Перейти на мобільну версію сайту


24.05.2019

САРНУ ПОСЕЛИЛИ У БАБИ ЯГИ

косуляВранці 20 травня на подвір’я домоволодіння на вул.Суворова, 18 заскочила косуля. Переполох був шалений. На малесенькій території двору самець косулі стрибав зі сторони в сторону, раз по раз натикався головою на сітчату огорожу і пошкодив собі мордочку. Дворовий собака зривався з прив’язі.

Цю картину побачили діти НВК і покликали вчителів, ті в свою чергу підняли господарів. Вони намагалися спіймати дикуна, щоб випустити на волю, проте він вислизав з рук і не міг перестрибнути назад через високу огорожу. Крім того, він був страшенно наляканий. Заспокоїти дику тварину було неможливо, люди покликали на допомогу рятувальників, але до їхніх службових обов’язків така функція не належить, тому й не виїхали на виклик, як і не виїхали на допомогу поліцейські. 

– Хочете, щоб наряд вислали до вашої кози? – почули від правоохоронців люди.

А тим часом тамтешнім жителям і працівнику школи вдалося спіймати перелякану тварину, але козел пробив ріжками обидві руки прибиральнику навчального закладу Георгію Потимковському, копитами обдер шкіру на грудях сусіду Миколі Чубенку та побив ноги Наталі Борщевській. Та попри все, сарну притиснули до землі і, щоб вона не вирвалася й не нашкодила собі, зв’язали їй задні ноги і перенесли у гараж, аби заспокоїти. Тварина важко дихала та тремтіла, люди били на сполох, але їх ніхто не чув. Аж доки до справи не взялися журналісти, яких повідомив голова УТМР Олександр Юзюк.

Насамперед домовилися з директором позашкільного навчального об’єднання Наталією Ілаш, яка, на відміну від усіх, миттєво примчала на Суворова і погодилася взяти на тимчасове утримання дику тварину. Вона зв’язалася з ветеринарами районної ветеринарної клініки, які оглянули поранену тварину, заспокоїли її. Стояло питання, як доправити козла до ЕНЦУМу. І тут на допомогу прийшов директор НВК з центром реабілітації слабозорих дітей В’ячеслав Мельник. Він люб’язно надав мікроавтобус і нашого героя відвезли в ЕНЦУМ. Там його напоїли і поселили у будиночок Баби Яги на 10-денний карантин. Увесь цей час працівники ЕНЦУМу щоденно спостерігатимуть за гостем і годуватимуть. Ветеринари теж залишили над своїм пацієнтом шефство. А потім мають вирішити, що далі робити з дикою твариною. Можливо, коли вона оговтається, її випустять у природу.

Уявляю, коли б десь за кордоном таке трапилося, то усі служби були би підняті за тривогою. По телевізору показують рятувальні операції, коли кішка залізе на дерево, її ледь не в окрему палату кладуть, і вона проходить там реабілітаційний курс. Але що ж тут дивуватися, якщо у нас до людей ставлення гірше ніж у них до тварин!


Теги: сарна в місті

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.