Перейти на мобільну версію сайту


21.03.2014

У КРАЇНІ ОГОЛОШЕНО ЧАСТКОВУ МОБІЛІЗАЦІЮ

Біда в наш дім прийшла неочікувано. Росія ввела свої війська на територію АР Крим. Це відбулося під виглядом навчань, які тривали до 3 березня, але «зелені чоловічки» без впізнавальних знаків й досі господарюють на півострові.

МОБІЛІЗУЄМОСЬ І ВІДНОВЛЮЄМО НАЦГВАРДІЮ
У країні оголошена часткова мобілізація. Усі військові формування, державні, охоронні, оперативно-рятувальні служби цивільного захисту переведені в режим воєнного часу. У зв’язку з цим, у місті відбулася оперативна нарада за участю представників влади, медицини, правоохоронних органів, керівників навчальних закладів, директорів підприємств та військового комісара. Міський голова Михайло Сімашкевич видав розпорядження про заходи, які проводитимуться в місті на період оголошення часткової мобілізації. Зокрема, органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування повинні організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення й прибуття громадян, які призиваються на DSC_0164 копия.jpgвійськову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини. Мають бути виділені тимчасові будівлі, споруди, земельні ділянки, транспортні та інші матеріально-технічні засоби для потреб Збройних сил України, Національної гвардії, інших військових формувань.
На сьогодні в місті створено 13 дільниць оповіщення. Відповідно до часткової мобілізації, до лав Збройних сил буде призвано 20 тисяч бійців, ще 20 тисяч добровольців поповнять Національну гвардію, якої, до речі, не було з часів незалежності країни.
Наразі в Хмельницькому набирають кандидатів у резерв Національної гвардії - офіцерів запасу, прапорщиків і громадян, які придатні за станом здоров'я та є військовозобов'язаними, а також проводять набір безпосередньо у військову частину внутрішніх військ 3053 на службу за контрактом. Хто хоче вступити до лав гвардійців, має звернутися до вербувальної служби за телефонами: 067-920-1435, 097-777-8050.
16 березня, відповідно до розпорядження міського голови, в тимчасове безоплатне користування спеціальній патрульній роті в/ч 3053 було передано автобус марки «Мерседес». Того ж дня близько 150 військовослужбовців понтонно-мостового батальйону та 60 одиниць техніки вирушили на навчальну базу в селі Ольшаниця. Там вони братимуть участь у тактико-спеціальних навчаннях «Весняна злива-2014», під час яких відбудеться уточнення штату бойової та мобілізаційної готовності, укомплектованості та забезпеченості війська. У таких же навчаннях вже два тижні беруть участь у групах та самостійно військові фахівці Центру розмінування (начальник Володимир Родіков).
- Повна мобілізація в державі не оголошена, - коментує військовий комісар ОМВК Ігор Рибак. - Тож не варто панікувати, зберігайте спокій. З початку березня ми проводили переоблік наявного військового резерву. На вимогу обласного військомату формували списки тих, хто має військово-облікові спеціальності, які насамперед потрібні Збройним силам України. Сьогодні їм видається мобілізаційне розпорядження, в якому вказано, як діяти в разі повної мобілізації.
Усі військові комісаріати відмобілізовані до штату воєнного часу, також призвані військовозобов’язані для повного укомплектування військового комісаріату. Нині у військоматі записалося близько півтисячі добровольців, серед них є і міський голова, і депутата міських та районних рад, відомі люди.
Ситуація в місті та районі стабільна. Будь-яких порушень громадського порядку чи надзвичайних пригод за цей час не трапилося. Ми тісно співпрацюємо з правоохоронними органами та державними установами.
Як не прикро, але під час проведення командно-штабних навчань у с.Улянівка Миколаївської області загинув 19-річний кам’янчанин. 10 березня, після 23.00, було виявлено, що військовослужбовця за контрактом немає на місці. Відразу було сформовано пошукову групу, яка знайшла хлопця наступного дня, близко 02.00, поблизу польового табору з кульовим пораненням у голову.

З МИРУ ПО НИТЦІ, БІДНОМУ - НА СОРОЧКУ
Не стоять осторонь проблем армії і цивільні люди.
«Підтримай українську армію. Зателефонуй або надішли sms на номер 565. Один дзвінок або смс - 5 грн», - закликає соціальна реклама.
Для тих, хто бажає внести більші суми, Міноборони відкрило рахунки в Державній казначейській службі України. Одержувач: Міністерство оборони України, код ЄДРПОУ: 00034022, банк: Державна казначейська служба України, м.Київ; МФО 820172; реєстраційні рахунки:
- 31254307218611 - матеріально-технічне забезпечення;
- 31257304218611 - медичне забезпечення.
Як нам стало відомо, керівник фермерського господарства «Тарас» Володимир Дубчак, ПП «Слава» Іван Сухар з Хотинщини, ПП «РосаАгро» Лілія Бортич з Кельменець надали військовим Центру розмінування матеріально-технічних засобів на 50 тисяч гривень, зокрема, акумулятори до автомобілів, рації тощо. Зголосилися допомогти військовим і кам’янчани - приватний адвокат Фото1847.jpgВолодимир Бакуліч, підприємець Іван Самошин, Юрій Мельник та Андрій Константинов.
Медики міської лікарні виступили з пропозицією перерахувати на потреби армії свою одноденну зарплату. Таке ж рішення прийняв і колектив КП «Міськтепловоденергії».
- У нас здебільшого чоловічий колектив, але люди не можуть покинути підприємство, бо від нашої безперебойної роботи залежить життєдіяльність міста. Тому наші працівники вирішили зібрати одноденну зарплату, аби на зібрані гроші придбати танк на Харківському заводі. Швидше за все, це буде не новий агрегат, а після капітального ремонту, - коментує директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук.
Директор ТОВ «Агросолюшнс» Віталій Завадський придбав та передав для потреб понтонно-мостового батальйону мініелектростанцію, вартістю майже 7 тис. грн, та пообіцяв і надалі надавати військовим інженерам необхідну допомогу.
Активісти місцевого Майдану склали список необхідних речей для військових нашого міста, зокрема, це засоби зв’язку, одяг та спорядження, гумові костюми, ліхтарі, акумуляторні батареї та інше.
Вчора відбулася 60-та позачергова сесія міськради, під час якої розглядалося єдине питання - «Інформація щодо введення в дію Указу в. о. Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 року в м. Кам’янці-Подільському». Народні обранці обговорили можливість створення запасу, мобілізації людських ресурсів та транспортних засобів; харчування населення в особливий період та забезпечення міста водопостачанням.
Міський голова повідомив, що нині для потреб військових передано земельну ділянку, площею майже 1000 кв.м за умов безкоштовної оренди (1 грн. на рік), де розташований пункт збору військовозобовязаних. Також для ОМВК надано в оренду будівлі загальною площею майже 800 кв.м, у яких розміщені пункт управління, створені умови для роботи призовної комісії під головуванням заступника міського голови та працівників сфери управління охорони здоров’я міської ради. Кам’янець-Подільський військовий гарнізон на 100% забезпечений комунальними послугами, послугами з електро- та газопостачання. Працює факультет військової підготовки, де можливо відновити або набути навики військових професій.
Також чиновники планують закупити 100 наметів та по 300 наплічників і спальних мішків. Військовим передадуть 100 тис. грн, зібраних як плата за проїзд через Замковий міст. Михайло Сімашкевич пообіцяв виділити для потреб військкомату два автомобілі.
Військовий комісар Ігор Рибак повідомив депутатам про те, що виділені 4 мільйони грн зависли в казначействі й ніяк не можуть дійти до військомату. Великою проблемою є і неузгодженість певних законодавчих актів у цей період. До прикладу, мобілізований підприємець повинен на час призову закрити своє підприємство і йти виконувати свій військовий обов’язок. А що, приміром, робити його родині, якщо той має кредит, чим його сплачувати? Розповів комісар і про не зовсім сумлінних громадян: колишній офіцер, який працює в одному із комунальних підприємств міста, замість того, щоб отримати повістку, втік від посильного.
Під час сесії знову лунали звернення від майданівців. Окремі «діячі» намагалися шукати винних у розвалі військових частин міста, плануючи перенести Майдан у сесійну залу та «заговорити» обговорення стратегічно важливих питань, але депутатам вдалося їх стримати.

МАЄМО ТЕ, ЩО МАЄМО
Після останніх подій, що трапилися в державі, ловиш себе на думці, що Україна мала фахову боєздатну армію, але можновладці вирішили позбутися від неї. Придумували різні програми переформатування, перебудови, реорганізації та оптимізації. Багато справжніх фахівців немов щенят викинули на вулицю...
У Кам’янці було декілька конче необхідних для нашого регіону військових фахівців з розгалуження водних артерій, які приходили на допомогу під час природніх стихійних лих. Та якось один кум вирішив допомогти іншому куму зберегти його військовий підрозділ, скоротивши військовий виш і передав існуючі в місті Центри в підпорядкування свого кума ближче на захід держави. Визнана кузня підготовки інженерних кадрів зникла з мапи нашого міста.
Нині маємо величезну проблему та загнану в глухий кут армію. Держава сьогодні не спроможна фінансувати той «військовий» рудимент, який у неї залишився. І знову весь тягар чужих помилок упав на плечі простих людей. Вони намагаються реанімувати армію. Хтось пересилає останні копійки, хтось - продукти харчування чи речі...
І наостанок, інколи здається, що вся ця ситуація в Україні створена навмисне, щоб удяр, який прийшов до влади майданівським шляхом, міг би подовше кермувати, адже під час надзвичайної ситуації в країні свободи громадян обмежуються, та й жодних виборів проводити не можна...

Теги: мобілізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.