Перейти на мобільну версію сайту


01.04.2016

СТОМАТОЛОГІЮ ПЕРЕФОРМАТУЮТЬ?!.

Минулого четверга заступник міського голови Вадим Савчук та начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк мали зустріч із колективом міської стоматологічної поліклініки. Як і на попередніх зустрічах із медиками міста різних підрозділів мова йшла про оптимізацію галузі, зокрема, стоматології.

Про те, що зміни потрібні, розуміють всі, але ніхто не хоче втрачати чи то приміщень, чи фінансування. Та попри все, стоматологіязміни неминучі, крім того, вони завжди болючі. Але рахувати потрібно вже сьогодні і виробляти механізми впровадження реформ. Нині на стоматологію з бюджету виділено 4 млн грн. Частка зарплати в цій сумі становить 80%, 15% йдуть на оплату комунальних послуг, а 5% - на пацієнта та ліки для нього й інші витрати. Де логіка і що зробити, аби пацієнт отримав якісні послуги? Скажете: «Скоротити зайві посади і за рахунок цього зекономити». Ні, цього робити не потрібно. Слід просто реформувати, тобто чітко визначити, скільки фахівців стоматології комунальної власності нам потрібно, хто саме з них потрібен, баласт сам по собі відійде. Крім того, потрібно зменшити площі, тобто від зайвих позбавитися, аби за них не платити орендну плату та за тепло. Що ж стосується скорочення, то залишаться ті, хто хоче й може працювати, тобто до кого йде пацієнт. А тим, хто приходить у поліклініку просто відсидіти, щоб набратися сил, коли перейдуть у свій приватний кабінет, немає чого робити в комунальній установі.

У міській поліклініці з 1991 року працює госпрозрахунковий підрозділ, який сам заробляє собі на оплату праці та енергоносії. І нічого, ніхто ні на кого не ображається й у всіх все сходиться. Відділення під керівництвом Івана Шевчука щомісяця виконує доведений їм план. Своїх 12 тис. грн здають у касу. Отже, якби всіх стоматологів перевели на госпрозрахунок, то на сьогодні вже всі кабінети були би оснащені суперсучасним обладнанням із грошей, які виділялися з бюджету, адже вони би не проїдали кошти, а заробляли їх. Хоча в поліклініці вже був гібрид – рентген кабінет, який працював як звичайні кабінети та й на госпрозрахункові. Цей гібрид майже нічого не заробляв. Коли не прийдеш зробити знімок, там черги здоровенні, адже жоден лікар без знімка до роботи не приступає. За 2015 рік було зроблено 41 рентгензнімок на суму 606 грн. У січні 2016 року зроблено лише 1 знімок і зароблено 16 грн. Цим фактом зацікавилися і як результат працівниця полетіла з роботи. Уже в лютому було зроблено 848 знімків на суму 13 тис. 836 грн.
Коли один наш посадовець від медицини потрапив за кордон і намагався вибити гуманітарну допомогу на галузь і коли запросив щось для стоматології, німецькі медики були дуже збентежені, адже стоматологи - самодостатня сфера медицини.

Отже, реформа в нас неминуча, і вже сьогодні слід переформатувати відносини «стоматолог – пацієнт». Варто залишити безкоштовним надання невідкладної допомоги для соціально-незахищеної верстви населення та пільгової – на що виділяються гроші з бюджету, та дитячу стоматологію. Решта людей оплачує своє відвідування стоматолога вже давно, й незрозуміло, хто кого дурить - ми самі себе чи нас дедалі частіше намагаються пошити в дурні.
Хоча, якщо стоматологія сама не прийме рішення, то взагалі може втратити себе як комунальну установу, й усі послуги будуть замовляти в приватній структурі. Тож не потрібно буде витрачатися на зарплати та утримання.
Отже, першим кроком повинно стати рішення про комунальну установу, потім - відмовитися від зайвих площ та витрачання грошей на вітер.

Теги: стоматологія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.