Перейти на мобільну версію сайту


06.07.2018

ЩО БУДЕ БЕЗПЛАТНИМ?

сімейніЗ липня діє новий список надання безоплатних послуг первинної медичної допомоги. У МОЗ визначилися, що буде безоплатним у сімейних лікарів, терапевтів й педіатрів. Пропонуємо і вам ознайомитися з цим переліком.

1. Діагностика та лікування.
Сімейні лікарі, терапевти та педіатри спостерігатимуть за станом здоров'я пацієнта, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. За потреби лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.

Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів з хронічними захворюваннями та станами. Сімейний лікар може вести пацієнтів будь-якого віку, педіатр – дітей від народження і до 18 років, а терапевт – від 18 років і старше.

2. Аналізи та дослідження:
- загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
- загальний аналіз сечі;
- глюкоза крові;
- загальний холестерин;
- вимірювання артеріального тиску;
- електрокардіограма;
- вимірювання ваги, зросту, окружності талії;
- швидкий тест на вагітність, на тропонін, на ВІЛ, вірусні гепатити.

Інші дослідження та аналізи виконуються за направленням лікаря у закладах спеціалізованої допомоги.

3. Спостереження вагітності і дітей до 3 років.
Сімейний лікар або терапевт за бажанням вагітної може вести неускладнену вагітність. Лікар може взяти вагітну на облік до 12 тижнів. Коли є необхідність або вимагає протокол, він направить вагітну до акушера-гінеколога. Також лікар первинки розкаже, як діяти вагітній і дорослим членам родини, що мешкають з нею, при наближенні пологів. У потрібний час скерує до пологового будинку.

Після народження дитини педіатр або сімейний лікар має проводити планові обов'язкові огляди, навіть коли дитина здорова: 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри у перший рік, 2 огляди у другий і 1 огляд у третій.

4. Вакцинація.
Лікар має слідкувати за вакцинацією дитини і дорослого за календарем щеплень. Держава закуповує вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

5. Обов'язкові профілактичні огляди.
Новий Порядок надання первинної медичної допомоги передбачає профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань. Щороку – цукровий діабет: 45 років і старші, всі при факторах ризику; ВІЛ: 14 років і старші; туберкульоз: всі при факторах ризику.

Раз на два роки – рак молочної залози: 50-69 років, з 40 – при факторах ризику.

Раз на 1-2 роки, в залежності від факторів ризику – гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання – жінки 50 років і старші, чоловіки 40 років і старші; колоректальний рак: жінки і чоловіки старші 50 років; рак передміхурової залози: з 40 років залежно від ступеню ризику.

6. Рецепти на ліки.
За програмою «Доступні ліки» також виписуватиме сімейний лікар.

7. Візити додому і невідкладна та паліативна допомога.
Лікар самостійно визначатиме необхідність візиту до пацієнта додому, залежно від медичних показів. Лікар може дати поради щодо полегшення стану по телефону, а пізніше, під час прийому у закладі, направити на аналізи та дослідження, уточнити діагноз та призначити необхідне лікування. Лікар також може викликати екстрену допомогу до хворого, якщо буде така необхідність.

Невідкладна допомога при гострих станах і раптовому погіршенні стану здоров'я надаватиметься в медичному закладі.

У компетенції лікаря первинки також окремі послуги паліативної допомоги – спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.

Нагадаємо, з 1 липня українці надалі отримуватимуть медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров'я, незалежно від того – підписали вони декларацію з лікарем чи ще продовжують його шукати. Про це заявила міністр МОЗ Уляна Супрун.


Теги: безоплатні послуги первинної медичної допомоги

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.