Перейти на мобільну версію сайту


20.11.2015

СЬОМА БУДЕ ПРОФЕСІЙНОЮ

Сьома хвиля мобілізації очікується не раніше початку 2016 року. Про це повідомили у вівторок з Генштабу.
Це означає, що найближчим часом проведення сьомої хвилі мобілізації не очікується.

Сьому хвилю мобілізації до ЗСУ буде проведено на підставі відповідного указу президента. Наразі Генеральний штаб зосереджується на залученні до лав ЗСУ військовослужбовців за контрактом, які мають відповідний досвід.
За словами речника Генштабу Владислава Селезньова, військові, які будуть мобілізовані у сьому хвилю, замінять бійців, четвертої хвилі. Єдина відмінність, що набиратимуть військових професіоналів і з ними підписуватимуть контракти.

Основний упор військові обіцяють зробити на контрактну службу. Зараз набирають по всім військовим спеціальностям, особливо потрібні ті, хто розбирається в високоточному озброєнні. У збройних силах вважають, що немає сенсу кілька місяців навчати призовників обслуговуванню, наприклад, літака, якщо через деякий час він демобілізується. Набагато логічніше "виховувати" спеціаліста-контрактника, який прослужить зазначений в договорі час. Тому в армії взяли курс на те, щоб агітувати строковиків залишитися служити на умовах контракту.

На сайті Міністерства оборони контрактникам обіцяють зарплату в розмірі від 2,4 до 6,2 тисячі гривень. Заманюють також одноразовою матеріальною допомогою, відпускними, і "підйомними" на новому місці дислокації. У кожному з цих випадків обіцяють суму в один оклад плюс до зарплати. А зовсім недавно ввели мінімальний термін контракту.
- Раніше договори укладалися "до закінчення особливого періоду", який ввів президент, - розповідає Владислав Селезньов, додаючи, що така невизначеність відлякувала чоловіків. - Тепер же мінімальний контракт укладається на півроку.

Військовослужбовець в зоні АТО отримує надбавку до окладу. Наприклад, при зарплаті в 2,4 тисячі гривень бійцеві покладено 3 тисячі надбавки. Отже, можна заробити від 5,4 тисячі гривень на місяць.

За новою статтею загрожує п'ять років тим хто ухиляється від призову.
Згідно ст. 336 ККУ (ухилення від призову в армію з мобілізації), військовозобов'язаним загрожує від 2 до 5 років в'язниці.

- Є велика судова практика по 335 статтею ККУ – ухилення від строкової служби в армії. Зовсім недавно були перші в історії України вироки по 336 ст. ККУ – ухилення від призову за мобілізацією. Санкція цієї статті куди жорсткіші, але склад злочину той самий", - говорить юрист.

Для того, щоб отримати мінімальний термін, розповідає Плохотник, засуджені визнають свою провину і каються у скоєному.

 "У статті кримінального кодексу говориться: якщо людина отримала повістку про призов в армію, але не прийшла без поважних причин до призовного пункту, це називається ухиленням. Також говориться, якщо людина знає, що йде заклик, але все одно не йде у військкомат, це теж ухилення. Довести провину засудженого легко, тому краще розкаятися, якщо ухилявся".

Ухильниками, які позитивно характеризуються за місцем проживання та раніше не притягувалися до кримінальної відповідальності, швидше за все "світить" умовний термін.

Як показує практика, судді призначають мінімальне покарання – два роки позбавлення волі з одним роком випробувального терміну. Якщо немає обтяжуючих обставин, про які дізнається суд, ухильникам швидше за все доведеться один рік побути на випробувальному терміні, після цього від покарання його звільнять.

Теги: мобілізація, військові

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.