Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2018

ШВИДКУ ЗАЛИШИЛИ БЕЗ ДАХУ

швидкаСкільки можна тягти кота за хвіст і мучити швидку допомогу? Свого часу її тимчасово переселили на другий поверх міської лікарні, і вона вже роки там існує. Саме існує, бо в таких умовах лише існувати можна, а не працювати. Напевне, після війни медики були в кращих умовах, ніж зараз. Та нині швидка допомога місту не належить, вона підпорядковується Хмельницькому обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Про її передачу області місцеві депутати прийняли рішення на сесії міської ради від 29 січня 2013 року.

Медикам швидкої було передано на другому поверсі 970 кв.м площі та 10 гаражів, площею 258 кв.м. 2016 року, коли готувалися документи на акредитацію закладу, виявилося, що насправді є лише 683 кв.м. Хмельницьке керівництво висловило претензію кам'янецькому керівництву з приводу втрати майже 300 кв.м площі. Насправді швидкій допомозі вистачає наявних приміщень, але на папері цифри не збігаються. Тому площу, якої не вистачало, додали на першому поверсі.

Отже, з 2017 року сесія міської ради передала приміщення облраді. Тобто всі будівлі, в тому числі і гаражі, належать не місту. Але ті гаражі почали валити, бо міські депутати проголосували за те, що в тому місці, де вони є, має вирости будинок. Хоча швидка допомога знала про те, що це колись має статися, бо ж вже йшли перемовини із забудовником, який пообіцяв збудувати 10 боксів для карети швидкої допомоги в іншому місці. Крім того, пропонувалися місця для швидкої і на підземній парковці в новому будинку, який вже зведено. Але обіцянка виявилася цяцянкою. Крім того, ще й демонтували піднавіс, де стояли карети швидкої допомоги. Тобто позбавили швидку даху. 

А вже коли демонтували гаражі, завгосп викликав поліцію. Але поліцейські встановили, що незаконного демонтажу не було, бо ж гаражні приміщення, відповідно до договору купівлі-продажу, шляхом викупу від 26 вересня 2017 р. належать гр. Співаку. Кажуть, що вони йому обійшлися в три тисячі гривень. Дуже дивно, яким чином майном облради розпорядилися міські депутати? Зрозуміло, що земля належить місту, тоді візьміть й перенесіть гаражі в інше місце.

На носі вже осінь, дощі, хоча й зараз небо радує ними, але поки що на дворі тепло. А що буде в осінню негоду? Куди ховати автомобілі швидкої, де їх ремонтувати? То ж не просто неба все має бути. Потрібен дах.

Як виявилося, зі швидкої тікають водії. Досить того, що зарплата в них мінімальна, то ще й з цієї мінімалки доводиться щомісяця відбирати в сімей гроші на ремонт державних автівок. І проблема ця з бородою. Кілька років тому водії приїздили на роботу на власних автівках, знімали з них акумулятори і ставили на карети швидкої допомоги. І робиться це задля того, щоб мати робоче місце і хоч якісь копійки приносити додому. Бувають місяці, коли на ремонт автівки витрачають 900-1200 гривень. Молодь на таку роботу, коли тебе добу немає вдома, а потім ще й потрібно полежати під машиною день, йти не поспішає. Добре, що ще люди поважного віку там тримаються. З лікарями приблизно така ж ситуація. Молоді тікають за кордон, старші і пенсіонери закривають по півтори ставки. 

Аби вирівняти ситуацію, потрібно спільними зусиллями це питання вирішити, адже на швидкій працюють кам'янчани, які обслуговують теж кам'янчан.

Неодноразово оглядалися різні приміщення, куди можна було перевести швидку, але постійно знаходяться невдоволені. Та потрібне чиєсь вольове рішення, яке би поставило крапку в цьому тяганні кота за хвіст. У всьому світі швидку, рятувальників, правоохоронців зведено в єдину службу порятунку, і всі знають телефон 911, де з будь-якого питання нададуть допомогу. У нас є чудове місце, так звана пожарка, де можуть взяти під крило всі підрозділи, і ми можемо стати першим містом, де вже створено повноцінну службу 911. І насамперед потрібно підштовхнути обласне керівництво, аби воно спустилося з небес у Кам'янець і побачило проблеми кам'янчан та швидкої.


Теги: швидку позбавили даху

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.