Перейти на мобільну версію сайту


20.06.2014

У ЩИТІ ДЕРЖАВИ УТВОРИЛАСЯ ДІРА, А МИР ЗАХИЩАТИ ПОТРІБНО

На Сході України продовжується жахлива війна. Там щодня гинуть люди. Досі не прийнято жодного політичного рішення. Хто відповість за численні смерті, за втрачений дах над головою, за обездолених дітей і стареньких людей?
Замість того, щоб стабілізувати ситуацію, здається, її щодня навмисне погіршують. А цього могло не статися, якби свого часу щит держави не знищували 23 роки поспіль. Тепер військо формують з жовторотих хлопчаків. Не зайве ще раз нагадати чиновникам різного штибу, особливо тим, хто сидить у «верхах»: «Хто не хоче годувати свою армію, той...».

ВРЯТОВАНІ МОСТИ ЩАСТЯ
15 червня два мости в місті Щастя Луганської області з боєм були врятовані силами АТО від підриву. Один із них розмінували кам’янецькі фахівці з Центру розмінування - підполковник Віктор Пількевич, капітан
Олексій Бамбуляк, прапорщик Валентин Райський, старшина Віталій Головатюк, старші сержанти Олег Волощук, Борис Оріх та Юрій Ткачук. Вони знешкодили з 200-метрового мосту 120-міліметрову мінометну міну. Снаряд знаходився на десятиметровій висоті, на опорі між просвітами. Загалом було розміновано вибухонебезпечних речовин в еквіваленті 85 кг тротилу.
Наразі в місті Щастя перебуває дві наших саперних групи. На 23 червня кам’янецьким воякам планується заміна.

БАТАЛЬЙОН ЗВОДИТЬ ЗАХИСТ
56 військових 11-го понтонно-мостового батальйону під командуванням полковника Олександра Парового з 22 травня перебувають у зоні проведення антитерористичної операції в Луганській області на кордоні з Російською Федерацією. Там вони зводять фортифікаційні укріплення, облаштовують позиції в районі дислокації, відточують бойове злагодження. Також DSC_0397.JPGвідпрацьовують нормативи з наведення паромних та мостових переправ через водні перешкоди в місцях виконанная завдань.
Приємно, що кам’янчани не залишаються осторонь проблем військових. Зокрема, медики районної поліклініки (головний лікар Віктор Москалюк) передали для особового складу батальону, який нині знаходиться на передовій, продукти харчування. Постійно допомагає директор ТОВ «Агросолюшнс» Віталій Завадський.

ГОЛІ Й БОСІ - НА ВІЙНУ
Подільський батальйон територіальної оборони «Поділля» налічує 450 осіб, з них - 45 кам’янчан.
- На весь особовий склад виділено 50 бронежилетів, касок немає взагалі. Тобто вони голі й босі, - розповідає активіст волонтерського руху Роман Браеску-Семенишин, який взявся допомагати військовим. - Техніка, яку їм дали, взагалі непридатна для використання. Як вони поїдуть служити на кордон Луганської області з Росією? Але вихід знайшли: до місця призначення їм допомагають дістатися прикордонники, які теж туди відправляються. За кілька тижнів ми змогли зібрати гроші на 11 бронежелетів з четвертим ступенем захисту, це приблизно 23 тисячі грн.
Подільський батальйон мав спочатку відправитися на двотижневі навчання, але, напевне, через події, що розгортаються на Сході, на навчальний полігон хлопці не потраплять. Швидше за все, їх відразу відправлять на виконання завдань, незважаючи на те, що вони не мають необхідних військових навиків.
У батальйоні лише 11 учасників бойових дій та троє кам’янецьких добровольців. Решта - мобілізовані. Єдине, чим забезпечені наші вояки, це сучасна зброя. Кажуть, зброї на складах достатньо. Є гранатомети, автомати, підствольники тощо.
DSCF7169.JPGНині військовим конче потрібні дизель-генератори, нічні приціли і монокуляри, тепловізори, туристичні пальники на бензині для приготування їжі (на зразок радянського «Шмеля»), рації, каримати, спальні мішки, наколінники, мішки для піску, але винятково зеленого кольору, медикаменти, вітаміни...   
Це все ми передаватимемо особисто в руки нашим військовим, бо процедура обліку і різної паперової тяганини досить довга.

ГРУПІ РИЗИКУ ВТРАЧАТИ НІЧОГО
Уже тиждень як з кордону між Харківською і Донецькою областями повернулося п’ятеро військовослужбовців Центру розмінування. Група саперів разом із німецькою вівчаркою Ларс виконували завдання з пошуку, виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів.
- Ситуація там стабільно нелегка, - дуже стримано і неохоче розповідають військові. - Реально йде локальна війна з полоненими, біжанцями. Там справді гинуть мирні люди. Картина дуже жахлива.
Наша група забезпечувала виконнаня бойового завдання інженерного плану підрозділам, які базувалися на передовій, прикриваючи їхні тили на позиціях у районі виконання бойвих задач. Крім того, ми робили все, щоб не допустити травмування вибухо-небезпечними предметами особовим складом. Було знищено дуже багато ВНП, навіть часів Другої світової війни, які там лежать просто неба. Той район надто ними перенасичений. А тут ще йде війна, яка вносить свої корективи. Ми перевіряли все - мости, шляхи, дороги, під’їзди, будівлі. Було знайдено і знешкоджено чимало різних небезпечних предметів, навіть саморобних. Також наш підрозділ забезпечував виконання інженерної задачі для встановлення нових блок-постів, які, у свою чергу, забезпечать якісний контроль за пересуванням людей, вантажів, техніки. Крім цього, ми DSCF7577.JPGздійснювали й охорону блок-постів.
Часто можна почути, що йде громадянська війна, що брат пішов на брата, але такого там немає. Воюють найманці, яким немає різниці, де і з ким воювати. Основна їхня кількість прибула з-за кордону, проте вистачає і своїх. Як правило, це люди малозабезпечені, з групи ризику, нещодавно звільнені з місць позбавлення волі. Їм немає ані що втрачати, ані за що жити, і вони в такий спосіб охоче заробляють на існування. Ця категорія людей дуже вигідна військовим політикам, адже таким найманцям потрібно мінімум амуніції, зброї і оплати. Ними керують спеціально підготовлені російські специ. У військовому сенсі цю війну припинити дуже легко: у нас достатньо висококваліфікованих фахівців, тактиків і стратегів, які б могли поставити крапку. Але це війна політична і громадянська.
Воювати дуже складно, бо вояки з групи ризику розповзлися скрізь, зброї в них предостатньо. Час від часу вони, отримавши команду від політиків, виповзатимуть і робитимуть свою чорну справу.
Лишень уявіть, під амністію потрапили бандити, які й так у тому регіоні ніколи не давали людям спокійно жити. Їм дали в руки зброю, і там тепер свавілля. Крім того, на сході аж кишить від чеченців. Росія зробила гарний крок в плані тероризму. Вона перенаправила терористів туди, куди її потрібно. Нині в Росії терактів немає, але ймовірно, що незабаром це чекає Україну.

СИНИ - НЕ ГАРМАТНЕ М’ЯСО
До редакції час від часу звертаються стурбовані матері з приводу того, що їхніх синів викликають у віськкомат і забирають в армію.
- Наші діти - не гарматне м’ясо, - каже від імені делегації пані Валентина. Нехай політики своїх дітей відправляють на війну.
По коментар ми звернулися до військового комісара ОМВК Ігоря Рибака.
- Розпочався звичайний, щорічний призов в армію, - каже Ігор Степанович. - Поки що проводяться облік і медогляди. Призвані весною-влітку на строкову службу до Збройних сил участь в антитерористичних операціях не братимуть. Про це 30 травня повідомив виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль.
війна.JPGДо лав ЗСУ набиратимуть юнаків для проходження відповідної підготовки та отримання кваліфікації і сертифікату спеціаліста. Згодом дипломовані фахівці, отримавши допуск до виконання завдань, за призначенням поїдуть у відповідні військові частини.
На контрактну службу до лав Збройних сил України здійснюватиметься набір лише тоді та до тих частин, у яких Міністерство оборони зможе повністю виконати умови контракту. А до того часу з дозволу вищого керівництва держави до військових частин будуть набирати осіб віком 20-24 роки. Їх навчатимуть упродовж 6 місяців з перспективою підписання контракту.

ЧЕСНО Й ПРОЗОРО
Від багатьох людей чули фрази на кшталт: «Не переказуйте гроші на допомогу армії, бо невідомо, на що їх витратять, і чи не розкрадуть узагалі».
Як насправді витрачають благодійні внески? З цим запитанням ми звернулися до полковника, депутата Хмельницької обласної ради Олега Хавронюка.
- Переконаний, будь-яке питання можна повернути так, що воно викликатиме всілякі інсинуації, наклепи і звичайні плітки, - коментує Олег Володимирович. - І це продовжуватиметься до тієї пори, поки не буде чіткої відповіді на питання, яке цікавить людей. Упевнений, зібрані гроші будуть витрачені чесно і прозоро.
Хочу сказати, що виконуючий обов’язки міністра оборони України у неймовірно короткий термін за умови напруженого військового і політичного стану в країні зумів відновити боєздатність Збройних сил України. І це лише початок великої роботи з відродження мобільної, надефективної, сучасної української армії із захисту Богом даної нам неньки України.
За даними Міністерства оборони, в якості благодійної допомоги до Збройних сил України надійшло близько 128,7 млн грн, у тому числі: 58,7 млн грн - від юридичних осіб, 38,1 млн грн - від фізичних осіб, 29,9 млн грн - від мобільних операторів, 2 млн грн - від обов’язкового продажу іноземних валют.
Зібрані кошти Міністерство витратило: 7,7 млн грн - придбання медикаментів, 3,5 млн грн - придбання маскувальних сіток, 2,2 млн грн - придбання засобів зв’язку та комплектуючих до них, 1,2 млн грн - придбання топографічних карт. Також 3 млн грн планується витратити на придбання габіонів, навігаційних приймачів, бар’єрів безпеки; 111,1 млн грн - на закупівлю речового майна.

Теги: батальйон територіальної оборони «Поділля», військові, АТО

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.