Перейти на мобільну версію сайту


04.08.2017

ТО ГАЛЬМУЮТЬ, ТО ГАЗУЮТЬ

Нарешті процес об’єднання зрушив з мертвої точки одразу в декількох громадах Кам’янеччини. Після засідання робочої групи з питань внесення змін до проекту Перспективного плану формування територіальних громад області, яке відбулося 24 липня в Хмельницькій ОДА, позачергові сесії провели очільники декількох населених пунктів району.

У понеділок депутати Рудської сільської ради зібралися на засідання 18-ої позачергової сесії 7-го ОТГскликання. Окрім народних обранців, були присутні сільські голови сусідніх Жванецької сільської ради Олександр Солтинський, Сокільської - Тамара Рощук, Ластовецької - Тетяна Княгинецька, Гринчуцької - Дмитро Мунчак, депутати райради Олексій Бараковецький та Олександр Чілійчук, журналісти.

Засідання з єдиним питанням про розгляд звернення Жванецької сільської ради від 27.07.2017 року №208/02-20 щодо добровільного об'єднання територіальних громад у Жванецьку територіальну громаду з центром в с.Жванець відкрила Рудський сільський голова Тетяна Криворучко. 

Відповідно до існуючого Перспективного плану, визначена Жванецька об’єднана територіальна громада із центром у Жванці, навколо котрої в майбутньому об’єднаються чотири сільські ради, очільники яких і були запрошені.

Із майбутніми перспективами ознайомив присутніх ініціатор об’єднання - Жванецький сільський голова Олександр Солтинський. 

- У разі створення громади ми матимемо 5457 жителів. Загальна дохідна частина бюджету складе 22 млн 252 тис. грн, - зауважив Олександр Миколайович. - За попередніми розрахунками, громада матиме мінус в 1 млн 200 тис. грн, але, як слушно зауважили в області, все прорахувати неможливо, та й субвенції з Держбюджету ніхто не відміняв.

Чому саме центр у Жванці? Перш за все, так склалося історично. Крім того, ми маємо сформовану інфраструктуру - лікарню, терцентр, пункт швидкої допомоги, школу, великий дитсадок та інші. У Ластівцях є комунальне підприємство, роботу якого варто запустити, у Соколі - пожежне депо. Сьогодні кошти на проекти виділяють об’єднаним громадам, тож є шанс нам згуртуватися і працювати на результат.

Присутні на засідання висловлювали різні думки, але всі були одностайними в тому, що об’єднуватися варто і зробити це потрібно якомога швидше. У підсумку на сесії Рудської сільської ради було прийнято рішення прийняти до уваги звернення Жванецької сільської ради та створити робочу групу з депутатів і членів виконкому, які би взялися за вивчення громадської думки та провели громадські обговорення у селах Руда, Гаврилівці та Цвіклівці Перші.

Уперше до процесу децентралізації долучилася райдержадміністрація. Сподіваємося, візит її представника, т.в.о. керівника апарату РДА Віктора Гнатюка - це сигнал, що районна влада, які і обіцяла на засіданні в області, включилася в процес реформування, і це був не прояв прихильності чи лобіювання інтересів своїх фаворитів.

Того ж дня на іншому кінці району про об’єднання в Староушицьку громаду говорили під час засідання сесії Крушанівської сільської ради. Після обговорень у громаді депутати були одноголосними, аби об’єднатися в Староушицьку ОТГ із центром у Старій Ушиці. Позитивне рішення про об’єднання ухвалили через день і депутати Нефедівської сільської ради. 

- Сподіваємося, що і Подільська сільська рада дасть згоду на об’єднання, - коментує ініціатор реформи в Староушицькій громаді Анатолій Тимчук. - У результаті ми матимемо громаду, яка об’єднає селищну і чотири сільських ради із центром у Старій Ушиці. Ми довго йшли до такого результату, з надзвичайними потугами, але нарешті все визначилося. Необхідні документи направимо в Офіс реформ, а вже найближчої сесії їх, думаю, затвердять депутати обласної ради та направлять до Кабміну.

Учора до Офісу реформ відвіз пакет документів на об’єднання і Слобідко-Кульчиєвецький сільський голова Руслан Нестеров.

- Згоду на об’єднання зі Слобідкою-Кульчиєвецькою ще п’ять місяців тому дала нам Врублівецька сільська рада, - каже сільський голова Руслан Нестеров. - Учора позитивне рішення ухвалили депутати Устянської сільської ради. Й досі вагаються Кульчиєвецька, Княжпільська і Панівецька сільські ради, але не впевнений, чи будуть вже їх питати, до кого приєднуватися, чи об’єднають, як і колись планували, відповідно до Перспективного плану.

Як стало відомо, до кінця цього тижня завершаться обговорення в сільських радах Жванецької зони, а десь уже й відбудуться позачергові сесії, на яких, швидше за все, буде прийнято позитивне рішення про об’єднання в Жванецьку ОТГ.

Наразі процес децентралізації заштопорився в Довжоцькій та Орининській громадах. Реформу блокують не лише у верхах, а й голови суміжних сільських рад. Хтось тримається за посаду, комусь байдуже на долю людей, які довірили представляти їхні інтереси у владі, а в когось у пріорітеті одне й друге.

І поки одні творять свою історію самотужки, інші чекають вказівок зверху чи щоб за них усе вирішили у високих кабінетах. То чи потрібні такі сільські голови, які за холодну воду не хочуть братися?!

Теги: децентралізація, ОТГ, Руслан Рябий, Руслан Нестеров, Анатолій Тимчук, Тетяна Криворучко, Олександр Солтинський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.