Перейти на мобільну версію сайту


26.02.2016

РИНОК НА РЕКОНСТРУКЦІЮ, КОМФОРТ КАМ’ЯНЧАНАМ

Епіцентром величезного скупчення кам’янчан був і є Центральний ринок. Для одних він - робоче місце і засіб існування, для інших - місце, де можна купити харчі та одяг, а хтось тут може скоротити час. Тисячі людей щодня топчуть територію ринку, і всі вони не дуже задоволені благоустроєм й узагалі його виглядом.

Одні в тих залізних шкарабоньках зимою і восени мерзнуть, у дощову погоду накривають свої товари імпровізованими Центральний ринокдашками із поліетилену, який швиденько проривається, й коли йдеш поміж рядами, тобі обов’язково краплі, а інколи й дощові потічки потрапляють за комір або б’ють по тім’ячку.

У спекотну пору року продавці якимось лахміттям теж влаштовують собі тінь, а у вітряну погоду хтось обов’язково тим лахміттям може отримати по обличчю. Якщо ми цивілізовані люди, а тим паче прагнемо в Європу, то маємо і жити за європейськими стандартами. Коли ти хочеш дещо зекономити і замість магазину, де є примірочна й непогані умови, за які, до речі, покупцям і доводиться платити, то йдеш на ринок. А там або показуй стриптиз на очах у всіх, або біжи у вбиральню і міряй речі та нюхай сморід.

Отже, аби почуватися цивілізованою людиною, як одним, так й іншим сторонам, на ринку однозначно потрібна реконструкція. Але вона має бути такою, аби не ущемити права жодного підприємця і щоб усім було зручно. Шоб у випадку непередбачуваних ситуацій легко могли заїхати рятувальники, медики, служба доставки товарів тощо. Щоб тим, хто працює на ринку, було де помити руки, справити нужду, переодягнутися, перекусити. А ті, хто приходить сюди за покупками, могли не забруднити взуття, не порвати одяг, мати змогу зайти в примірочну.

І не потрібно обурюватися і страйкувати. Зрозуміло, що якісь реформи відразу сприймаються в штики і боляче їх впроваджувати, але потрібно набратися сміливості і зробити крок вперед.
Нині Центральний ринок – це міна повільної дії в повному сенсі цього слова.

Зливова каналізація практично відсутня, все те, що продавцям кудись потрібно вилити, відправляється в зливові отвори дощової води навколо ринку, а потім смердить так, ніби зграя шакалів здохла. Все небо над ринком затоноване павутинням так, що й сам чорт розібрати не зміг би, який дріт до кого і від кого йде. А електрика, яка проведена без дотримання правил, це дуже небезпечно. Кам’янець пам’ятає минулорічну пожежу, яка знищила чимало людського добра. Крім того, є кіоски, до яких навіть підійти неможливо, бо вони розташовані дуже близько один від одного. Якби в центрі міста виріс кількаповерховий торговий центр із обладнаними робочими місцями та парковкою, напевне, було би набагато гарніше й комфортніше всім.

Теги: Центральний ринок

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.