Перейти на мобільну версію сайту


19.12.2014

СПИРТОВИКІВ ЗАГАНЯЮТЬ ЗА ХМАРИ

16 грудня на акцію протесту вийшли працівники Довжоцького спиртзаводу.

Люди занепокоєні ситуацією, що нині відбувається у спиртовій галузі країни. Подейкують, що її, як колись цукрову, мають намір знищити, передавши підприємства у приватні руки. Власники останніх будуть вирішувати, яким заводам жити, а які можна й порізати на металобрухт...
«Не допустимо руйнацію спиртової галузі», «Робота підприємства - це збереження робочих спиртзавод.JPGмісць» з такими і подібними гаслами люди вийшли під стіни підприємства.

До працівників звернулася керівник МПД «Довжоцький спиртовий завод» ДП «Укрспирт» Олена Сущевська. Вона розповіла, які проблеми чекатимуть на галузь у разі приватизації та відсутності підтримки з боку держави. Що й казати, виробники технічного спирту та біоетанолу відчули це вже цього року, коли, відповідно до Постанови Кабміну, з 1 січня ц.р. було відмінено пільгову нульову ставку на акцизний збір. Чимало підприємств спиртової галузі від таких «покращень» залізли у колосальні борги, були змушені скорочувати штат працівників, щоб хоч якось утриматися на плаву. Клопоту додала і реорганізація ДП «Укрспирт» шляхом приєднання структурних підрозділів.

- На зборах трудового колективу ДП «Укрспирт», які відбулися 15 грудня, були представники з 37 підприємств нашої галузі, - зауважила Олена Олександрівна. - У підсумку вирішили написати звернення до нового Прем’єр-міністра та міністра АПК з проханням зберегти спиртову галузь у державній власності. Також обрано страйковий комітет. Ми плануємо й надалі відстоювати інтереси підприємства.

Підтримати працівників МПД «Довжоцький спиртовий завод» приїхали голова РДА Володимир Барановський, Довжоцький сільський голова Руслан Рябий, депутат Довжоцької сільської ради та завідувач ДНЗ «Веселка» Людмила Желізник.

За словами Руслана Петровича, Довжоцький спиртзавод щороку поповнює бюджет сільської ради на суму близько 450 тис. грн. Минулого року підприємство працювало по соціальних угодах щодо розчищення доріг комунальної власності в зимовий період. Цього року, в зв’язку з реорганізацією, таку угоду укласти неможливо.

- Ми не знаємо, що би робили, якби не спиртзавод, - каже завідувач ДНЗ «Веселка» Людмила Францівна. - Коли би не звернулися до підприємства, завжди нам йдуть на зустріч. На заводі працюють жителі Довжка, на руках яких діти, сім’ї. І держава має нас почути.

Упродовж тижня акції протесту відбуваються по всіх містах, де є спиртзаводи. Люди розумію, спиртова галузь має бути у власності держави. Та чи розуміє це нинішня влада?

Теги: Довжоцький спиртзавод, страйк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.