Перейти на мобільну версію сайту


02.03.2018

ЩО ШТОВХНУЛО 13-РІЧНУ НАСТЮ У ЗАШМОРГ?

Біда сталася минулими вихідними. 13-річна дівчинка повісилася. Вона – учениця одного з навчальних закладів міста, обласного підпорядкування. Дівчинка з Дунаєвецького району, проживала з бабусею, поки її мама перебувала на заробітках за кордоном. Настя вчилася в сьомому класі і під час навчання жила в школі. Кажуть, дівчатка в школі насміхалися над скромною однокласницею. Можливо, дитяча психіка не витримала і в такий жахливий спосіб Настя покинула цей світ. Ще одна версія цієї жахливої трагедії: дівчинка відвідувала сайт самогубць. Достеменно невідомо, що ж спонукало дитину піти з життя.

Самогубства, особливо в підлітковому віці, стаються все частіше. Це проблема всього нинішнього суспільства. Діти дуже жорстокі, та ще й за підтримки нас, дорослих. За провини батьки не карають своїх дітей, а демонстративно намагаються залагодити конфлікт з ровесниками, показуючи свою крутість. Як не дивно, але нині в школах панує дідівщина: старші принижують молодших, знімаючи свої ганебні дії на телефон, і викладають свої подвиги у соцмережі. Не кожна дитина може витримати такі приниження, ще й коли це стає набуттям інших. Ми кристалізуємо в дітях підлість, жорстокість, брехню, зверхність, неповагу навіть до себе, то що ж нам хотіти? Маємо зрозумілий результат, бо це наша з вами байдужість.

В одній зі шкіл дівчинку трусонула вчителька, але не розрахувала свою силу фізкультурника і голова дитини, мов м’яч хляпнулася об стіну. Замість того, щоб цю проблему вирішити і покарати вчителя, адміністрація школи почала звинувачувати спокійне дитя в поганій поведінці. Але у вчительки вистачило мужності визнати свою провину. Та батьки, які звернулися до прокуратури, виявилися винними, бо ж посміли винести сміття з хати.

В іншій школі класна керівничка вперто не бажала помічати знущання над своєю ученицею, бо дівчинка не дуже добре вчилася. Батьки її були за кордоном і не могли бігати «лизати» їй одне пікантне місце. За бідолаху захистилася однокласниця, і тоді почалося цькування обидвох дівчаток. На них, мов глисти нападали хлопченята, намагаючись знищити. Вчителька стояла осторонь і раділа, як за неї захищаються дітлахи. Але знайшлася людина, яка не дала цькувати цих дівчаток. Вчительку, незважаючи на те, що її син правоохоронець, не врятувало нічого. Її усунули від класного керівництва. А за те, що хлопчики заступилися за неї, вона допомогла їм, навіть з поганим атестатом, потрапити на навчання в один із коледжів міста.

Ще в одному навчальному закладі вчительці не подобалася самодостатність учениці, і вона підштовхувала одногрупниць цькувати дівчинку. Та коли їм це не вдалося, вирішила занижувати оцінки, через що підліток бунтував. Але ж у навчальних закладах існує армійське правило: «Пункт 1: командир завжди правий, пункт 2: якщо командир не правий, дивись пункт 1».

Вчителька-плебейка намагалася зі своїх учнів таких робити. Вона погано вчилася в школі та технікумі, її батьки вирощували свиней, якими й розраховувалися за навчання. Одного разу, тягнучи свій калим у навчальний заклад, батько зробив стежку з крові аж до другого поверху. Тому вона впевнена, що за навчання потрібно платити і учнів принижувати, як це робили з нею. Це яку нервову систему повинні мати діти, щоб терпіти різні приниження від дорослих людей, а потім ще й від однолітків?

Ще в одній зі шкіл старшокласник на підпитку намагався зґвалтувати дівчинку з молодшого класу. За неї заступився інший хлопець і, як результат, заступника принижували, а з дівчинки зробили повію. І цьому сприяла вчителька, яка взяла відповідальність за відпочинок дітей, замість того, аби підтримати перелякану і принижену дівчинку.

Отакі різні дрібниці призводять дітей до суїцидів і не їхня в тому провина.

Дитячий суїцид – це те, чого практично завжди можна уникнути. Головне, що для цього необхідно – це вчасно помітити тривожні сигнали. Жодна дитина не вирішить піти з життя і втілить своє рішення за лічені години. Як правило, подібне рішення зріє в голові не один день, і навіть тиждень. І весь цей час дитина відчайдушно волає до дорослих, різними способами даючи зрозуміти їм, що їй дуже погано. Уважні не залишать без уваги те, що змінилася поведінка дитини.

Як показує статистика підліткових самогубств, як правило, спроби суїциду не здійснюють дітки молодше 11 років.

І якщо дитячий суїцид все ж, на щастя, зустрічається досить рідко, то про підліткові самогубства не можна таке сказати. Саме на 13-16 років приходить пік підліткових самогубств. Більшість дитячих психологи схиляються до думки, що бажання смерті – це досить поширена реакція підліткової психіки на виникнення стресової ситуації.

Причиною суїциду може бути: сварка з друзями; розставання з коханою людиною або її зрада; смерть кого-небудь з близьких родичів; часте потрапляння дитини в стресові ситуації; складна психологічна обстановка в сім'ї; затяжний депресивний стан підлітка; проблеми дитини з наркотиками; ігрова залежність і залежність від інтернету; насильство в сім'ї; підліткова вагітність.


Теги: дитяче самогубство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.