Перейти на мобільну версію сайту


29.05.2015

ЩОБ ОБ’ЄДНАТИ ЛАМАЮТЬ ЧЕРЕЗ КОЛІНО

Учора, 28 травня, під час сесії обласної ради народні обранці схвалили проект Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області, за яким на території Хмельницької області планується утворення 54 спроможних об’єднаних територіальних громад, у тому числі - 13 міських, які об’єднують території міст та прилеглих до міст сільських рад, та 41 селищних та сільських об’єднаних громад.Хмельницька область

За це рішення проголосували 56 із 73 присутніх обранців.
Як запевнили депутати, рішення народжувалося в ході тривалого обговорення та дискусії. Та з ним не погоджуються багато хто із представників нині діючих сільських громад.

Кам’янець-Подільський район, який ще кілька днів тому мав чіткий поділ на громади, раптово ошелешили звісткою про те, що місто має намір приєднати декілька найближчих сіл. Спочатку йшла мова про об’єднання навколо Кам’янця сімох населених пунктів - Зіньківців, Цибулівки, Смотрича, Жовтневого, Кам’янки, Довжка та Лисогірки. Нагадаємо, раніше жодна із сільських рад, що межує з містом, не надала добро на злиття з місцевим мегаполісом. Тож невипадково склалося враження, що всі ці процеси відбуваються без згоди громад, а за якоюсь невідомою директивою зверху. Здогади підтвердилися, коли раптово з переліку сімох «щасливчиків» зникли Лисогірка і Довжок - першу, поїхавши в обласний Офіс реформ, відстояла голова Гуменецької територіальної громади Інна Абдулкадирова, другу ж вирішили не чіпати, адже тоді центр майбутньої анонсованої Довжоцької територіальної громади довелося б зміщувати та перейменовувати.

Хоч в області і прийняли документи, які надав Слобідко-Кульчиєвецький сільський голова Руслан Нестеров, та до думки громади прислухатися не побажали.

- Я завіз у Офіс реформ рішення сесії сільської ради, за яким ми відмовляємо місту в об’єднані, натомість пропонуємо об’єднатися Дерев’янській, Китайгородській, Калачковецькій, Княжпільській, Кульчиєвецькій, Врубловецькій, Панівецкій та Устянській сільським радам із центром у Слобідці-Кульчиєвецькій, - каже Руслан Олегович. - Учора був присутнім під час сесії облради, просив надати мені слово, та отримав відмову. Не розумію, як можна самовільно відбирати в нас Жовтневе? Це взагалі сильний економічний удар по майбутній територіальній громаді. Робоча група не враховує інтереси людей та думку громади. Як можна відривати зі сформованої сільської ради одне село? Це навіть законом не передбачено. Розцінюю такі дії не інакше, як рейдерське захоплення громади.

Шокований рішенням сесії облради і Кам’янський сільський голова Юрій Волошук. Ситуацію, що склалася, коментувати відмовляється, каже, що від такого зухвальства, що коїться у верхах, бракує слів. Юрій Володимирович має намір віднайти необхідні правові механізми, аби Кам’янська сільська рада залишалася цілісною територіальною громадою.

- Мав можливість виступити на сесії обласної ради, - у телефонній розмові повідомляє голова райради Микола Жоган. - Казав і ще раз скажу про несправедливість розриву територіальних громад, які межують з Кам’янцем-Подільським. Виривати села з територіальних громад, я маю на увазі Жовтневе, Цибулівку та Смотрич, - це нонсенс. Більше того, є всі документи, за якими сільські ради відмовляються від приєднання до міста. Не підтримую такого вандального об’єднання.

Директор офісу реформ Сергій Яцковський під час сесії облради запевнив присутніх, що Перспективний план - це не догма, і його за потреба можна буде змінювати. Наразі час для змін маємо до 15 липня. Ухвала кінцевого рішення залишається за Кабміном. Та чи прислухаються в найвищих верхах до селян, якщо в області слухають лише одним вухом?

Теги: адміністративна реформа, перспективний план, об’єднання громадян

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.