Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2019

ТРИ САНАТОРІЇ ЗАЧИНЯТЬ

санаторійНа Хмельниччині пропонують закрити три спеціалізовані дитячі санаторії, бо на їхнє утримання не вистачає грошей. У проекті бюджету на 2020 рік фінансуватимуть лише один і, швидше за все, це буде Староушицький санаторій «Дністер». 

Отже, під закриття пропонують: Кам’янець-Подільський обласний дитячий спеціалізований санаторій, Маліївецький обласний дитячий спеціалізований санаторій «Світанок», Великожванчицький єдиний у області дитячий пульмонологічний санаторій.

Не знаю нічого про Малієвецький, а от про санаторій у Великому Жванчику багато чула хороших відгуків. Він знаходиться у мальовничому місці, колись екологічно чистому і в старовинному панському маєтку. І така моя думка була, доки не вирішила відправити туди свого онука. Вдома всі тішилися, що недалеко і безкоштовно дитина може оздоровитися. Але після того, коли онук туди потрапив, першим він і розчарувався. Їжа просто гидотна. І це у селі, де овочі і фрукти ростуть скрізь і їх вдосталь. То ж якщо немає м’яса, то можна і без нього смачно приготувати, але це потрібно, щоб руки з того місця росли, і найбільше потрібно простого бажання. Наступним шоком було те, що дитина високого зросту не вміщалася на ліжко і під ноги доводилося підкладати стілець, вищий за ліжко, відсутність шаф для одягу (все, як у радянському піонертаборі, на купі), душ і туалет – це суцільне жахіття. Уявіть собі, «будиночок невідомого архітектора» з вигрібною ямою надзвичайно смердючий і загиджений, в якому рояться мухи. Досить того ще й двері не зачиняються взагалі, а розрахований він на малявок, бо дещо вища дитина туди не вміщається. Крім того, через стіну ще й душ. ЖАХІТТЯ загалом, а для дітей з міста це взагалі три жахіття в купі. Про різні процедури, які мають діти проходити, й говорити годі, бо ж медичне устаткування теж ще від часів царя Тимка.

Ледь відбувши тиждень, кілька дітей вмовили їх забрати додому. Путівка в такий санаторій обходиться обласному бюджету приблизно в 12 тисяч гривень. От і рахуйте, за решту днів, які не добули діти, ніхто нікому грошей не повертав, вони залишилися в санаторії. І такі випадки не поодинокі, напевне жодна дитина не відбуває повний термін, тож можна зекономлені гроші за багато років спрямувати на покращення матеріальної бази закладу. Взагалі, мати заклад у такому райському місці, можна й самим заробляти гроші, і бути окупними, але ж для цього потрібно включити фантазію...

Що стосується кам’янецького санаторію, то пригадую випадок, коли дітей було менше за обслуговуючий персонал, і тоді приїхали німці з гуманітарною допомогою та, побувавши на обіді в дітей, чоловіки просто плакали. У баночки з-під майонезу налили грамів 50 чогось схожого на чай і вся тамтешня малеча була зашморгана і смердяча. Тож умившись сльозами, німецькі гості пішли й закупили посуд... І ще замість того, щоб прати одяг малечі, дорослі тітки прали свої домашні речі і там же сушили...

Дітей обкрадати легко, бо ж вони не розуміють нічого. Десятиріччями за державний кошт існували ці заклади, працівникам платили зарплати, а користі від них ніякої. Тепер уже влада почала рахувати кожну копійочку, бо не вистачає грошей закрити всі діри. Та й вигідніше купити в пристойний заклад кілька путівок, аніж утримувати баласт.
Отже, на колегії Хмельницької ОДА, де розглядався проект бюджету на наступний рік, екс-директор департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич заявив, що вище згадані заклади не входять у перелік тих, які отримають фінансування від Національної служби здоров’я, а фінансування цих закладів з обласного бюджету теж не передбачене.
Щоправда, долю закладів можуть вирішити громади, на території яких розташовані дитячі санаторії. Приміщення цих закладів перейдуть до них на баланс, і вони самі можуть створити окремі спеціалізовані відділення.

Але один санаторій влада дітям Хмельниччини все ж вирішила залишити. Це Староушицький санаторій «Дністер». За підрахунками департаменту охорони здоров’я, заклад зможе надавати послуги великій кількості дітей.

– Є варіант, що при потребі путівки на спеціалізоване санаторне лікування дітям будуть оплачуватись обласною радою у заклади за межами області. Але таких дітей не так багато, – вважає Яків Цуглевич.


Теги: закривають санаторіїї... дитячі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.