Перейти на мобільну версію сайту


15.07.2016

СВОЄ ЩАСТЯ ПРОГАВИЛИ ЧИ?...

Нині соціальний захист знаходиться на досить низькому рівні, зокрема це стосується канікулярного часу, коли дітей немає куди подіти. Добре тим, у кого є родичі в селі. Що ж робити, коли батьки працюють, а малечу немає на кого залишити? 

табірПутівки в табори коштують більше за місячну зарплату батьків. На них потрібно відкладати гроші більше півроку й при цьому нічого не їсти і не платити за комунальні послуги. Є щасливчики, яким вдається «вирвати» безкоштовну путівку, але таких дуже мало. Проте мало хто знає, що 40 безкоштовних путівок для малозабезпечених верств району директор обласного дитячого табору «Бакота» Юрій Чайковський запропонував районній державній адміністрації і сподівався, що до нього пришлють дітей на оздоровлення. Але ці путівки пропали, лише близько двох десятків дітлахів із села Дерев’яне змогли потрапити на оздоровлення з 1 до 15 липня. Тут дітей безкоштовно і якісно годують п’ять разів на день і порції, скажу вам, чималі, не кожна дитина може їх подолати.

Дітлахи перебувають під постійним наглядом вихователів-волонтерів, яких майже по одному на кожну дитину. Усі вони мають чималий досвід та відповідну освіту. У таборі є два лікарі, які стежать за здоров’ям своїх підопічних.

- Це просто злочин! - із обуренням вигукує директор «Бакоти» Юрій Чайковський. – Розуміючи нинішню ситуацію, та й попередніх років, моя команда однодумців зробила все можливе, аби бідні люди, які не можуть дозволити собі відправити дітей на оздоровлення до моря чи взагалі будь-куди, могла побути півмісяця в благодатному місці, яке не поступається за мікрокліматом морському узбережжю, щоб оздоровити своїх дітей. Ми добре підготувалися до прийому. Служба МНС обстежила пляж та дно, санепідемстанція теж дала своє добро після ретельного обстеження. На прохання і представлення потрібних документів РДА так і не дала дозволу й узагалі будь-якої відповіді. Ми закупили продукти і чекали на появу дітей, проте не дочекалися. Якби знаття, то запропонували ці місця іншим структурам чи іншому району. Якщо в районі не було охочих оздоровити своїх дітей, могли б ці місця передати місту, але цього не зробили.

Цей табір функціонує з 1987 року, тоді там відпочивало 30 дітей, через рік їх було 90, через два – 180. У 2001 році – 860, 2002 р. – 840. Мова йде про безкоштовне перебування. 

Олександра Хоптинська, волонтер із с.Дерев’яне, організатор театрального гуртка тамтешньої школи: «Я привезла сюди дітей із гуртка, щоб вони могли відпочити. Нам Юрій Васильович дав 10 безкоштовних місць на два тижні. Діти в захваті. Тут все по-сімейному, по-домашньому. Ми підготували величезну розважальну програму для всіх дітей, які мали приїхати на відпочинок, а також ігрову програму, квести, різні свята. А їх просто не привезли. Звичайно, шкода, адже ми всі старалися. Я, як мама, засмучена таким ставленням до дітей, адже розумію наскільки важливо для малечі набратися позитиву і загартуватися на цілий рік. Тут у «Бакоті» чудове повітря, природа, вода, гарний догляд, якісне п’ятиразове харчування. Лишень подивіться, які шикарні столи в їдальні, мало в кого такі є вдома. Вода тут чудова як питна, так і в річці, пляжна зона теж хороша. Запросили педагогів-вихователів, працює 2 лікарі. Чого ще хотіти? Дітям тут дуже подобається. Старшокласники хочуть наступного року приїхати сюди волонтерами, хоч на все літо. Просять мене, щоб за зиму допомогти їм підготувати програму на наступний літній період».

Ірина Шкіль (практичний психолог) та Світлана Мачуська (викладач фізкультури) з Бердичівського професійного будівельного ліцею приїхали в «Бакоту» працювати волонтерами: «У свою відпустку вирішили попрацювати та відпочити водночас. Тут чудове місце і хороші люди, гарне харчування, у раціоні багато овочів та натуральне м'ясо, все дуже смачно. Гарні вихователі, які дбають про дітей. Якби була можливість, ми би постійно сюди приїздили. Шкода, що мало дітей сюди приїхало. Ми розраховували на більшу кількість і готували для них програму перебування».

Діти наперебій намагалися розповісти як їм у «Бакоті» добре і що вони би ще тут залишилися.

Отже, перша зміна закінчується 15 липня й розпочинається друга. Тож запитайте в районної адміністрації, чому районних дітей позбавили відпочинку й оздоровлення?


Теги: соціальний захист, відпочинок, дитячий табір "Бакота"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.