Перейти на мобільну версію сайту


22.12.2020

СТАДІОН ТАК СТАДІОН. ПРОВАЛЬНЕ "ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО"

Ця фраза з'явилася на останніх президентських виборах і швидко стала крилатою. Її вживали, аби підсили протистояння. Не оминули її і політтехнологи, які готували місцеві вибори в Кам'янці-Подільському. Головні конкуренти за посаду міського голови один наперед одного знімали звернення до опонентів, перебуваючи на Центральному міському стадіоні імені Г.Тонкочєєва. Точніше, на тому місці, яке від цього об'єкта залишилося. Чому залишилося? Та тому що не бачити Кам'янцю-Подільському нормального сучасного стадіону ще довго, якщо не ніколи...
10-стаділон.jpg
Коли в 1959 році розпочалося будівництво Центрального стадіону в Кам'янці-Подільському, ніхто не міг і подумати, що через півстоліття він перетвориться на жалюгідну подобу спортивної споруди міста, а не його окрасу. Старожили пам'ятають часи, коли Центральний стадіон приймав зірок естради, спортивні змагання різних рівнів. Сьогодні ж половина об'єкта забудована багатоповерхівками і комерційними приміщеннями (цей земельний дерибан почався ще за часів правління міського голови Олександра Мазурчака), а друга - розрита й підготовлена нібито під реконструкцію, якою там і пахне.

Про реконструкцію Центрального міського стадіону заговорили ще в 2016 році. На початку 2017 року міська влада презентувала бачення, яким він має бути. За задумом, головна спортивна арена міста мала стати основним місцем для заняття спортом кам’янчан та базою для проведення спортивних змагань усіх рівнів із різних видів спорту. Того ж року за кошти міського бюджету було виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт міського стадіону. Приблизна вартість робіт на той час складала 12 млн грн. Оскільки в міському бюджеті таких коштів не було, на початку 2018 року чиновники подали заявки на фінансування проєкту з обласного і державного бюджетів.
В області також не виявилося зайвих коштів, аби підтримати кам'янецький проєкт, а ось на загальнодержавному рівні вони знайшлися. Центральний стадіон отримав фінансування з Державного фонду регіонального розвитку за так званою програмою "Велике будівництво". Нині маємо результат: за два роки такого будівництва і траншів у більш ніж 6,7 млн грн робіт виконано лише на половину суми фінансування. При цьому громада не отримала такої довгоочікуваної реконструкції стадіону.

Факти порушень викрили працівники управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час нещодавньої перевірки.
Як з'ясувалося, у 2019 році департамент гуманітарної політики уклав договір з фірмою ТОВ "Будремсервіс" на 11,7 млн грн, з яких того ж року було освоєно тільки 3,3 млн грн. Із цієї суми 3 млн грн – кошти державного фонду регіонального розвитку, 350 тис. грн - співфінансування місцевого бюджету. 

У грудні 2019 р. було проведено коригування проектної документації, загальна вартість робіт зросла на більше 4 млн грн. Тобто вартість стадіону збільшилася з 12,7 млн грн до 16,5 млн грн. У березні 2020 р. замовник і підрядник вирішили розірвати договір про закупівлю робіт за згодою сторін. Після цього департамент гуманітарної політики міської ради проводить новий тендер, переможцем якого стає, хто би ви думали, той же підрядник - ТОВ "Будремсервіс". Із ним у червні 2020 року було укладено новий договір про закупівлю робіт на суму 11,2 млн грн. Наступного місяця підрядник отримує від замовника аванс у 3,3 млн грн. І лише в листопаді виконує роботи всього на 96 тис. грн. Хоча, відповідно до договору, ТОВ "Будремсервіс" зобов’язане було забезпечити виконання робіт у строки, встановлені Календарним графіком, який починався в червні і мав закінчитися в листопаді 2020 року.

Натомість із запланованого будівництва та встановлення бігових доріжок, автоматичної системи поливу, газонного покриття, сектору для метання диска та молота, сектору для штовхання ядра, сектору для стрибків у довжину і потрійного стрибка, ями з водою для бігу з перешкодами, сектору для метання списа, сектору для стрибків з жердиною, сектору для стрибків у висоту, поверхневого водовідведення та дощової каналізації і дренажу жоден об'єкт не зроблений на 100%. Сьогодні лише на 5% збудовані бігові доріжки, на 49% - автоматична система поливу, на 55% - газонне покриття, на 70% - дощова каналізація і дренаж та на 79% - поверхневе водовідведення.

Крім того, під час перевірки аудитори встановили завищення вартості виконаних робіт на суму 639 442 грн, з яких завищення адміністративних витрат - 2840 грн, завищення кошторисного прибутку - 71406 грн, завищення вартості виконаних робіт - 565196 грн. Правда, вказані порушення підрядник усунув у листопаді ц.р. Проте ориманий аванс не повернув замовнику. А це немаленька сума - 3,2 млн грн, з яких 2,9 млн грн - кошти державного фонду регіонального розвитку та 327 тис. грн - кошти місцевого бюджету.

За цих два роки внаслідок бездіяльності чиновників та підрядника Кам'янець-Подільський так і не отримав такого бажаного капітального ремонту Центрального міського стадіону ім.Г.Тонкочєєва, відкриття якого було заплановане по договору в грудні 2020 року. Як так? Держава дала стільки грошей, а їх так і не змогли освоїти... 
Справою Центрального стадіону в Кам'янці-Подільському вже зацікавилися правоохоронні служби. 

Чи продовжиться "Велике будівництво" наступного року? Звичайно! Та чи потрапить туди знову наш стадіон? Питання відкрите. 

На сьогодні маємо одне - неефективне використання бюджетних коштів та відсутність запланованого результату. 

Теги: Центральний стадіон, реконструкція, порушення, Велике будівництво

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.