Перейти на мобільну версію сайту


22.05.2015

ШМАТОЧОК ДО ШМАТОЧКА - ПОЛЕ...

Майже місяць тому ми писали про проблему з невитребуваними паями, яка склалася цьогоріч у районі. Орендодавець цих земельних ділянок в особі керівництва районної державної адмінстрації, ігноруючи розпорядження попереднього керівництва, укладає договори оренди на 49 років із невідомим підприємцем з Чернівецької області. І якщо спочатку йшлося про, так би мовити, «захоплення» земель у кількох підприємств району, то нещодавнє засідання земельної комісії депутатів райради показало, що географія цієї проблеми значно ширша.

Близько 30 га невитребуваних і непереоформлених паїв, які вже два роки просить у сільської ради невитребувані паїукласти договір на обробіток СТОВ АФ «Нефедівське», сьогодні з невідомих причин перейшли тому ж підприємцеві з Чернівеччини.

- У нас проблема виникла по Грушківській сільській раді, де ми також обробляємо орендовані паї, - коментує ситуацію директор підприємства Сергій Тимчук. - Близько 30 га нині грубо кажучи зависли в повітрі.
До сьогоднішнього дня такого неподобства не було, це прецедент, який не можна замовчувати. Не зрозуміло, чому нинішня влада налаштована проти місьцевих сільгоспвиробників, хіба ми мало допомагаємо району чи не виконуємо свої зобов’язання?

Зрозуміло, що в певних випадках законодавство недосконале і немає точного механізму врегулювання подібних питань. Хотілося б, щоб якраз тут влада на місцях зуміла врегулювати ці тимчасові незручності, а її рішення були б доцільними та ефективними. У чому доцільність надавати в оренду паї на 49 років (коли ми, місцеві підприємці, змушені продовжувати такі ж договри щоп’ять років, а в деяких випадках кожного року), та ще й людині, яка не має жодного відношення до нашого регіону?

Склалася така ситуація, що цього року ці невитребувані паї залишилися необробленими: я не зміг там нічого посадити, а новоспечений орендар і не поспішає цього робити. Наскільки мені відомо, він навіть не сплатив за них жодної копійки до бюджету.

Ми реально відчуваємо дефіцит допомоги влади, яка повинна подібні питання врегульовувати, а не ставити палки в колеса. На мою думку, нині тимчасові законодавчі прогалини певні посадовці намагаються швиденько використати у власних інтересах.

Таку ж проблему має і директор ТОВ ВКФ «Агро-Еко ХХІ» (с.Крушанівка) Олександр Гінзеровський.

Аграрії між собою жартують, мовляв, ситуація така, наче ти посадив на своїй ділянці картоплю, а завтра прийшов сусід і зібрав урожай. Та насправді сьогодні не до жартів. Мимоволі закрадається думка, що в такий спосіб за якийсь рік-другий зайде якийсь потужний агрохолдинг і з часом перекриє кисень не тільки орендарям, які обробляють кам’янецьку землю не перший рік, а й створить проблеми власникам паїв, тобто жителям наших сіл, адже не один раз ми чули, наскільки складно простим селянам вирішувати проблемні земельні питання з потужними, немісцевими агрохолдингами.

Депутати райради планують на найближчій сесії порушити це питання та підняти ще одне, не менш важливе, - чи можна довіряти районній владі, яка не перймається проблемами на місцях?

Теги: невитребувані паї, земля

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.