Перейти на мобільну версію сайту


24.05.2019

УХИЛЯНТИ МАЮТЬ ЗДАТИСЯ

призовДо 1 червня триває призов на військову службу. Наш ОМВК вже відправив до війська 90 юнаків.

Як не прикро, але є ухилянти – це ті, хто робить усе, аби не служити народові України. Їх на сьогодні набралося аж понад дві тисячі. Серед них 23-річний Роман Малахівський, який прописаний у с.Руда. Йому була вручена повістка на 15 квітня, але він не з’явився у військкомат. Працівники військкомату встановили, що юнак нині працює в Старокостянтинові в аграрній компанії «Кернел». На повідомлення про ухиляння від служби цієї особи керівництво не реагує, бо їм потрібні робочі руки, а йому хочеться заробити грошенят. Але молода людина не усвідомлює, що його дії підпадають під статтю кримінального кодексу, яка тягне за собою три роки позбавлення волі.

Відповідно до закону «Про військовий обов’язок і військову службу», кожен українець призовного віку, який ще не служив в армії, упродовж десяти днів після оголошення про черговий призов має добровільно прийти до військкомату. А призов цього року оголошено з 1 квітня і триває він до 1 червня.

Цього закону дотримується дуже мало юнаків. Решта ж або чекають повісток, або роблять усе можливе й неможливе, аби таких повісток взагалі не одержати. Більше того, після отримання виклику до військкомату левова частка потенційних військовослужбовців до призовних пунктів не поспішають, розраховуючи, що й цього разу «якось пронесе». Статистика свідчить, що останніми роками під час кожної призовної кампанії до війська йдуть від 10 до 20 тисяч людей, тобто кожен 20-ий (або й 40-ий) із понад 400-тисячного загального мобілізаційного резерву призовної молоді.

– План призову та його втілення залежить від ситуації, на яку впливають багато факторів, – розповідає військовий комісар Володимир Возний. – І насаперед це міграція українців. Чоловіки виїздять за кордон на заробітки. Серед них чимало осіб призовного віку. Частина людей навмисне ухиляються від служби. Багато юнаків, котрі перебувають на обліку, вступають на навчання, а отже отримують право на відстрочку. У когось змінюються сімейні обставини. Усе це враховують при призові.

Нагадаємо, хто є потенційним призовником: чоловіки віком від 18 до 27 років, які не має підстав для відстрочки або звільнення від служби в армії. Що ж до прав громадян на відстрочку чи звільнення від служби, то законодавством передбачено для цього понад 20 підстав серед яких: чоловіки, які мають двох та більше дітей або вагітну дружину;

студенти денних відділень закладів професійно-технічної і вищої освіти та духовних семінарій; призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї, а також педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти тощо.

Повністю можуть бути звільнені від служби в армії чоловіки за станом здоров’я, які досягли 27-річного віку на день відправлення на строкову службу, які до набуття громадянства України вже пройшли службу в інших державах, які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу, засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі зі звільненням від відбування покарання,

призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

– Нині необхідно посилити відповідальність за ухиляння від служби, бо воно доволі символічне, – каже полковник Возний. – За порушення призовниками правил військового обліку, неявку їх за викликом до військкомату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган відомостей, а також порушення порядку проходження навчальних зборів передбачено штраф від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 грн), а при повторному протягом року порушенні – штраф 170-255 грн. За псування або недбале зберігання призовниками обліково-військових документів юнакам також загрожує штраф від 17 до 51 грн. А за злісне ухилення від військової служби – передбачене набагато суворіше покарання: позбавлення волі терміном до трьох років. При цьому справа зазвичай завершується умовним терміном. 

Але, як свідчить практика, це все номінально, а до реальних термінів засуджують лише дезертирів, які втекли зі зброєю і вчинили інші злочини. Крім того, працівникам військкоматів ще потрібно добряче «побігати», аби довести факт навмисного ухиляння від служби. Адже чимало юнаків звикли на час призову або переховуватися у родичів, або просто нікому не відчиняти двері своїх помешкань. Кримінальну відповідальність потрібно покласти і на тих роботодавців, які приймають на роботу юнаків без військового обліку.

Теги: ОМВК, ухилянти від призову

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.