Перейти на мобільну версію сайту


09.08.2019

ТАМ ТАКИЙ ШТИН СТОЇТЬ!

пушкінськаДо редакції в істериці телефонували мешканці багатоквартирних одноповерхових будинків з Пушкінської, 10 (а, б, в) з приводу того, що їм просто перекрили кисень, і просили негайно приїхати.

І дійсно, ще від зупинки біля НВК №13 був нестерпний сморід. Спочатку подумала, що це перед дощем смердять відстійники. З наближенням до мешканців, які зустрічали біля магазину №26, що навпроти школи слабкозорих, сморід сильнішав і перекривав дихання. Ще здалеку помітила, як біля громадської вбиральні у дворі будинків стоїть невеличкий причіп, на якому два дірявих сміттєвих баки, в які чоловік щось виливає з відер. Далі – гірше і гірше. Виявляється, то чоловік черпає з вигрібної ями вбиральні нечистоти і виливає в баки. Рідка частина нечистот з баків просочується на землю, вона утворила величезну баюру. Чоловік працює без респіратора і рукавиць. Виявляється, у такий спосіб чистять вбиральню. Запитую: «Чому без рукавиць і респіратора?». Чоловік стиснув плечима. «А чому це не робить асенізаторна машина?». Виявляється, що машина з таким вмістом вигрібної ями впоратися не може і от чому – тамтешні мешканці кидають туди поліетиленові пакети, різне сміття, банки, пляшки і все, що дома не потрібне. І це при тому, що за кілька метрів знаходяться сміттєві баки. Колись вони стояли впритул до туалету, а згодом їх посунули дали у сподіванні, що сміття не буде потрапляти у вигрібну яму.

Це черпання триває кілька днів, бідолашні мешканці увесь цей час задихаються від пекельного смороду. Це потрібно лише відчути, словами не переказати. Приблизно так, нібито смердить з відстійників спиртзаводу, але втричі гірше. Уявити лише скільки бактерій та інфекції висадилося в повітря, а відстань від вбиральні до дверей будинків від сили п’ятнадцять метрів. Потім цю всю інфекцію під час дощів змиває теж під двері будинків. А згодом за ногами мешканців розноситься ця бридота в магазини, лікарні, школи (до речі, їх там аж три), громадський транспорт.

Така ситуація там вже десятки років. Жінки, які зібралися біля вбиральні, просто плакали крокодилячими сльозами. Вони кричали: «Людоньки, допоможіть! Приберіть цей туалет від наших домівок, ми вже втомилися і вимучилися. Ми теж живемо в місті, та ще й у туристичному, а в наших будинках немає ні води, ні каналізації, ні душу. Нам що, перекривати дороги, щоб нас почули? Приберіть той туалет. Тут постійно бігають щурі, як табун коней».

До речі, для мене не зрозуміле призначення цієї вбиральні і навіщо вона там потрібна, адже в середину туди не зайдеш, бо там нечистот по кісточки.

То мабуть її потрібно знести взагалі, щоб не розводити там антісанітарію, але ж куди тоді навколишні люди підуть справляти нужду – в кущики? Адже та частина міста, як і майже Польські, Руські фільварки, Старе місто та Біланівка не каналізовані. Тобто немає каналізації. Одні люди просто вирили на городі яму і звели дерев’яні споруди, інші, хто заможніший, облаштували септики, але на них потрібно безліч документів і тим більше в місті такі речі заборонені. Але, що ж робити? Потрібно біля магазину №26, там, де є центральна каналізація, побудувати сучасний туалет і видати мешканцям ключі. Або дозволити їм користуватися туалетом тамтешніх магазинів, які збудовані впритул до будинків цих людей і заступають їм сонце і світ Божий.

Крім того, депутати повинні зважати на цих людей і, коли вони дають дозволи на земельні ділянки та будівництво, мали б насамперед зробити все, щоб після таких забудов навколишні люди не страждали. Бо ж земельні ділянки пороздають, а магнати на них собі фортеці збудують і перекриють людям, які там поколіннями живуть, доступ до дороги. На їхні домівки спрямовують стічні води і досить того, що вони живуть в поганих умовах, їм ще й руйнують житло, яке тріщить і вже йому нічого не зробиш. Хіба що повалити можна і звільнити місце для тих, хто має гроші на будівництво. А їх же куди? Під огорожу чи на кладовище!?

Та повернемося до того злощасного двору. Там стара забудова, люди живуть у колишніх панських конюшнях. Там обладнані квартири, якщо їх так можна назвати, а в дворі перекошені сараї для зберігання палива та мотлоху, більше – для мотлоху. Поміж тими сараями повиростали вже товстенні дерева, які теж хочуть впасти і завалити сараї. А поміж дерев та сараїв як павутиння наснували різних дротів, в тому числі електричних. Може всі того й чекають, коли впаде іскра на сарай із дощок, і весь квартал просто згорить, бо жодні пожежники не зможуть загасити сухі дошки. Досить того в дворі, за очима інспекторів з благоустрою, сусіди один одному навалили купу будівельного сміття, повигрібали зі своїх домівок різний мотлох, одним словом китайські шанхайчики відпочивають.


Теги: комунальна сфера, нечистоти

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.