Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2013

ТО ЄВРОСОЮЗ, ЧИ ЄВРО SECOND HAND?

Так уже склалося в Україні, що існують дві протилежні точки зору на політичне майбутнє нашої держави. Союз із Росією та її союзниками або ж вступ до Євросоюзу. Про перший варіант я взагалі не хочу дискутувати, а от про ЄС...
Зовсім випадково почула розмову двох студенток, одна іншій пояснювала, що саме зараз відбувається на Майдані. «Ти що не знаєш, Україна вступає в Євро секендхенд», - сказала дівчина. Я мало не гепнулась від здивування та розпачу!..
Що таке Європейський Союз? У тому вигляді, в якому існує зараз, він виник у лютому 1992 року після підписання так званого «Маастрихтського Трактату» (або ж Трактату про Європейський Союз). На той час членами Європейської спільноти були вже 12 країн. ЄС включав у себе спільний внутрішній ринок, спільну торгівельну, аграрну, транспортну політики й координацію в атомній енергетиці, економічної та соціальної політики, спільну закордонну політику й політику безпеки, координацію у сфері правосуддя й внутрішніх справ, договір про Шенгенську зону, а також спільні органи влади.
А якщо й справді поміркувати, то більшість мітингувальників узагалі не розуміють, що роблять на Майдані, принаймні в Кам’янці-Подільському. Хтось прийшов «за компанію», комусь просто нудно сидіти вдома, на уроках чи лекціях. Я майже переконана, що добряча половина з присутніх євросоюз.jpgкам’янецького Євромайдану не читала умов, на яких Україна мала підписати Угоду про Асоціацію з ЄС. До речі, Угода і вступ до ЄС та безвізовий режим із його членами - далеко не тотожні поняття. Інша ж половина вірить і прагне до цього підписання. Людина не може жити без віри, кожен із нас намагається вірити в майбутнє.
Як тільки почули про ЄС, то одразу все перестало влаштовувати, все погано в Україні: влада, рівень життя та інше? А раніше було краще? Чому тоді всі мовчали, я зрозуміти не можу? Часто закрадається думка, що весь цей бунт створений для того, аби відволікти увагу українців, і в цей час зробити щось куди масштабніше.
Я не переконую когось піти з Майдану чи навпаки йти туди, та, як на мене, цей договір буде безрезультатним, а для простих українців, то вже точно. Хоча більшість політичних та економічних експертів вважає по-іншому.
- Можна навести безліч прикладів успішного розвитку багатьох сучасних країн Центральної і Південної-Східної Європи (Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина та ін.), які наприкінці 80-х - на початку 90-х років минулого століття ступили на шлях демократизації, - говорить політолог, член Національної спілки журналістів України, аспірант Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім.І. Кураса НАН України Євген Куценко. - Одним із головних секретів цього успіху було проведення масштабних реформ економічної, політичної, правової систем, відчутні позитивні наслідки яких не змусили на себе довго чекати. Але влада України за 22 роки її незалежності, на жаль, так і не спромоглася стати на шлях реформування. Тому наша держава - одна з потенційно найбагатших європейських країн - опинилася на межі виживання та потонула в корупції (згідно із результатами дослідження міжнародної організації «Transparency International», індекс корупції в Україні вищий, ніж в Уганді, Лаосі, Казахстані, Гондурасі, Кенії, Росії, Пакистані, всіх країнах ЄС та є таким же, як у Камеруні, Ірані, Нігерії та Папуа-Новій-Гвінеї). Підписання Угоди про Асоціацію з ЄС є нашим шансом змінити цю ситуацію на краще, адже головною вимогою країн ЄС щодо підписання із ними Угоди є, насамперед, реформування всієї політичної системи шляхом прийняття відповідних змін у законодавстві. Звичайно, підписання Договору про асоціацію не означає автоматичного вступу до ЄС та приєднання до Шенгенської угоди, але й не виключає цього в майбутньому. Але сама можливість жити і працювати у своїй країні за однаковими для всіх правилами, які можуть створити згадані реформи, є однозначно позитивним моментом для більшості українців. Хотілося б, щоб наші співвітчизники знали про це якомога більше. Адже лише знання можуть захистити від різного роду маніпуляцій.
Отже, виходити на Майдан чи ні, особиста справа кожного, але розібратися в тому, що саме відбувається в Україні, повинен кожен!
Катерина ГРИЦАЙ, спеціально для «КлюЧа»

Теги: Євросоюз

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.