Перейти на мобільну версію сайту


18.09.2015

СТУКАЮТЬ, СТУКАЮТЬ, АЛЕ ПОКИ ЩО НЕ ВІДКРИВАЮТЬ

15 вересня пройшла чергова 90-та сесія міської ради.

За традицією міський голова  Михайло Сімашкевич розпочав засідання із вручення військовослужбовцям відзнак "За заслуги перед міською громадою” за зразкове виконання службових обов’язків, мужність та самовідданість, проявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції. Отримали нагороди представники військових частин 2233, А 0409 та об’єднаного міського військового комісаріату. Зокрема, Олександр Васильчук, Андрій Мазій, Роман Грубов, Родіон Плугатаренко, Іван Маланчук, Денис Жевняк, Максим Косінов, Анатолій Чорпіта, Олексій Васильєв, Олександр Волощук, Олег Острейко, а також в.о. військового комісара Володимира Возного і Миколу Грушку.

За сумлінну працю, активну депутатську діяльність, мужність і самовідданість при виконанні завдань зі збереження державного суверенітету та територіальної цілісності у східному регіоні України в умовах військових дій та з нагоди 24-ї річниці Незалежності України було вручено грамоти Хмельницької обласної ради депутату Кам’янець-Подільської міської ради, учасника АТО у складі добровольчого батальйону «Донбас» Сергію Акимовичу та депутату Кам’янець-Подільської міської ради, учаснику АТО Юрію Аносову.

А  генеральному директору ТОВ «Український кристал», депутату Кам’янець-Подільської міської ради Володимиру Юр’єву за уміле керівництво трудовим колективом підприємства, активну депутатську діяльність, захист інтересів виборців, благодійність та меценатство, сприяння реалізації соціально-економічних та культурно-мистецьких проектів міської ради вручено відзнаку міської ради «Честь і шана».

На порядку денному було не багато основних питань, проте земельних близько 180.
Зокрема, депутати затвердили звіт "Про виконання бюджету міста за I півріччя 2015 року”. Підтримали і рішення про затвердження адміністративної комісії при виконавчому комітеті Камянець-Подільської міської ради в новому складі.
З питанням "Інформація про виконання ремонту доріг міста” доповів заступник міського голови Сергій Бабій.
Як повідомив Сергій Віталійович, цього року вперше на ремонт доріг міста не виділено коштів ні з обласного, ні державного бюджетів. Відтак усі ремонтні роботи виконуються завдяки фіннсуванню з міської казни.
Так, за його словами в 2015 році вже відремонтовано 23 000 кв. м. доріг міста, в минулому році ця цифра становила в два рази менше -  12 600 кв. м.

сесія міськрадиНаприкінці 2014 року міський голова Михайло Сімашкевич поставив перед комунальниками міста і чітке завдання щодо ремонту внутрішньодворових проїздів, яких в місті налічується 170, з них 150 потребують ремонту.
 
- Ми розуміємо, що проблема справді нагальна, але люди повинні зрозуміти, що одночасно відремонтувати всі внутрішньодворові проїзди міста неможливо, - додає міський голова, - тому будемо виконувати роботи поступово. Можливо, підемо шляхом співфінансування, що частину коштів збиратимуть мешканці, частину виділятимемо з бюджету.

Депутати проголосували за повторне звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  щодо встановлення економічно обґрунтованого розміру тарифів на комунальні послуги, яке зачитав депутат Олександр Жильчук.

Мова велася про зменшення тарифу на тепло. На що депутат, генеральний директор КП "Міськтепловоденергія" Валерій Гордійчук зауважив, що враховуючи вкрай складну ситуацію в теплопостачальних підприємствах зменшення тарифу не буде. А теплопостачальники взагалі можуть вдатися до страйків. Вже є попереджувальний лист Прем’єр-міністру від голови ЦК Профспілки України Олексія Романюка.

До ЦК профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України надходить багато звернень від профспілкових організацій та колективів теплопостачальних підприємств країни з приводу критичного стану справ на підприємствах.

Ця ситуація склалася у результаті дії Постанови Кабміну від 18.06.2014 №217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу», відповідно до якої більшість коштів, отриманих за теплову енергію, перераховується теплопостачальними підприємствами ПАК «Нафтогаз України».
У підприємств не залишається коштів не тільки на ведення господарської діяльності, а саме: на проведення ремонтних та аварійно-відновлювальних робіт, оплату за електроенергію, паливо та розхідні матеріали тощо, на сплату податків, але й на виплату заробітної плати. В галузі відбувається скорочення робочих місць та зменшення реальної заробітної плати.

З метою недопущення техногенних катастроф в зимовий період, які можуть стати загрозою життю та здоров'ю населення, й некерованих соціальних процесів вважаємо за нагальне невідкладно:
Зупинити дію Постанова № 217, підприємствам комунальної теплоенергетики відшкодувати з Держбюджету-2015 передбачені кошти на різницю в тарифах, списати усі штрафи, пені, фінансові санкції, які нараховані цим підприємствам ПАК «Нафтогаз України» на заборгованість за газ станом на 01.09.2015.
Зупинити виконавчі провадження та зняти арешти з рахунків теплопостачальних підприємств для забезпечення підготовки до осінньо-зимового періоду.
Окрім того, необхідно передбачати у державних бюджетах України відшкодування різниці в тарифах для бюджетних установ.

Отже щоб не допустити біди і щоб людям не було шаленого навантаження на кишені слід оформлювати субсидії.

Також депутати проголосували за звернення до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, яке від імені політсили "Громада і Закон" представив депутат Сергій Середюк, про  вжиття заходів  щодо виконання приписів Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства”. Відповідно рішенням Кам'янець-Подільської міської ради VI скликання від 14.07.2015 р. утворений відділ «Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю».

Закон набирає чинності з 1 вересня 2015 року і сприятиме удосконаленню містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю, знижуватиме корупційні ризики шляхом спрощення дозвільних процедур, посилюватиме роль Кам'янець-Подільської міської ради та її виконавчого комітету у комплексному розвитку територій в інтересах громади міста, а також максимально наблизить послуги до громадян.

З метою забезпечення реалізації Закону, Мінрегіонбуд та Держархбудінспекція України мали розробити окремий пакет нормативно-правових актів, які слід прийняти після ухвалення закону.

Відсутність нормативно-правових актів у сфері архбудконтролю не дають можливості новоствореному органу Кам'янець-Подільської міської ради з питань державного архітектурно-будівельного контролю приступити до виконання повноважень.

Зважаючи на викладене, просимо Вас вжити невідкладних заходів щодо виконання приписів Закону України, які дадуть змогу реалізувати положення Закону та втілити в життя задекларований Президентом України процес децентралізації владних повноважень.

На завершення, секретар міської ради Анатолій Качуровський зачитав відповідь на звернення щодо розгляду Міністерством інфраструктури України можливості призначення залізничного сполучення Кам’янця-Подільського зі Львовом та Одесою.

Але, напевне над цим питанням ще потрібно добре попрацювати, бо чиновники залізниці вважають, що такі маршрути нерентабельні, оскільки згідно проведених моніторингів, заповнюваність їх становить 25-30%. Та незрозуміло що вони моніторили, адже у напрямку моря залізничне сполученя може бути переповнене, а в іншу пору року є багато тих хто бажає побувати на кам’янецьких фестивалях і просто оглянути наше старовинне місто.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.