Перейти на мобільну версію сайту


12.04.2013

ТО ЧИЇМ НАСПРАВДІ Є «НІЧИЙНЕ» СМІТТЯ?

Напевно, вам доводилося спостерігати доволі дивну картину: сміттєвоз забрав сміття з контейнерів, водії підмели й прибрали те, що ненароком випало з якогось бачка, і спецавто поїхало далі. Та поруч з контейнерами чомусь так і залишилися лежати обрізані з дерев гілки, поламаний диван і побитий унітаз. У керівників комунальних підприємств (колишніх ЖЕКів) і ОСББ, а також у простого люду виникає запитання: чому водії КП «Спецкомунтранс» не забирають усе сміття? Саме з цим запитанням ми й звернулися до директора цього підприємства Сергія Гжебовського.
- Дуже прикро, що керівники ЖЕКів та ОСББ досі не знають законів, - говорить Сергій Миколайович. – Відповідно до Постанови Кабміну №1070 від 2008 р., побутові відходи розподілено на 5 видів: великогабаритні, побутові, ремонтні, рідкі й тверді. Минулого року затверджено ще один вид – небезпечні. Наше підприємство вивозить лише один вид відходів – побутові. Саме він закладений у тарифах.
- Сергію Миколайовичу, отже решта сміття є «нічийним»?
- 2008 р. було прийнято Постанову Кабміну №529, а 2011-го – Постанову №869, яка майже дублює попередній документ. У них було чітко розписано механізм вивезення усіх видів сміття. Постанови мали б стати настільними книгами керівників ЖЕКів і ОСББ, та складається враження, що вони їх взагалі не бачили в очі!
Користуючись можливістю, нагадаю деякі моменти з Постанови №869. Зокрема, керівники ЖЕКів та ОСББ мають право закладати в тариф кошти на вивезення решти видів сміття. Для населення – це копійки, які щомісяця перетворюватимуться в тисячі. Саме за ці гроші без проблем можна найняти трактор для вивезення сміття, доплачувати двірникам за прибирання сміттєвих майданчиків.
Але 2010 року, коли затверджувалися тарифи, ці витрати в них не заклали. Тодішній заступник сміття.JPGначальника УЖКГ Віктор Чорнописький проігнорував цей пункт Постанови. Виникає запитання: за які гроші ЖЕКи вивозять великогабаритне й ремонтне сміття на сміттєзвалище? Нащо плакатися в жилетку, коли свого часу все можна було врегулювати у правовому полі? Утім, це й сьогодні не пізно зробити.
- На Вашу думку, чому кошти на вивезення решти видів сміття так і не були закладені в тарифи?
- Як тоді, так і тепер звучить думка, що великогабаритне сміття кидають мешканці приватного сектору. Погоджуюсь, що іноді ці люди дійсно приносять відходи із своїх подвір’їв, але вони становлять незначний відсоток від мешканців багатоповерхівок.
Лише одиниці переймаються, де подіти гілля з дерев, чи як вивезти будівельне сміття. А решта?..
Напередодні Великодня люди інтенсивно прибирають свої оселі, викидають з квартир зайвий мотлох - все це йде у сміттєві баки. Приміром, лише 3 квітня з лінії одразу зійшло три сміттєвози, бо через перевантажені контейнери з ладу вийшли маніпулятори.
Аналізуючи, скільки великогабаритного та ремонтного сміття вивозять ЖЕКи, можна зробити висновок, що то – крапля в морі. Так, з початку року КП «Житловик» вивезло на сміттєзвалище всього 118 куб.м сміття, КП «Добробут» - 158, ККП «Господар» - 46, а ЖЕО ТСЖББ - узагалі нічого (а має на балансі 16 сміттєвих майданчиків!).
- Що потрібно, аби КП «Спецкомунтранс» вивозило всі види відходів?
- Спочатку - узгодити в правовому полі, підготувати технічну базу, придбати декілька тракторів, бо сміттєвози не розраховані на великогабаритне й будівельне сміття. Також набрати чималий штат працівників, який обслуговуватиме 300 майданчиків. Відповідно, це нововведення потягне за собою чергове підвищення тарифів. А ми до цього готові?!
- А хто має займатись обслуговуванням контейнерів та сміттєвих майданчиків?
- 800 контейнерів обслуговує наше підприємство. Водії сміттєвозів зобов’язані не лише викинути сміття з контейнерів, а й прибрати після себе. Усі знають, що за недотримання порядку можуть позбутися премії.
А от доглядати за майданчиками, білити їх тощо - це не наша проблема. Якщо «Спецкомунтранс» візьметься за обслуговування ще й майданчиків, то тарифи за вивезення сміття будуть іншими. Хіба не ефективніше зобов’язати двірників обслуговувати майданчики? Заохотити їх можна тими ж преміями. Це набагато легше зробити, аніж наймати чималий штат нових працівників.

Теги: сміття

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.