Перейти на мобільну версію сайту


22.06.2018

РЯТУЮЧИСЬ, ВІДКУСИВ НОСА

калюзнякУже другий рік головою об стіну б’ється Сергій Калюзняк, аби довести свою невинуватість у тому, що його було засуджено до п’яти років позбавлення волі. 

Сергій Павлович відсидів половину терміну, і його за зразкову поведінку випустили з тюрми. Ще на суді він своєї провини не визнав і доводив це під час судового слідства. Проте його визнали винуватим в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, хоча кваліфікація мала бути зовсім іншою, бо тілесні ушкодження один із учасників отримав під час бійки, яку сам затіяв.

Пана Сергія можна зрозуміти, адже людина невинна і хоче довести свою невинуватість, навіть попри те, що вже і незаконно відсидів.

ЖЕРТВУ ПЕРЕКВАЛІФІКУВАЛИ У ЗЛОЧИНЦЯ
А сталося ось що: Сергій Павлович тоді мешкав у с.Колубаївці, туди ж приїхав з Донецька міліціонер, який вже не працював у правоохоронних органах. Чомусь невзлюбив він чоловіка і частенько над ним знущався. Сергій обходив стороною нахабу, але село є село, і все одно доводилося пересікатися. Конфлікт розпочався в тамтешньому магазині: Калюзняк зайшов щось купити, а там, як кажуть, «завсідник». Помітивши, що чоловік зайшов, скомандував: «Давай сюди пива», але Сергій мовчки підійшов до прилавка і замовляв те, що хотів купити, а продавщиця йому пошепки: «Тікай звідси, бо зараз приб’є». Чоловік вийшов, а нахаба стояв за рогом будівлі і його дочікувався. Щойно той зробив кілька кроків, як його ззаду ментовським прийомом схопив за шию. Того разу йому вдалося вирватися. Посварилися. Через три дні в тому ж магазині і стався роковий випадок. Сергій прийшов у магазин близько 19:00, там вже засідали ті, кого потім визнає суд потерпілими. Їх було двоє: колишній мєнт і його кум. І знову вирішили зачмирити Сергія. Образи, словесні знущання... Чоловік вийшов з магазину і з-за рогу його знову схопили за шию та почали душити. Намагався вирватися, та його почали валити на землю. Вивернувшись, почав відбиватися, і нападник опинився обличчя в обличчя зі своєю жертвою. Жертва зрозуміла, що от-от настане кінець його життю, і змогла зубами вчепитися куди попала. Як виявилося, Сергій вхопив свого душогуба за ніс зубами і тримав, доки той не відпустить його.

Потім була міліція, слідчі дії... Та те, що слідчі встановили, до суду не дійшло, а просто десь розтануло. Проте суд встановив, що «19 червня 2013 року близько 21 год. 00 хв. у приміщенні магазину «Продукти» Калюзняк С.І., перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, на грунті тривалих неприязних відносин запропонував Давиду (прізвисько – прим.Авт.), спільно з яким розпивав алкогольні напої, вийти на вулицю для з’ясування стосунків. Давид на пропозицію Калюзняка С.П. вийшов з ним з приміщення магазину, де Калюзняк С.П., стоячи біля вхідних дверей магазину, масою власного тіла штовхнув Давида, притиснувши до будівлі магазину (вагові категорії дуже різні, Калюзняк на половину менший за Давида – прим.Авт.). Утримуючи таким чином Давида, обвинувачений Калюзняк зблизився з ним та, вчепившись зубами за кінчик носа потерпілого, відкусив його».

Обвинувачений відповідач Калюзняк С.П. у судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення заперечив та пояснив, що перебував з потерпілим у тривалих неприязних відносинах близько 6-7 років. У вечірню пору доби 19 червня 2013 р. зайшов до магазину «Продукти» в с.Колубаївці, де перебували потерпілий Давид і свідки. На вимоги Давида, який висловлювався у грубій формі, Калюзняк придбав шоколад та пляшку коньяку, яку спільно з Давидом та гр.С. розпили на знак примирення з приводу попереднього конфлікту. Давид вимагав продовження, тому Калюзняк придбав «чекушку» горілки. Давид був агресивно налаштований, тому взяв пляшку і рушив до виходу. Послизнувся, впав, виповз на вулицю. Хотів захищатися пляшкою, однак вона при падінні розбилася. Давид кинувся до нього, зав’язалася боротьба. Потерпілий викрутив йому руки, а потім відпустив та захопив рукою в обійми, вдаривши ззаду по голові. Бачив, як наближався до них у цей час гр.С. Коли потерпілий впіймав його за шию, то його ніс опинився у Калюзняка в роті. Свої дії обвинувачений вважає самозахистом, оскільки лише хотів врятуватися від здушення шиї. Наміру покалічити потерпілого не мав. Перебуваючи у стані шоку, вирвався від потерпілого та втік за магазин, а потім зрозумів, що скоїв щось погане. Повернувшись на місце події, побачив, що Давид травмований, у крові, зігнувся біля приміщення магазину. Не зміг надати допомогу, оскільки гр.С. його побив. 

СУД ВСТАНОВИВ
Незаважаючи на заперечення обвинуваченим Калюзняком своєї вини, його винуватість у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується сукупністю досліджених судом доказів.

Так, з показань потерпілого-позивача Давида в судовому засіданні встановлено, шо ввечері 19 червня 2013 року в магазині «Продукти» з гр.С та продавцями магазину пив каву. До приміщення магазину зайшов Калюзняк, купив пляшку коньяку, яку спільно розпили на пропозицію Давида, після чого Калюзняк придбав пляшку горілки, яку пив сам, а потім запропонував вийти на вулицю і з’ясувати стосунки. Вийшовши, розбив пляшку об стіну, висловивши своє невдоволення невдалим розбиттям, повернувся, наче щоб подати руку чи обійняти на знак примирення, однак натомість різко наблизився, притиснувши до стіни магазину, та несподівано відкусив йому носа та втік. Наступного дня приходив у лікарню та висловлював погрози, однак заплатив за нитки для операції 400 грн та придбав частину медикаментів на лікування на суму 122 грн.

Врешті Давид заявив цивільний позов про стягнення 660 672 грн моральної шкоди та просив суд позбавити обвинуваченого волі.

Судмедексперт дійшов висновку, що спричинене потерпілому тілесне ушкодження відноситься до тілесних ушкоджень середньої тяжкості та потребує операції для відновлення конструкції носа, адже це тілесне ушкодження є невиправним. На місці події провели відтворення. Встановлено, що під приміщенням магазину обидва зчепили руки і зійшлися обличчя в обличчя в результаті відбулося рефлекторне відкушування носа.

Проте, відповідно до ч.1 ст.36 КК України, необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту, а в цьому випадку чомусь визнано, що було перевищення меж необхідної оборони.

Покази обвинуваченого та свідка захисту гр.Г. щодо здушення потерпілим шиї обвинуваченого зігнутою у лікті рукою не знайшли свого підтвердження в суді, у висновку судмедекспертизи, тілесних ушкоджень у Калюзняка не виявлено та діагнози «забій м’яких тканин обличчя, тулуба, верхніх кінцівок, забиті синюхи» виставлені лише у довідці травматологічного пункту, об’єктивними медичними даними не обґрунтовані, тому судово-медичній оцінці не підлягають.

СУД ВИРІШИВ
Обставиною, що пом’якшує покарання обвинуваченого, суд визнає часткове відшкодування завданої злочином матеріальної шкоди. Вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння є обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченого.

Враховуючи обставини справи, спричинення тілесного ушкодження на грунті взаємних довготривалих неприязних стосунків і те, що обвинувачений частково відшкодував витрати на проведення медичних маніпуляцій, це означає, що він визнав свою причетність до скоєного, суд вирішив позбавити волі Калюзняка, оскільки саме таке покарання є необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових злочинів, бо ж це можливе лише в умовах ізоляції від суспільству.

З обвинуваченого слід стягнути моральну шкоду, яка не може бути засобом збагачення, розмір становить 50000 грн.

СУД ЗАСУДИВ
Калюзняка Сергія Павловича визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 ККУ, та призначити покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі. А також стягнути на користь Давида 50 тис. грн моральної шкоди.

Проте Апеляційний суд Хмельницької області змінив вирок суду першої інстанції в частині відшкодування потерпілому моральної шкоди, її розмір зменшено до 30 тис. грн. У решті вирок місцевого суду залишив без змін.

ВІДСИДІВ
Відсидівши в тюрмі, Сергій Калюзняк вирішив довести свою невинуватість. Уже два роки він ходить і хоче, щоб його почули, але все марно, адже, якщо він доведе свою правоту, то хтось має добряче постраждати. А честь мундира потрібно берегти. Крім того, визнаного постраждалим і його свідку може світити груповий напад, а це вам не п’ять років.

Проте Сергій Павлович у розмові зізнався: «Дяка Богу, що живий вийшов. А вправильніше – виповз. Я ледве доповз до КПП і впав від виснаження, тоді конвоїр підняв мене і просто викинув за межі території. Мене суд досить швидко упакував, за півтора місяці відправили в Клементовичі. І там добряче дісталося, коли звертався до Вищого спеціалізованого суду України. Мене етапували до Києва через 9 тюрем і 2 табори. Нас у конвойну автівку як оселедців набивали – по 30 засуджених. Дихнути нічим було». 

Пан Калюзняк вважає, що суд неправильно кваліфікував його дії і його покарано дуже суворо, а також не вжито жодних заходів до провокаторів події. Крім того, він звинувачує слідчих, які поклали під сукно протоколи допитів та не провели належним чином допит свідків.

Отже, пан Сергій об’явив акцію протесту і періодично голодує під стінами прокуратури та поліції. «КЛЮЧ» слідкуватиме за подальшим перебігом цієї справи.


Теги: судові справи, довести невинність

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.