Перейти на мобільну версію сайту


27.11.2015

ЩОБ НЕ СПУСТОШИТИ ГАМАНЕЦЬ

Нині, коли плата за енергоносії стає комічною, кожна родина шукає шляхи економії коштів. Як це можна зробити, зокрема як економити газ?

Як для економії води чи тепла ми рекомендуємо встановити лічильники. Сума, сплачена за показниками лічильника, завжди менша, ніж за середніми показниками, тому що ви платите тільки за спожитий вами газ.
Як же вибрати газовий лічильник? Споживачі зазвичай використовують чотири види газових лічильників: мембранні (діафрагмові), ротаційні, турбінні газові лічильники і вихрові витратоміри. Вибір потрібної моделі залежить від кількості газових приладів, що перебувають у використанні. Кількість газу, що вимірюється лічильником, визначається за його номінальною пропускною здатністю. Наприклад, пропускна здатність газового лічильника з маркуванням G-1, 6 становить від 1,6 до 2,5 куб.м газу. Відповідно, лічильник із маркуванням G-2, 5 розрахований на 2,5-4 куб.м, G-4 - 4-6 куб.м газу тощо.

З’ясувавши витрати газу за годину, використання обладнання в технічному паспорті, можна розрахувати загальну витрату газу й тип газового лічильника. Наприклад, якщо ви активно використовуєте газову плиту, що витрачає близько 1 куб.м газу на годину, рекомендується придбати лічильник з маркуванням G-1, 6, а якщо у вас в квартирі встановлена ще й газова колонка, то варто встановити G-2, 5.

Крім встановлення лічильника, є прості рекомендації щодо економії газу в квартирі і в приватному будинку. Все залежить від того, для чого використовується газ.

ЕКОНОМІЯ ГАЗУ В ПОБУТІ


Готуйте на такій потужності пальника, яка потрібна для обраної вами страви. Після закипання вогонь слід зменшити вдвічі. Врахуйте, що найбільша температура на кінчиках полум'я, тому не дозволяйте газові «облизувати» ваші каструлі і сковорідки. Це шкодить і посудові, й вашому бюджету.
Намагайтеся рідше готувати малооб'ємні страви в газовій духовці. Іноді запекти два яблука або чотири картоплини краще в мікрохвильовці. Для економії газу при нагріванні води для купання запасіться економічною душовою насадкою й намагайтеся приймати душ, а не повну ванну.

ЕКОНОМІЯ ГАЗУ В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ


У приватному будинку економія газу зазвичай означає економію тепла, оскільки основна витрата газу йде саме на опалення.
У першу чергу, утепліть пінопластом стіни й горище. Економити газ для опалення допомагають склопакети та відображувальні екрани, встановлені між стіною і радіатором. Ще маленька хитрість: зменште температуру комфорту на 2-2,5оС. Не дуже помітно в житті, але сприятливо позначається на гаманці.

Використовуйте, якщо це реально, для опалення дрова. Якщо це неможливо, встановіть економічний газовий конденсаційний котел. Найвигідніший варіант економії газу в приватному будинку - автоматизація системи опалення. Ті, хто вже її використовує, стверджують, що витрати на її встановлення окупаються протягом першого опалювального сезону.

Отже, для того, щоб досягти економії газу, потрібно встановити термоголовки на всі батареї (15-20% економії), гідрострілку на обв'язці котла з частотно-регульованим насосом (20%), підключити кімнатний хронометричний термостат (15-35%), зробити теплоізоляцію містків холоду (15-40%).

Зупинимося більш детально на газовому котлі. Що потрібно робити, щоб економити газ у приватному будинку? Під час роботи з кімнатним термостатом котлові потрібно задати відповідний автоматичний режим роботи «з датчиком температури». Тоді він самостійно буде регулювати температуру води в системі. В такому режимі котел буде включатися рідше, температуру носія буде підтримувати більш високою. Економія газу відбувається завдяки терморегулятору з програматором, який не лише відключає котел, якщо температура піднялася до встановленої, а й включає-відключає котел за заданою програмою. Наприклад, вночі можна задати більш прохолодну температуру, а вдень для економії газу котел варто взагалі відключити на декілька годин: він увімкнеться за 2 години до вашого приходу з роботи. Крім того, в будь-який момент можна включити/відключити котел натисненням кнопки на програматорі, не підходячи до самого котла.

Якщо втілити в життя хоча би половину наших порад, економія буде становити близько 25-30%.

Теги: газ, економія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.