Перейти на мобільну версію сайту


05.06.2015

СІМ РАЗ ВІДМІР, ОДИН РАЗ ВІДРІЖ

Як об’єднатись, щоб потім не жалкувати?

Основним питання 32-ої позачергової сесії райради, яка відбулася вчора, стало затвердження звернення районної ради до Президента України щодо виконання вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в Кам’янець-Подільському районі.

Затверджений на нещодавній сесії облради Перспективний план розвитку територіальних громад сесія райрадинастільки сколихнув районну громаду, що дискусії під час пленарного засідання не вщухали більше трьох гродин. Відповідно до нього, Кам’янець-Подільський район планується поділити на шість територіальних громад, а до міста приєднати приміські села Зіньківці, Кам’янку, Смотрич, Цибулівку та Жовтневе.

Сесія, на яку прибули як місцеві депутати, так і голови сільських рад довела, що в залі не було жодної людини, яка би повністю погодилася із такою «перспективою».

- Чи враховувалися при затвердженні такого плану думка жителів села? - резонно запитав депутат райради Сергій Тимчук. - Я пережив не одне об’єднання та роз’єднання в районі. Сьогодні на папері можна намалювати все, що завгодно, та як воно буде насправді? Якщо ми, як депутати, хоч на щось впливаємо, то маємо попрацювати плідно і по-діловому, аби до 15 липня внести необхідні корективи до плану та врахувати інтереси всієї районної громади.

Складалося враження, що не всі депутати райради як слід займалися цим питанням, адже від окремих звучали закиди на адресу сільських голів, мовляв, вони не проводили в підпорядкованих населених пунктах ані опитування жителів, ані сходу села.

Після того, як дали слово сільським головам, картина почала трохи прояснюватися. Кам’янський адміністративно-територіальна реформасільський голова Юрій Волощук як і раніше стояв на своєму. Жителі підпорядкованої йому громади проти приєднання як до міста, так і до поближньої Гуменецької територіальної громади. Поки діятиме принцип «добровільності» в цій реформі, Юрій Володимирович буде відстоювати позицію до кінця. За словами голови, Кам’янська громада є самодостатньою і може втриматися на плаву.

Про відмову приєднання до міста повідомив і голова Зіньковецької сільської ради Віталій Маслянко. Зіньківчани, незважаючи на те, що роз’яснювати райдужні перспективи до них приїжджали міський голова та народний депутат, воліють краще приєднатися до Довжоцької територіальної громади. Дослухатись до думки жителів Слобідко-Кульчиєвецької сільради попросив присутніх і голова Руслан Нестеров. Як зауважив Руслан Олегович, якщо від них заберуть Жовтневе, яке є основним донором наповнення місцевого бюджету, решту сіл приречені на животіння.

Разом з тим, у своєрідній пастці опинилися жителі Рогізни: їм пропонують приєднатися до Слобідки-Кульчиєвецької сільради, та за методикою об’єднання до адміністративного центру має бути не більше 20 км. Рогізняни добиратимуться до новоствореного центру, долаючи всі 35 км. Таку ж відстань долатимуть вони і до сусідньої Старої Ушиці.

- Колись Китайгород був районним центром, - стала на захист жителів громади депутат Наталя Базюк. - Прошу колег дослухатися до наших прохань, бо селяни Дерев’янської, Колодївської, Калачковецької сільських рад мають намір об’єднатися навколо Китайгородської сільскої ради з центром у Китайгороді.

- Можливо, матимемо певні фінансові ризики, - додав Калачковецький сільський голова Юрій Безродний, - але вже зараз ми шукаємо резерви для майбутнього наповнення місцевої казни. Нам просто треба дати шанс.

Дати шанс попросили і представники з сусіднього Чемеровецького району, депутати Циківської та Залуцької сільської ради, які приїхали з відповідними зверненнями про приєднання до Гуменецької сільської ради. Народні обранці зауважили, що більшість жителів їхніх сіл мають бажання об’єднатись із Кам’янеччиною, аніж із сусіднім Дунаєвецьким районом чи залишитись у складі Чемеровецького.

Гуменецький сільський голова Інна Абдулкадирова, територіальна громада якої об’єднуватиме навколо себе Великозаліснянську, Заліськодругу, Нігинську, Думанівську, Голосківську, Абрикосівську та Супрунковецьку сільські ради, не проти такого злиття.

Представник офісу реформ при Хмельницькій ОДА Сергій Яцковський запевнив, що нинішній перспективний план - це всього лише бачення розвитку і його затвердження не призведе до автоматичного об’єднання громад. Разом з тим, чиновник обмовився, що в такому вигляді як є зараз план приймати не будуть, мовляв, до міста таки мають приєднатися приміські села. Хоча в цьому питанні виникла правова колізія, бо, відповідно до закону, не можна розривати сформовані територіальні громади чи сільські ради. На закиди районних депутатів, як узагалі можливо було затвердити такий перспективний план, знехтувавши законом, Сергій Яцковський повідомив, що остаточний план в області не затвердили б, якби його не подали в такому вигляді, як він є зараз.

- До нас приїжджали міський голова Михайло Сімашкевич та т.в.о. голови РДА Анатолій Кріль, котрі привезли перспективний план, за яким до Кам’янця запропоновано приєднати п’ять приміських сіл. Представники офісу реформ не можуть об’їхати кожне село, для цього є уповноважені особи на місцях, як от голови територіальних громад та депутати, вони й мають діяти у межах законодавства та донести до людей, з якою громадою краще об’єднатися, - зауважив Сергій Яцковський.

Зрештою як депутати, так і сільські голови були налаштовані рішуче, аби розібратися в цьому питанні та донести до людей перспективи майбутнього об’єднання. Відповідне звенення, але доопрацьоване, все ж таки направлять Президенту, щоб 15 липня громади не заганяли в добровільне ярмо, а вони самостійно змогли вирішити з ким об’єднатися, щоб жити, а не виживати.

Теги: реформа, територіальне об’єднання громад, адміністративно-територіальна реформа, сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.