Перейти на мобільну версію сайту


03.08.2018

ТЕЛЕФОННИЙ ТЕРОР

SAM_6094«Уже другий рік потерпаю від телефонного терору з боку різних кредитних установ, які роздають наліво й направо кредити», – скаржиться по телефону пані Тетяна.

І дійсно, це не перша скарга наших читачів з цього приводу. Пройшовши містом, встановили, що всі зупинки, багато парканів і стін будинків та стовпи заклеєні рекламними листівками різних кольорів і штибу. Один наперед одного різні кредитні установи вправляються в дотепності, обіцяючи від 2000 до 50 000 грн, а також декларують, що для отримання кредиту потрібен лише паспорт і ідентифікаційний код. Для людей це зручно, бо швидко й без різних папірців можна отримати гроші. Отже, одні позичають, а інші на позичальниках заробляють. Та це особисті взаємостосунки між людьми. Але коли позичальник невчасно сплачує кошти чи взагалі ігнорує, тоді кредитори починають влаштовувати терор тим, хто ні сном, ні духом нічого про їхні ґешефти не знає. Що ж робити невинним людям, яких дістали ці постійні дзвінки?

НІ СНОМ, НІ ДУХОМ
Вам телефонують і відразу нахабно починають стверджувати, що ви «Марія Іванова», але відповісти, що ви не вона не дають можливості, бо далі на вас сипляться вимоги сплатити чийсь кредит. Бувають випадки, коли вас просто запитують, чи ви не «Марія Іванова», починають діалог, мовляв, чи ви не знаєте таку особу. Якщо повідомляєте, що не знаєте, тоді вже починають звинувачувати, що покриваєте її і вимагають платити за неї. Були випадки, коли культурно розпитували, з якого часу користуєтеся цим телефонним номером, де і ким працюєте, де мешкаєте, напевне, щоб повісити на вас борги і щоб ще ваших сусідів діставати.

Минулого року довелося звертатися в поліцію зі скаргою на телефонний терор. Чемний полісмен відібрав заяву і намагався допомогти з цією справою розібратися. Він зателефонував за тим номером, який докучав, і повідомив, що на них написана заява в поліцію. Тоді кредитор спромігся щось пояснити: він повідомив, у якого позичальника та особа «Х» брала гроші і порадив піти за вказаною адресою й написати там заяву. У тій заяві теж потрібно було вказувати всі свої персональні дані. От вам і замкнуте коло. Щоправда, якийсь час кредитори не телефонували, а присилали «смски» англійськими літерами росийський текст: «Визит перенесено в святи с идентификацией места нахождения. Адрес регистрации, проживання, прописки места работи занесено в маршрутний лист. 0443693347». Що це означає, не зрозуміло. З якого це дива хтось посилає на твій особистий номер телефону якісь дивні повідомлення з погрозами?

Інші смс через день такого змісту: «Надоели звонки и смс? Перезвоните номер должника, котрый указал ваш номер как контактний и ваш адрес внесен в маршрутний лист представника. Должник ви хотите чтобы ваши родственники, колеги и соседи узнали о том, что вы уклоняетесь от оплаты кредита 0443693347, 0665261114». Останній раз взагалі вимагали піти за вказаною адресою і вимагати заплатити кредит.

Перше, уявіть собі, якщо бідолашна бабуся отримає такі смски, у неї точно буде серцевий напад. Друге, чому хтось будує свій бізнес на позичках, що є величезним бізнесовим ризиком, заробляє на цьому шалені гроші, а ти маєш вислуховувати за чужі «косяки» і ще проводити з кимось, якщо знаєш цю людину, профілактичні бесіди. А якщо не знаєш, мусиш її шукати і просити заплатити кредит. Кредитори чи колектори за це отримують зарплату, а ти повинен за них працювати?

А робити це мусиш, щоб тебе не тероризували. Або ж не робити, і тоді маєш терпіти ці дзвінки, а вони можуть пролунати з будь-якого номера телефону і в будь-який час. Багато з них ще й не мають зворотного зв’язку. Наговорять тобі цілу купи гидоти і кинуть слухавку, а ти що хочеш з тією інформацією, те й роби. Інколи буває, що краще заплатити, якщо незначна сума, аніж вислуховувати цей спіч. Напевне, на це й розраховано. 

Побороти це явище майже неможливо, бо ж воно безлике. Ти його не можеш побачити чи доторкнутися. Просто хтось тебе по телефону дістає. Часом ти від нього відмахнешся, часом тобі тиск підстрибне, інколи пошлеш куди подалі, але це не вирішення проблеми.

Заява до поліції часом допомагає, але не надовго. А які дії поліції в таких випадках? Написати заяву та опитати, а потім якусь відповідь відправити на домашню адресу, в якій буде зазначено: «Звертайтеся до суду». Та до кого ж позиватися? Виходить, що заяви лише збільшують статистику правоохоронцям. 

Що можна зробити самому? Довідатися, де знаходиться офіс кредитної установи і звернутися туди з претензією, щоб вони показали, в якому документі стоїть твій підпис як поручителя. Отже, немає підпису, немає претензії.

ТРЮКИ ВІД КОЛЕКТОРІВ
Але кредитори пішли далі. Їм в офісах робити нічого, і вони лазять світовим павутинням та збирають будь-яку інформацію про людину, аж до особистої – про членів сім’ї, їхню діяльність, про дітей, а потім б’ють під дих. Як от сталося нещодавно із однією кам'янецькою родиною. У соцмережі обгадили всю родину пана Сергія, розповсюдивши інформацію про те, що він нелюд і педофіл. Повідомлення дається мовою оригіналу: «ДРУЗЬЯ! ЗНАКОМЫЕ! И ПРОСТО НЕ РАВНОДУШНЫЕ ЛЮДИ! В семью нашего друга пришла беда! Как зачастую бывает, пришла эта беда оттуда откуда ее не ждали! Говорю я о... Наташеньке! Касается это не только ее, но и ее сына! Наташа выбрала себе в спутники не просто насильника, но еще и педофила! Мало того, что он систематически избивает и насилует Наташу, он еще и переключает на ее с Александром общего сына! У мальчика обнаружили 4-ю стадию ГЕМОРРОЯ (Кровотечения, постоянное выпадение узлов, зуд, дискомфорт, недержание сфинкотора, болевой синдром). Наташа слишком запугана, слаба и бессильна чтобы оказать этому извергу сопротивление! Это Сергей ...». Также захватил бизнес Наташи, этот злосчастный бизнес изначально и привлек этого урода к ее персоне! Помогите остановить деяния этого УРОДА! СДЕЛАЙТЕ ЕГО ИЗВЕСТНЫМ! Помогите Наташеньке и ее ребенку выбраться из лап МУЧИТЕЛЯ!... (Фамилия, имя, отчество и полный адрес).

Але до цього були погрози пані Наталі.

Та якщо пан Сергій такий, яким його виставили, то чому цим добрячим благодійникам офіційно не звернутися до поліції і захистити бідолашну дитину? Натомість вдаватися до такого принизливого для людини трюку. Зрозуміло, що вони намагаються влаштувати цій людині проблеми, але їхніми діями має зайнятися кіберполіція або ювенальна поліція. Досить того, є цивілізовані методи вирішення питання – СУД. Цю публікацію «Телефонний терор» слід вважати офіційною заявою до всіх правоохоронних органів.

ЩО РОБИТИ?
Отже, якщо телефонують колектори з приводу чужого кредиту, куди скаржитися і чи варто взагалі реагувати? Звичайно, так. Колектори ніколи не відстануть до того часу, поки борг не буде закритий. І якщо до вас телефонують як до контактної особи, то або тільки ваш номер є контактним, або сам боржник не вносить оплати довгий час. Правильно спілкуватися з колекторами теж потрібно вміти, особливо, коли клієнт – не ви. Незалежно від того, чи знаєте ви боржника, важливо ніколи не говорити, що згодні передати інформацію й нагадати про борг. Казати, що ні друзів, ні знайомих позичальника не знаєте і нікого шукати не будете. Не давати жодних контактних даних, інакше передзвонять ще. У разі, якщо боржник ваш знайомий, ніколи не розповідайте, чому він не платить і що сталося (це не допоможе, а стане лише додатковою маніпуляцією). Найкраще заявити, що цей мобільний номер тільки придбали і попросити, щоб на нього більше не дзвонили. Знадобиться час, щоб дзвінки припинилися, але якщо не йти на контакт, вони обов'язково припиняться. Тому питання про те, що дзвонять колектори з чужого кредиту й куди скаржитися – актуальне, але таке, що вирішується.

Якщо вам телефонують погасити заборгованість, перш за все попросіть співрозмовника повністю представитися, назвати посаду, найменування банку або організації, інтереси якої представляє. Вимагайте номер телефону колектора чи представника банку та його керівництва, щоб з’ясувати, чи дійсно він колектор і чи діє від імені банку. Обов’язково попередьте співрозмовника, що ваша розмова буде записуватися. Запишіть розмову на диктофон, або при можливості проведіть одну з таких бесід з використанням гучного зв’язку в присутності свідків, щоб потім була можливість скористатися свідченнями в суді. А вже після цього попросіть всі вимоги, які установа має до вас, надати в письмовому вигляді.

ЧОМУ ТЕЛЕФОНУЮТЬ САМЕ ВАМ?
При оформленні позики в клієнта обов'язково беруть контактні дані друзів, родичів і колег. За умови схвалення заявки, на мобільні номери не завжди телефонують, тому про те, що ваш номер внесли в базу банку, можна дізнатися через певний час після оформлення.

Згоду на додавання номера в договір від його власника не вимагають, оскільки дзвінки носять лише інформативний характер і жодних прав чи обов'язків для контактної особи не мають. Дуже часто буває, що банк заносить номер у список, вже коли працює з боржником. Наприклад, у позичальника є дружина, з якою він вже не в шлюбі, а ви – його старий друг. Ось дружина або інші родичі передадуть колекторам ще один номер контактної особи – ваш. Хвилюватися не варто, але незручностей дзвінки додадуть.

ЯК ЗНАЙТИ ВИХІД ІЗ СИТУАЦІЇ?
Що робити, якщо банк вимагає погасити кредит, який ви не брали? Головне, не реагувати. Якщо гроші ви не брали і дзвонять з приводу чужого боргу, можна не хвилюватися. Якщо ж банк вимагає від вас сплатити не по вашому кредиту, тоді слід звернутися в поліцію та повідомити про шахрайські дії.

Куди звертатися, якщо дошкуляють колектори? Тільки на гарячу лінію або писати листи на адресу їхнього офісу. Звертатися в поліцію чи прокуратуру – безглуздо через відсутність складу злочину з боку колекторської контори. А ось детально роз'яснити ситуацію в листі або телефоном буде набагато ефективніше. Але це коли ви знаєте, яка установа має претензії.

Коли приходять СМС з банку за чужим кредитом, що робити? Не передзвонювати і не відповідати. Чим більше ви ігноруєте дії та більше заявляєте про те, що нікого не знаєте, тим швидше припинять дзвонити.

Якщо раптом ви отримали дзвінок про борг знайомого, не треба відразу думати про те, як не платити чужий кредит. Чужий борг – не ваш обов'язок. І без підпису в договорі ніхто не має права щось вимагати від вас.

І НАОСТАНОК
Люди! Не ведіться на яскраві реклами незрозумілих кредиторів, а звертайтеся до банків з репутацією. Вам же буде дешевше. І якщо вам телефонують, а ви не брали кредит, звертайтеся до поліції і фіксуйте ці дзвінки, аби вони вам потім не принесли величезних проблем.

Крім того, якщо ви бачити листівки кредиторів на стінах, парканах та зупинках, зривайте їх, хоча це мають робити комунальники. А «муніципальна поліція» повинна їх нещадно штрафувати, щоб було за що платити комунальникам, які очищають від листівок місто, та поповнювати бюджет. А цих листівок по місту так багато, що за штрафи можна найняти цілу бригаду прибиральників. І наостанок, запам’ятайте, берете ви чужі гроші, а віддавати потрібно кревні.


Теги: кредити, телефонний терор

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.