Перейти на мобільну версію сайту


05.09.2014

СОКІЛ ВІДСТОЮВАВ СВОЇХ ПІД ВІЙСЬККОМАТОМ

3 вересня військкомат заледве не взяли штурмом жителі села Сокіл. Знервовані й розлючені жінки та чоловіки з’явились під стіни призовного пункту з вимогою припинити свавілля. На думку сокільчан, у військкоматі зовсім знахабніли, адже призивають до війська всіх без розбору, незабаром вже й не буде кого забирати.
Кілька днів тому по селу роздали більше півсотні повісток з вимогою прибути у військкомат, а наступного дня 12 чоловіків мобілізували.
- У мене син 30 років, він інвалід, чоловіка немає, господарство тягнемо вдвох. Як його заберуть, що я робитиму, - крізь сльози жаліється жіночка. Під військкомат її приїхала підтримати сестра.
- Казали не будуть забирати чоловіків, які мають трьох дітей, але забирають! - кричала з натовпу огрядна жіночка.
- Такого не може бути! - пояснював військком Ігор Рибак, який вийшов, аби заспокоїти людей. - Кажіть прізвище призовника.
сокіл.JPGПочувши прізвище, Ігор Степанович дивився у списки, звіряв чи є така людина та повідомляв, призвали її до війська і якого чи ні. Дискусія виявилася дуже гарячою, градус запалу ріс немов на пекучому сонці. Крики й гомін перемішувались із жіночим плачем та голосінням.
- От скажіть, як це зрозуміти? - допитувалась чорнява жіночка з підпухшими від сліз очима. - У мене двоє дітей, одна з яких дитина-інвалід, а чоловіка забирають у армію. Хто буде годувати сім’ю?
- Забирють комбайнерів, трактористів, всі робочі руки з села! - обурювалась бабця. - А ми, жінки, що годні самі зробити з дітьми на руках?
Сокілчан зрозуміти можна: коли з Сокола призвали першого чоловіка й направили в зону АТО, все село збирало йому на бронежилет. І це був один такий спецзасіб. А коли призиватимуть масово, що тоді робити? Звідки стягувати ті копійки, щоб чоловіка, брата чи сина не застрелили в перший же день? Де селянам брати гроші на дорогі бронежилети, каски й іншу амуніцію? Зрештою, як бути сім’ям, що залишаються в тилу, адже для них держава не зробила нічого, щоб бодай захистити. Люди не знають точно, кого мають право забирати до війська, а кого ця участь може й обминути. Подейкують, що окремі посадовці, замість з’явитися у військкомат разом з усіма призваними жителями поробили собі відрядження та лікарняне...
Як нам пояснив військовий комісар Кам’янець-Подільського ОМВК Ігор Рибак, відповідно до ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації
військовозобов'язані, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, місцевого самоврядування тощо; визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я; чоловіки, на утриманні яких перебуває троє і більше дітей віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову
службу в разі їхньої згоди тільки за місцем проживання); жінки та чоловіки, які самостійно виховують дітей до 18 років, або ж на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років; усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років; особи, зайняті постійним доглядом  за людьми, що його потребують; народні депутати України та окремі категорії громадян у передбачених законами випадках. Призову на військову службу під час мобілізації на особливий період не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.
Також, згідно із Законом, призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють місцеві органи виконавчої влади через військові комісаріати.
Не дивно, що через це трапляється чимало суперечливих моментів. Наприклад, сокільчани скаржились на свою односельчанку, яка, мовляв, «підказує», кому виписувати повістки, а кому ні. Зрештою, траплялося чимало фактів, коли повістки приходили людям, яким би вони не мали прийти, наприклад, інвалідам, чи звільненим від мобілізації, відповідно до вищезгаданого закону.

Теги: с .Сокіл, мобілізація, військкомат, Ігор Рибак

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.