Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2018

СТРАШНИЙ ДІАГНОЗ НЕ ПІДТВЕРДИВСЯ

78c7c4350_660x300Страшний діагноз підозрювали в дворічної дівчинки – поліомієліт, але, на щастя, він не підтвердився.

Дитина занедужала ще 11 липня. У неї з’явилися нудота, блювота, млявість, відсутність апетиту. Мама самотужки почала її лікувати, але стан малечі погіршувався, підвищилася температура, з’явився біль у животі. Через три дні батьки звернулися в інфекційне відділення, дитину госпіталізували у стані середньої важкості з діагнозом гостра кишкова інфекція. Мама хворобу пов’язувала із вживанням домашньої сметани. 

15 липня в дівчинки з’явилася слабкість у нижніх кінцівках, а вже 16 липня вона не ставала на ноги. Лікар запідозрив у хворої гострий в’ялий параліч обидвох нижніх кінцівок, який за симптомами схожий на поліомієліт. Після проведення досліджень та консультацій 17 липня дитину перевели в інфекційне відділення обласної лікарні.

У ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» провели дослідження на поліомієліт, аби підтвердити чи спростувати діагноз. За словами лікарів, дитина була щеплена проти поліомієліту з порушенням календаря, останнє щеплення живою оральною поліомієлітною вакциною отримала 8 місяців тому. За місцем проживання було проведено дезінфекцію, визначено коло контактних осіб та їхній імунний статус щодо поліомієліту. Серед контактних – четверо дітей, одна з них нещеплена взагалі через відмову батьків. Під щеплення за епідпоказами підпадають двоє дітей.

Також є інша версія хвороби дитини: рідна тітка пов’язує це з тим, що в селі саме в час перебування дівчинки кропили пшеницю. Також вона повідомила, що до лікарів вони звернулись одразу після того, як з’явились симптоми, тобто 12 липня. Але лікар призначив лікування та відправив дитину додому. І лише, коли дівчинці стало гірше, її госпіталізували в інфекційне відділенні міської лікарні, де протримали кілька днів, хоча родина одразу просила відправити в Хмельницький, та цього не зробили. І тоді вони поїхали туди самі, без направлення. Тітка розповідає, що в Хмельницькому не розуміли, як дитину в такому стані могли відправити без супроводу лікаря і не надати для транспортування карету швидкої допомоги. В обласному центрі дитині попередньо поставили діагноз ентеровірусна інфекція. Також родичі не розуміють, де проводили дезінфекцію і шукали контактних осіб, якщо останні два тижні, за їхніми словами, дівчинка перебувала в селі.

Лабораторні дослідження поліомієліт не підтвердили, а встановлено діагноз ентеровірусна інфекція. На сьогодні, за словами матері, стан дівчинки покращується.


Теги: діагноз не підтвердився, поліомієліт

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.