Перейти на мобільну версію сайту


15.02.2019

ТАК, ВСЬО! УСПОКОЇЛАСЬ!

листУ редакцію газети «Ключ». 
«Ганебна історія сталася 4 лютого зі мною в амбулаторії сімейної медицини на вулиці Космонавтів, – пише дружина офіцера, який разом із її батьком захищають суверенітет нашої держави на сході України Марина Тараник. – Я уклала декларацію з лікарем, про якого схвально відгукуються мої друзі, і відразу потрапила на прийом. Мене уважно оглянули й прописали лікування. З рецептом пішла в аптеку. Тих ліків, які випасали, не було. Фармацевт запропонував інші, але я не ризикнула їх брати, а вирішила зателефонувати вже до свого сімейного лікаря й запитати, чи можна зробити заміну. Згадала, що в декларації зазначено телефон контактної особи, а отже лікаря. Зателефонувала, але виявилося, що я потрапила не до лікаря, а до реєстратури. Жінці, яка взяла слухавку, повідомила, що телефоную на рахунок призначених ліків для уточнення. Працівник реєстратури сказала, щоб я дзвонила тоді, коли лікар буде на роботі на прийомі в амбулаторії, бо зараз вона вже вдома і не може зі мною розмовляти. Я запитала, чи може дати мені номер лікаря. Вона сказала зачекати, і я залишилась на лінії чекати. Потім реєстратор почала комусь скаржитися на нас, пацієнтів, що ми дзвонимо лікарям коли захочемо і задовбуємо їх. Пожалівшись на нас, пацієнтів, вона перейшла до обслуговування відвідувачів, забувши про мене. Я передзвонила ще раз і сказала, що прочекала на лінії 10 хвилин, а відповіді не отримала. Також повідомила, що чула всі її скарги на мене. Запитала, яке вона мала право таке говорити і зневажливо ставитися до людей?! Та вона у підвищеному тоні запитала, що я від неї хочу і сказала, що вона не має права давати мені номер телефону. На що я обурилася і запитала, яке вона має право мені хамити? Тоді вона зі словами: «Так, всьо! Успокоїлась!» кинула трубку! Ще разів 5-10 я дзвонила, проте мої дзвінки відхилялися. Я написала смс, але відповіді не отримала.

Образа мене переповнювала, і я вирушила в амбулаторію. У реєстратурі запитала когось із керівництва. Реєстраторша відразу зрозуміла з якої причини і повідомила, що керівників немає, але відправила у якийсь кабінет. Там прийом вела інша лікар. Я повернулася до реєстратури і почала обурюватися від такого ставлення до пацієнтів. Реєстратор зателефонувала до мого сімейного лікаря і почала мене оббріхувати, мовляв прийшла скандалістка і чогось хоче. Я попросила слухавку і все розповіла лікарю. Але ж вважаю, що така поведінка неприпустима і таким людям не місце в медицині та взагалі їх потрібно подалі ховати від людей.

Дуже шкода, що навіть реформа, яка покликана покращити рівень надання медичних послуг, не може змінити світогляд і нормальне ставлення до пацієнтів. Здавалося б, кожен лікар, кожна медсестра повинні докладати максимум зусиль та зробити все можливе, аби саме до них на обслуговування бажав йти пацієнт. Бо ж саме від їхньої кількості залежить заробітна плата медика».  

Під час підписання декларації пацієнта з лікарем один примірник цього документа отримує пацієнт, і з нього він може довідатися номер телефону того лікаря, з яким підписав угоду. Отже, людина може брати консультації у свого сімейного лікаря. Але в декларації пані Марини контактною особою вказано номер телефону реєстратури, а не лікаря. Як таке може бути незрозуміло. Напевне, лікарі так дбають про свою захищеність від пацієнтів. Можливо, захищеність і має бути, але від тих пацієнтів, які телефонують тричі на добу, без вихідних. Такі випадки є. До прикладу, покинуті бабці, у яких немає з ким спілкуватися, бо ж діти заробляють на життя за кордоном. Так, Жанна Олексіївна, донька якої мешкає в Португалії і залишила тут свою маму одну, а та хоче поспілкуватися, телефонує лікарям і вдень, і вночі, і у вихідні та свята. Старенькій нудно вдома самій, а доглядальницю найняти грошей шкода, от і експлуатують лікаря. І таких на дільниці є чимало. Як від них лікарю захищатися невідомо. Але це про безсовісних. Та є пацієнти, яким потрібно просто запитати про заміну ліків, і це ні в кого не відбирає багато часу.

Інцидент, який трапився у пані Марини, якраз не з тієї опери, а навпаки: тут потрібно захищати пацієнта, який довірився лікарю, а в лікаря вже закінчився прийом, і тепер потрібно чекати наступного прийому, аби знову потрапити на нього лише задля уточнення призначення. То що ж і для кого змінилося? Лікар почав отримувати більшу зарплату, відповідну до кількості пацієнтів, але за «гроші, які йдуть за пацієнтом» потрібно утримувати працівників реєстратури, медсестру, санітарку, адміністрацію ПМСД. Лише цікаво навіщо? Реєстратор погоди в цій реформі не робить, бо ж він п’яте колесо від підводи. Без цієї ланки лікар легко може обійтися, адже пацієнт повинен напряму спілкуватися зі своїм лікарем, а запис до нього легко може проводити медсестра. Крім того, є електронний запис на прийом. Можливо, краще ті гроші використати раціонально, закупити медичне обладнання. 

Крім того, слід і з медсестрами навести лад. Вони мають не відсиджувати і нудьгувати за чтивом і чаєм час, водночас отримуючи такі за нинішнім часом високі зарплати, які, до речі, визначає не лікар, а головний лікар ПСМД. Керівництво не бачить завантаженості середнього медперсоналу, яке просто отримує зарплату, відповідно до професіоналізму і популярності лікаря. Тому сам лікар має визначати грошову винагороду медсестри, бо в цьому випадку до лікаря, і зазвичай за хабар, прилаштовували медсестру, а тепер той хабар вона відбиває за чужий рахунок і при цьому жодних зусиль не докладаючи. Відсидівши робочі години, їй не хочеться проводити вечірні призначення вдома, вона не виходить на роботу, коли потрібно пацієнту зробити укол чи поставити крапельницю, не виходить у суботу та у свята.

Та медик обрав собі таку стежину – рятувати людські життя і надавати людям медичну допомогу, а хвороба не питає, чи то день, чи то ніч, тому лікар має бути завжди напоготові і ховатися за реєстраторів не повинен. А пацієнти мають теж розуміти, що без нагальної потреби не варто турбувати лікарів, адже в них теж повинен бути відпочинок, вони мають власні сім’ї і справи.

Днями пані Марина нам зателефонувала і повідомила, що завдяки втручанню заступника міського голови Вадима Савчука перед нею керівник підрозділу вибачився за поведінку своєї підлеглої. Також пані Марина повідомила, що вона побувала в амбулаторії на вул.Васильєва і ставлення там до людей уважне й бережливе. 


Теги: лист до редакції, сімейні амбулаторії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.