Перейти на мобільну версію сайту


28.12.2012

У КАНЬЙОН КИНУЛИ СМЕРТЬ

Відтепер у Кам’янці-Подільському розпочинається боротьба з використаними люмінесцентними і енергозберігаючими лампочками, які можуть бути надзвичайно шкідливі.
Нині цих енергозберігаючих лампочок накопичилося дуже багато. І якщо за кордоном у вартість такого енергопристрою входить і його подальша спеціальна утилізація, то у нас цей процес носить хаотичний характер.  Утилізацією таких ламп в Україні займається лише одне підприємство Донецької області.
Дуже добре, що ми навчилися рахувати і втілювати в життя різні сучасні технології, зокрема енергозберігаючі. Але головна небезпека люмінесцентних ламп - їх вміст. Для їх виробництва використовується отруйна речовина - ртуть. Поки лампа ціла - вона не несе загрози, але коли...
Наша держава як і наш регіон має усі перспективи перетворитися на могильник з цих ламп. Потрапляючи разом із різним непотребом у сміттєві контейнери чи на стихійні звалища, лампи б’ються, випускаючи у повітря небезпечні пари ртуті. За статистикою, найбільш забруднені цими парами якраз і є контейнерні майданчики.
Зрозуміло, що прогрес не зупиниш, тим більше, що економити енергію потрібно, але також варто убезпечити себе від «сріблястої небезпеки».
Саме тому 25 грудня в місто прибув представник Західноукраїнського регіонального івапрь.jpgнавчального центру та Агенції суспільного розвитку Олександр Шумельда. Разом з директором департаменту економіки міста Володимиром Хмелюком та завідувачем відділу енергозбереження місьвиконкому Юрієм Лягутко вони розповіли про наміри міської влади розпочати боротьбу з надзвичайно небезпечними відпрацьованими ртутними лампами. Ініціатором цього проекту, який вже реалізують дві громадські організації в Рівному та Львові, став міський голова Михайло Сімашкевич. Під час зібрання було презентовано нову мобільну установку для утилізації ламп. Її вартість - 320 тис. грн. Установка придбана за підтримки грантівської програми США. Вона компактна і може бути встановлена на автомобіль. До речі втілення в життя цього проекту, дасть можливість заробляти гроші, знешкоджуючи лампи і в інших містах.
- З настанням весни біля сміттєзбиральних майданчиків будуть встановлені контейнери для різних видів відходів, в тому числі й для лампочок, - зазначив Володимр Хмелюк. - Контейнери будуть такої конструкції, що коли лампочка потрапить у отвір, вона не розібється.
- Кам’янець - туристичне місто і дуже приємно, що міська влада дбає про екологію, - каже Олександр Шумельда. – Ваш орган місцевого самоврядування самостійно і перший в Україні, без допомоги центрального уряду, налагодив систему утилізації цих лампочок.
А утилізація ламп нам надвичайно потрібна. Дійшло до того, що нещодавно якийсь «хазяїн» викинув у наш каньйон понад сім десятків люмінесцентних ламп! Кілька років назад не менш «хазяйновитий» підприємець склав такі лампи неподалік дитячого клубу на Біланівці, а хлопчаки почали кидати камінці у ці лампи.
Від себе додамо, що хто ж як не ми повинні дбати про нашу з вами безпеку?! Тому в наших можливостях поки що утриматится від викидання цих ламп в смітники. Наразі поставти їх у безпечне місце, а вже скоро ви зможете їх здати для спеціальної переробки.

Теги: люмінісцентні лампи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.