Перейти на мобільну версію сайту


20.01.2017

У ЦЕНТР - ЗА БЕЗОПЛАТНОЮ ДОПОМОГОЮ

юстиціяТретього січня Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя». Цим документом були, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Про те, хто ж отримає безоплатну юридичну допомогу розповідає начальник відділу правової інформації та консультації Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аліна Задорожна.

- Завдяки підписаному Закону коло осіб, яке має право на безоплатну вторинну допомогу, значно розширилося, - коментує Аліна Володимирівна. - У першу чергу, мова йде про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. За попередніми підрахунками, кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть скористатися близько 1 млн 700 тисяч людей – саме такою є сьогодні приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій (на сьогодні їх близько 275 тисяч осіб), іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їхнього соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

- Чи змінилися після підписання Закону підходи до рівня малозабезпеченості? За яких умов людина може звернутися в Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги?

- Так, ці критерії суттєво змінилися. По-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів; по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер. Тож на безоплатну вторинну правову допомогу можуть розраховувати не менше 10 млн осіб у державі.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу в забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте він є недостатнім для самостійної оплати правових послуг.

Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

- Аліно Володимирівно, цьогоріч надзвичайно активними були громадські організації, адже після затвердження постанови Кабміну всі неприбуткові установи та організації повинні були переглянути свої статути, внести і зареєструвати зміни, щоб статут відповідав оновленому Податковому кодексу України до 1 січня 2017 року. Чи встигли організації перереєструватися?

- Так, ажіотаж був неабиякий, проте ми тримали ситуацію під контролем і допомагали всім, хто до нас звертався із перереєстрацією, адже паралельно виконували функції Фрон офісу з надання адміністративних послуг, тобто ми працювати так саме як і ЦНАПи. Зважаючи на велику кількість громадських об'єднань та організацій, які своєчасно не звернулися до органів юстиції для реєстрації внесення відповідних змін до установчих документів, Уряд на півроку відтермінував перереєстрацію громадських організацій з неприбутковим статусом. Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність після 1 липня 2017 року будуть виключені контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

- Куди звертатися, щоб отримати безоплатну правову допомогу?

- Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їхні структурні підрозділи – бюро правової допомоги. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції чи Координаційного центру з надання правової допомоги.

У Кам’янці-Подільському Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: вул.Пушкінська, 44. Тел.:(098) 889-50-08 

Теги: безоплатна юридична допомога

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.