Перейти на мобільну версію сайту


18.01.2013

У ШКОЛАХ ЗНОВУ ОГЛЯДАТИМУТЬ ДІТЕЙ

Протягом останніх двох років медичне обстеження школярів проводилось спеціалістами лише на базі дитячих поліклінік. Експеримент видався невдалим. Багато українських дітей взагалі не проходили медогляду, або ж він був поверхневим (та й, врешті, яким іще він міг бути, коли під кабінетами лікарів яблуку ніде було впасти!). Батьки забили на сполох. За словами міністра освіти, науки та спорту Дмитра Табачника, під час проведення загальноукраїнських батьківських інтернет-зборів за рішення відновити медичні огляди у школах висловилося майже 85% батьків.IMG_4545.JPG
Прислухаючись до їхньої думки, 14 січня Кабмін прийняв постанову про повернення профілактичних медичних оглядів у навчальних закладах.     
- Сьогоднi, на жаль, iснує проблема, коли деякi безвiдповiдальнi батьки легковажать здоров’ям дiтей, iгнорують вiдвiдування лiкаря з метою профiлактичного огляду дитини або ж отримують формальнi довiдки, - пояснює Дмитро Табачник. - Натомiсть у школах медобстеженням будуть охопленi всi дiти. Це дасть змогу вчасно виявляти захворювання чи схильнiсть до них та надавати школярам вiдповiдну медичну допомогу.
- Абсолютно погоджуюсь із словами міністра, - коментує Постанову Кабміну головний лікар міської дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко. - Два роки поліклініка працювала у складних умовах. Хоча батьки знали, що можуть приводити дітей на огляд протягом усього року, та, як правило, робили це лише наприкінці літа. У коридорах - тиснява, сотні школярів штурмували кабінети!
- Тетяно Юхимівно, чи готові нині Ваші фахівці до обстежень дітей у школах, і коли саме воно розпочнеться?
- У нас сформована бригада лікарів. Відповідно до графіку, розпочнемо обстеження. Так, з лютого до травня ми оглядатимемо дітей у дошкільних навчальних закладах, а з жовтня до грудня - учнів навчальних закладів. Як і два роки тому, вчителі попереджатимуть батьків про дату, коли проводитиметься медогляд. Якщо батьки захочуть, то можуть бути присутні під час обстеження. Та, навіть, коли їх не буде, а в дитини лікарі виявлять якусь проблему із здоров’ям, тоді школяру даватиметься направлення в поліклінку для поглибленого огляду.  

Теги: медогляд в школах, Тетяна Очеретенко

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.