Перейти на мобільну версію сайту


30.10.2015

РЯТУЙМОСЯ ВІД ПОЛІЄМІЛІТУ

29 жовтня пройшла прес-конференція на тему «Профілактика поліомієліту».
У відповідь на спалах поліомієліту в країні, з метою припинення циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів МОЗ затвердив плану заходів, щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік.

- Поліомієліт надзвичайно часто викликає пожиттєвий параліч і навіть може призвести до загибелі дитини, - каже начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк. Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захисту дітей.

Аби уникнути біди медики вже готові проводити додаткову вакцинацію з 3-х раундів. Два тури - дітям віком від 2 місяців до 6 років (5 років, 11 місяців, 29 днів). Третій - розширений тур, із залученням дітей віком від 2 місяців до 10 років (9 років, 11 місяців, 29 днів).

21 жовтня офіційно стартувала трьохтурова імунізація проти поліомієліту в Україні.

- Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через 2 тижні - щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації, - розповідає головний лікар міської дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко. - Тривалість першого раунду вакцинації ОПВ складає 3 тижні, починаючи з цього тижня, наступних раундів вакцинації (другого та третього) - 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ складає один місяць (ЗО діб). Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.

Хмельницька область, як і всі області країни, забезпечена інактивованою та оральною поліовакцинами виробництва Санофі Пастер(Франція), які надало представництво Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) у якості гуманітарної допомоги. Вакцина для проведення щеплень доставлена в місто, в кількості 7030 доз (6130-ОПВ, 900- ІПВ).
Всього підлягає додатковій імунізації 5900 дітей міста. Враховуючи, що під тури вакцинації підпадають діти вікових груп, що відвідують організовані дитячі колективи у дитячих дошкільних та навчальних закладах, з територіальними органами освіти узгоджуються дати та умови проведення щеплень проти поліомієліту, враховуючи стислі терміни раундів додаткової вакцинації.

Управлінням охорони здоров'я провело організаційну нараду з фахівцями, які будуть задіяні у проведенні щеплень.
Додаткова вакцинація проходитиме в медичних, але й можливо в дитячих навчальних закладах, де є стаціонарні або мобільні вакцинальні кабінети, з дотриманням «холодового ланцюга» та за інформованою згодою батьків.
Запрошуємо всіх батьків привести своїх діток та вакцинувати від поліомієліту безпечною та ефективною вакциною. Вакцина ОПВ має підтверджений профіль якості, безпечності та ефективності. ОПВ вакцина захищає від інфікування поліовірусами будь-якого типу, зупиняє передачу вакциноспорідненого поліовірусу.

Вакцинація дітей створить колективний імунітет та зупинить наступ дуже небезпечної хвороби - поліомієліту.
З метою раціонального використання вакцини в міській дитячій поліклініці визначено окремий день (вівторок) для проведення вакцинації дітей ІПВ , а інші 4 дні тижня ( понеділок, середа, четвер, п'ятниця ) для вакцинації ОПВ, - зазначила Тетяна Єфимівна. - Також кабінет щеплень працювати і у вихідні дні.

Не дозволяється поєднувати в один день різним дітям в одному закладі охорони здоров'я вакцинацію ІПВ та ОПВ.
Відкритий флакон має зберігатися у холодильнику при температурі +2,+8 протягом 6-ти годин після його відкриття.
Вакцинація в рамках раундів проводиться дітям після огляду дитини лікарем та за інформаційною згодою одного з батьків, або іншим законним представником дитини.

Звертаюсь до батьків та нагадую, що вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії, слину, заражену їжу та воду.

Захворювання на поліомієліт може починатися як кишкова інфекція. Дитина скаржиться на біль у животі та суглобах, подвищення температури, блювоту, іноді виникають судоми. Через декілька днів дитина перестає ходити розвивається параліч, парез, дитина повільно вмирає від паралічу дихального центру .

Діти, які перехворіли поліомієлітом та вижили, на все життя залишаються інвалідами. Більш вразливі до поліомієліту є діти віком від 6 міс до 10 років .

Хворобі можна запобігти тільки завдяки щепленню.

Нагадую, дитина впродовж першого року життя має отримати три щеплення проти поліомієліту, але зробити щеплення не пізно в будь-якому віці.

Теги: поліомієліт, щеплення

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.