Перейти на мобільну версію сайту


10.02.2012

Слово - не горобець

Я не знаю нікого більш відданого, ніж собака. Цей аргумент часто спадає на думку в моменти непорозумінь, прикростей і зрад. Я не знаю нікого жорстокішого, ніж людина. Цей факт всіляко намагаюся ігнорувати та ховати в далекі закутки свідомості, щоб не відчувати нестерпного болю і жалю за інколи марне життя.
Імідж мирної сесії міської ради, яка відбулася тиждень тому, похитнув виступ депутата від партії ВО «Свобода» Віктора Притуляка, котрий пролунав на адресу ветеранів, зокрема ветеранської організації міста. Депутат виступив проти роздавання різних відзнак усім без розбору та сказав: «Влада використовує ветеранів як «цепних псів». Порівнявши поважних людей, що пройшли війну, із «цепними псами» Віктор Григорович створив навколо себе якийсь колапс із непорозумінь і німого здивування. Тож не дивно, що ображені люди не забарились із відповіддю.
 На адресу редакції надійшов лист, у якому, зокрема, йдеться «…31 січня на сесії міської ради сталася прикра подія. Депутат міськради від ВО «Свобода», старший викладач К-ПНУ ім.І.Огієнка Віктор Притуляк порівняв ветеранів із «цепними псами»…
Ось так, ні багато ні мало, а останніми словами, якими можна незаслужено образити, скривдити людину, він висловив своє ставлення до ветеранів. Це сказав той, кому сьогодні держава, батьки довірили навчати молоде покоління, хто повинен їм показувати приклад - нести до людей мудре, добре, вічне…
Звичайно, пройти спокійно повз таку подію неможливо, як і зробити вигляд, ніби нічого не сталося. На жаль, сталося. З високої трибуни були сказані слова, які добрими аж ніяк не назвеш, і на які добрі люди мають відповідно зреагувати. Кого ж назвав «цепними псами» депутат? Назвав тих людей, що проливали кров на фронтах Великої Вітчизняної війни, захищаючи честь і незалежність нашої Батьківщини, людей, котрі своєю працею відбудовували зруйновані війною міста і села, людей, яким весь світ вдячний за Перемогу над німецько-фашистськими загарбниками.
Не можна сказати, що ця подія викликала у ветеранів якісь різкі, негативні емоції. Лише глибоке здивування, що саме така подія могла трапитись у нашому славному місті. Дожилися…
Депутати на виступ їхнього колеги промовчали. Чому? Можливо вони, як і решта присутніх в залі, просто не чекали такого, м’яко кажучи,  несподіваного повороту подій. А у тих же депутатів є батьки, у багатьох - батьки-ветерани, заслужені, поважні люди, якими вони, безумовно, пишаються і про яких можуть довго і охоче  розповідати. Багато з них заслуговують на окрему розповідь, книгу, нарис...»

Погодьтеся, є над чим замислитись, обуритись, щось підтримати, а на чомусь ще більше загострити увагу. Називати «цепними псами» людей, які пройшли війну, які подарували нам сьогодні мирне небо (як банально і заїжджено не звучали би ці слова), величезною мірою не толерантно та, пробачте, не виховано. Не дай Боже, комусь із нас пережити те, що свого часу пережили ці люди. І в жодному разі не хотілося би за подвиги, заслуги та нагороди на схилі літ почути на власну адресу такі образливі, кинуті з високої трибуни слова.
Віктор Притуляк, коли ми звернулись до нього за коментарем з приводу ситуації, що склалася, повідомив: «Я сказав те, що я сказав. І сказав це по відношенню до ради ветеранів». І все, жодних пояснень своєму вчинку.
Звідки стільки негативу, різкості у словах викладача? З минулого? Як нам стало відомо, на початку становлення в Україні «Народного Руху» (а Віктор Притуляк колишній палкий рухівець), радянська влада намагалася придушити це зародження свободи руками ветеранських організацій. Йшла звичайнісінька травля, в якій ветерани захищали інтереси держави, яку відвоювали колись у фашистів, а рухівці, - мрії народження нової України, яку нині маємо.
Образи з минулого вистрелили в теперішньому? Можна мати які-завгодно переконання, але не варто забувати про елементарні мораль та етику, зрештою, про повагу до людей старшого віку.
«Казнить нельзя помиловать». У цьому ребусі інколи складно поставити кому. Кожен вибирає, з яким акцентом йти по життю, але завершити хочеться словами Ліни Костенко:
І в житті, як на полі мінному,
я просила в цьому сторіччі
хоч би той магазинний мінімум:
- Люди, будьте взаємно ввічливі!Теги: скандал, ветерани, Притуляк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.