Перейти на мобільну версію сайту


17.05.2019

РУСЛАН НЕСТЕРОВ: «ВАШ ХЛІБ СКОРО ЇСТИ НІКОМУ БУДЕ», або ПЕРЕТВОРИМОСЯ НА ЧУПАКАБР

кернел-4У понеділок, 13 травня, голова Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради Руслан Нестеров спіймав на гарячому водіїв вантажівок компанії «Кернел», які набирали з річки Мукші воду. Що цікаво, дозволів від екологів водії не змогли надати. Як і не надав їх агроном компанії Василь Блащук, який приїхав доводити, що дозвіл є. Він обурювався, мовляв: «Ми стараємося, годуємо всю країну хлібом, а нам палиці в колеса встромляють!». На що Руслан Олегович відповів: «Якщо такими темпами і методами компанія працюватиме, то скоро в Україні не буде кого годувати. Адже гинуть не лише бджоли, птахи й тварини. Коли «Кернел» обробляє поля, починають хворіти діти і дорослі. У них задишка, піднімається тиск, носові кровотечі, нудота». 

- До нас надійшла інформація про те, що «Кернел» знову набирає воду в бочки. Напередодні вони вночі теж тут набирали воду, ще раніше – в Тарасівці, – каже начальник відділу містобудування, архітектури і ЖКГ Слобідко-Кульчієвецької сільської ради Володимир Молодоженя. – І така ситуація щороку. Нам доведеться тут виставляти черговий пост. Наразі ми викликали поліцію, яка відібрала пояснення у працівників «Кернел».

кернел-3Але що з них візьмеш, вони люди підневільні, що їм веліли робити, те вони й роблять. На прохання правоохоронців надати дозвіл на забір води саме тут, вони цього зробити не змогли, бо ж ні у них, ні в агронома, який їх сюди відправив, документа не було. До керівництва ледве вдалося додзвонитися, і воно пообіцяло із Зінькова привезти дозвільний документ. Проте, прочекавши дві години, документа особисто я не побачила. Правоохоронці залишилися чекати. І дочекалися: дозвіл привезли, але коли його перевірили на достовірність, він виявився недійсним.

До речі, досить оперативно відгукнувся інженер виробничого відділу КП «МТВЕ» Сергій Боднар. Він миттєво приїхав на місце події, саме там, у п’яти метрах від річки і де набирають воду в бочки для розмішування хімікатів для обприскування полів, знаходиться свердловина №23, яка належить КП «Міськтепловоденергія». Також сюди покликали і Держпродспоживслужбу для забору аналізів.

ТОВ «Енселко Агро» попередило керівництво сільської ради про те, що в селах Баговиця і Тарасівка збирається проводити обробку посівів із застосуванням пестицидів та агрохімікатів. Спочатку в усній формі повідомили, що щодня з 15 до 25 травня зранку і до 18:00 оброблятимуть. Але коли в сільській раді обурилися з цього приводу, вони надіслали листа, що обробка відбуватиметься 15-16 травня, з 18:00 до 09:00. На територію оброблених полів не дозволяється виходити раніше ніж 20 травня та проводити ручні роботи на суміжних ділянках можна теж не раніше 20 травня. А випасати худобу і птицю та проводити сінокіс можна буде після 25 травня. Проте обробка почалася 13 травня, хоча представники це заперечують. Їх теж спіймали на гарячому між Баговицею і Тарасівкою. Та вони техніку з поля прибрали.

кернел-1Досить того, повідомлення мало бути за 10 днів до обробки поля, щоб керівництво сільської ради встигло попередити мешканців, а вони, в свою чергу, підготуватися. Крім того, мають бути попереджені товариства бджолярів. Але аграрії вирішили по-іншому. Подумаєш, загинуть чужі бджоли чи годувальниці, проте власні кишені добряче поповняться.

Наступного дня, вночі, поле в Тарасівці таки обробляли. Але один чоловік про це не знав і вранці пішов накосити корові трави. Набив мішок і закинув за спину, а вже за кілька годин його все тіло обкидало наче якоюсь холерою. Спина, обличчя, шкіра навколо очей вкрилися піхурами. Чоловіка у важкому стані оглянули лікарі. А вже пізніше, на нудоту, головний біль, задуху почали скаржитися й інші мешканці Тарасівки.

Гірша ситуація була у Великому Жванчику. Тут теж ця ж компанія обробляє поля. Єгері, мисливці та прості люди знаходили мертвих тварин, птахів, свійську живність. Нещодавно в Жванчику зібралися люди з 11 навколишніх сіл: Малий Жванчик, Чимбарівка, Ліпіни, Трибухівка, Пріски, а також інших сільських рад, які потерпають від аграріїв. Люди били на сполох після того, як орендарі обробили поля і почали знаходити потруєних борсуків, лис, зайців, лелек, а про ворон і говорити годі. Найстрашніше, що багато хто з людей теж від цього страждав, а в кількох кернел-2домогосподарствах, які межують з полем, взагалі загинули тільна корова, свиня, свиноматка, кури, навіть собака. У дітей був кровавий понос, кашель, алергія. Поля обробляли у недопустимій близькості до помешкань людей. Але цього разу люди раді, що з літаків не обробляють, бо раніше взагалі ще більша катастрофа була. Літаки обробляли все без розбору, а ще й не зважали на розу вітрів. Тобто хімія потрапляла скрізь, навіть на будинки. Зовсім не зрозуміла поведінка старости Жванчицької громади: замість того, щоб бити в дзвони, звертатися у всі можливі інстанції, аби захистити людей, вона чомусь бездіяльна. І коли люди вимагали, щоб на цих зборах були присутні представники орендарів, вона лепетала щось незрозуміле, стверджувала, що запрошувала їх, але коли люди разом із журналістами поїхали додому до місцевого менеджера компанії, староста зателефонувала йому і сповістила: «Дивіться там, до вас поїхали». І коли приїхали до його домівки, вже зустріла ходаків дружина менеджера.

Дивною була й поведінка людей, яких у місцевому Будинку культури зібралося чимало, навіть яблуку не було де впасти, але люди боялися про щось говорити, бо до активістів надходили погрози про те, що спалять хату, чи проломлять голову вночі. Крім того, люди відчували бездіяльність поліції, Держпродспоживслужби, місцевої влади. Напевне, очі їм закривали купюрами.

Активісти раз по за раз намагалися достукатися до орендарів їхньої землі і таки вдалося. Через чотири години менеджер і агроном з'явилися перед зібранням і почали розповідати, яке добро вони роблять для всіх, про те, що вони обробляють поля сертифікованою хімією, про те, що вони травили гризунів, вони наїлися трутки, а лиси і ворони з’їли гризуна й загинули. Але ж ластівки, горобці, свині й корови гризунами не харчуються. Люди теж мишей не їли, коли в них був кровавий понос і нудота. А ще у Великому Жванчику є обласний дитячий санаторій пульманологічного напрямку, де лікують дихальні шляхи. І в дітей виникав кашель, нудота саме тоді, коли обприскували поля. Хоча представники аграріїв били себе в груди, що обробляють поля виключно сертифікованими речовинами, які абсолютно безпечні для людей та екології. Але виникає питання: «Чому в інші пори року не гинуть тварини і птахи, стан здоров’я людей стабільний? А от коли навесні обробляються поля, відразу гине все живе і страждають люди?». Зрозуміло, що аграрії ведуть свій бізнес і намагаються зменшити витрати на якісну хімію, хоча в них у наявності є сертифіковані речовини, щоб пред’явити їх контролюючим органам, а от тільки надворі стемніло, вже ніхто нічого не бачить і не контролює. Тим більше, що проводилися аналізи, й обласна лабораторія не змогла встановити речовину, від якої загинули тварини.

Раніше навесні цвірінькали пташки, які повернулися з теплих країв, а від горобців, голубів та ворон не було спокою. Тепер же їх рідко побачиш. Якось сусідка питає: «А куди горобці поділися? Щось їх не видно. Невдовзі, напевне, будемо їх експортувати з Китаю». І справді, кудись таки горобці поділися.

Виявляється, вони потруєні, бо ж горобця та ворону не зачиниш як корову, свиню чи бджіл. А труять усе живе навколо, нищать усю природу та екологію аграрії. Щоправда не всі, а ті, хто хоче набити собі кишені на українській землі та здоров’ї людей. Вони землю виснажують і труять, а людей труять і відбирають життя. Бо ж самі власники агрофірм мешкають у Європі, де їм там не дозволяють діяти протизаконно, труїти землю, воду, екологію, людей. А тут, в Україні, просто можна наживатися і танцювати на кістках і при цьому розповідати, як люблять людей, державу, як дбають про них, що хочуть нагодувати усіх.

кернелТа, як повідомив нам сільський голова Руслан Нестеров, минулого року в Баговиці з орендодавцями розраховувалися за їхні паї мокрим і прілим зерном. Та ще й невідомо, як себе поводять в організмі хімічні речовини, які потрапляють в нього разом з хлібом, водою, повітрям. Але про це нам не розкажуть ані медики, бо дослідити на місцях не мають змоги, ані лабораторні дослідження, бо ж за приховану інформацію отримують свої винагороди. Але це припущення. Як і не зрозуміла якість хліба з того обробленого зерна, який через день вже не білий, а рожевий і їсти його вже ніхто не може. Гроші заплатив, хліб викинув. Потім вже стверджують, що українці багато жеруть.

З фактами загибелі тварин і птахів ми стикаємося час від часу останні роки. Мисливці постійно присилають фотофакти масової загибелі лісових і польових жителів. На початку весни катастрофа була в Заліссі Першому. Люди сльозами обливалися, коли бачили загиблих зайченят, лисенят, лелечат, качок, кабанчиків. 

Вчора в Баговиці та Тарасівці відбулися збори, на порядку денному яких були питання про господарську діяльність ТзОВ «Енселко Агро», про договори з пайовиками, економічне і соціальне партнерство з об'єднаною територіальною громадою, а головним питанням було – наслідки господарської діяльності агрофірми, що призвели до погіршення екологічної ситуації в селах Слобідсько-Кульчиєвецької ОТГ. На збори прибули представники керівництва агрофірми, а також багато чоловіків спортивної статури, можливо, працівників фірми. Величезну низку претензій висловили пайовики орендарям.

Якщо орендарі-аграрії неправильно себе поводять, знущаються над своїми орендодавцями, то останні мають розірвати з ними договори і можуть позиватися до суду. І це справа не однієї людини, люди мають згуртуватися і поставити у законні рамки так званих «квартирантів», яких самі пустили у своє життя. Бо ж дійсно, може таке статися, що хто зможе втече з української землі, туди, де чистіша екологія, а решта перетвориться в чупакабр, бо ж ніхто не дослідив, які наслідки в організмі людини і взагалі живих істот можуть статися через десятиріччя. Уже фіксуються чупакабри, від яких люди шарахаються. От-от і ми самі невдовзі перетворимося на чупакабр.


Теги: протруїли землю і людей

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.