Перейти на мобільну версію сайту


22.01.2016

У НИХ - САЛЬМОНЕЛА Є, А В НАС НЕМАЄ?

Ізраїль відправив в утилізацію українські яйця.

Міжнародний скандал розгорівся на початку року через курячі яйця. У період новорічно-різдвяних свят у Інтернет-мережі з’явилася інформація, яку розповсюдило Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю. У ній, зокрема, йдеться про те, що в імпортованих з України яйцях після лабораторних випробувань на наявність бактерій виявили сальмонельоз. Ізраїльська влада не лише утилізувала український товар, а й закликала ізраїльтян, які купили українські яйця, знищувати продукцію самотужки.

Одразу ж після цього на найбільшого виробника курячих яєць в Україні - «Птахофабрику «Авіс» ПАТ «Птахогосподарство «Червоний прапор» - посипалися численні перевірки. 16 січня в районі пройшло засідання Державної надзичайної протиепізотичної комісії та було відібрано проби на підприємстві в с.Гуменці на наявність збудника сальмонельозу курей-несучок.

Зауважу, що ситуації із виникненням сальмонели в цьому господарстві траплялися й раніше. Зокрема навесні 2014 року в двох пташниках філії «Птахофабрики «Авіс», що знаходяться у с.Брага, було виявлено збудник сальмонельозу. Пташники закрили на карантин до ліквідації проблеми. Наступного року сальмонельоз за результатами експертних висновків Хмельницької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини знову виявили в двох пташниках, але вже які знаходяться на території с.Гуменці. І знову карантин.

Чи вдавалося працівникам птахофабрики вщент знищити збудник захворювання, чи це «карма» будь-якого птахогосподарства? У нинішніх реаліях це питання риторичне, адже поки ізраїльське Міністерство охорони здоров’я забороняє своїм громадянам вживати українські яйця, наші державні служби переконують, що «авісівські» яйця цілком безпечні.

20 січня на офіційному сайті Державної ветеринарної та фітосанітарної служби з’явилася така інформація: «За зверненням Служби ветеринарної медицини і здоров’я тварин Міністерства сільського господарства і розвитку Держави Ізраїль Держветфітослужбою України проведено дослідження наявності бактерії сальмонели в українському харчовому яйці, яке експортуються до цієї країни. Підставами для такого дослідження була інформація від ветеринарних органів Ізраїлю про нібито виявлену бактерію сальмонели у партії яєць, які експортувалися з філії «Птахофабрики «Авіс» ПАТ «Птахогосподарство «Червоний прапор».

Проведеними лабораторними дослідженнями у відібраних пробах із пташників філії «Птахофабрики «Авіс», звідки постачалося яйце до Ізраїлю, патогенних мікроорганізмів, у тому числі бактерії сальмонели, у вмістимості яйця не виділено.

Разом з тим у пробах посліду та змивів з окремих пташників цього підприємства виділено збудник Salmonella Enteritidis. Держветфітослужбою України негайно були прийняті заходи щодо обмеження обігу яйця з вказаних пташників та проведення профілактичних заходів на підприємстві. На сьогодні ситуація локалізована, не існує загроз для життя та здоров’я людей».

Теги: сальмонельоз, ПАТ "Агрофірма "Авіс"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.