Перейти на мобільну версію сайту


17.02.2017

ТИХИЙ ДОМ. СИНИЙ КИТ. Я В ИГРЕ

кити1Кіберполіція України оприлюднила шокуючу інформацію: в інтернет-мережі з’явилися ігри, які спонукають підлітків до самогубства. У групах, які можна знайти у соціальних мережах, кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.

У Кіберполіції з цього приводу зазначають: «Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Усі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються всі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід зі всіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис та робить останній крок. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет, або в Darknet». 

ДЕ ЗНАЙТИ КИТІВ?
Аби вступити в групу майбутніх самогубців, дитина має пройти своєрідний відбір. Для цього їй необхідно подати заявку для вступу у необхідну групу та розмістити на своїй сторінці у соцмережі певні послання, до прикладу, такі: «Тихий дом. Синий кит. Я в игре. Хочу в игру синий кит разбуди меня в 4/20», або ж такий вірш:
«Синий дом, что стоит на волнах
Синей кит, что плывёт в облаках
Забирайте меня кит к себе
Я жду инструкций. Я в игре».
Після цього з дитиною в приватних повідомленнях зв’язуються так звані адміністратори. Поставивши декілька запитань психологічного характеру, вони визначають ймовірну схильність до самогубства. Упевнившись, що контакт налагоджено, відсилають перше «завдання». Часто це завдання приходить о 04:20 ранку (звідси фраза «разбуди меня в 4/20» - прим. Авт.).

На виконання кожного із завдань надається обмежений час, усіх їх необхідно фіксувати на фото або відео. Якщо учасник не встигає його виконати, чи відмовляється це зробити, то його виключають із групи.

Всього надається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах - від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора). Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

Соціальні мережі кишать подібними повідомленнями, особливо їх багато у російській соцмережі «ВКонтакте». Була вражена, коли набрала в пошуку вищезгадані ключові фрази. Нові й нові дописи з’являються щодня і з шаленою шкидкістю.

Одну з таких груп, до якої входить понад дві сотні українських підлітків, днями виявив Департамент кіберполіції. Варто зауважити, що кожного дня адміністрація соцмереж за зверненням правоохоронців або їхніх користувачів блокує подібні групи, проте любителям гострих відчуттів не заважає створювати нові спільноти. 

У Департаменті кіберполіції навіть склали список постійних учасників таких спільнот, із ним можна ознайомитися на офіційному сайті (https://www.cybercrime.gov.ua).

китиВАРТО БИТИ У НАБАТ
Роз’яснювальну роботу щодо попередження самогубств та недопущення поширення подібних груп активно проводять поліціянти.

- Інспектори сектору первенції міського відділу поліції використовують профілактичні методи боротьби, аби недопустити поширення цієї гри, - пояснює інспектор сектору моніторингу Кам’янець-Подільського відділу поліції Руслана Марчук. - На запрошення директорів навчальних закладів проводимо бесіди зі всіма учнями школи, особливу увагу приділяємо школярам, які погано навчаються та постійно користуються соцмережами.

Наразі користувачів, які би були прихильниками гри «Синій кит», серед кам’янецьких школярів не виявлено. Проте пильність втрачати не варто, особливо батькам. 

Щоб не допустити потрапляння дітей до таких груп, психологи рекомендують:
– приділяти більше уваги психологічному стану дитини;
– перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їхнього виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;
– перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;
– звертати увагу на коло спілкування дитини;
– намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
– обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
– встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.
Інколи подібне обмеження свободи допомагає попередити біду.

Постійне перебування у соцмережах - це лише спроба знайти спілкування у віртуальному світі, якого так не вистачає в реальному.

Ідеально, щоб у родині були стосунки близькості, які б давали відчуття опори, відчуття життя, свого місця в житті. І тоді б, переконані, ваші діти не шукали екстремальних пригод, бажаючи привернути вашу увагу.


Теги: соцмережі, комп'ютерні ігри, самогубство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.