Перейти на мобільну версію сайту


29.05.2015

РУДЧАНИ ВИВЕДУТЬ КОРІВ НА ТРАСУ?!

Земельні війни кочують із села в село. Цього разу, 25 травня, перекрити міжнародну трасу «Житомир-Чернівці» в районі с.Гаврилівці вийшли мешканці Руди. Люди у відчаї: місцевий фермер розпочав дискування пасовища. Як з’ясувалося, коли проходив розподіл земельних паїв, місцеві очільники забули про пасовисько в Руді. Раніше вони пасли своїх корів на невитребуваних паях, але сьогодні в них цю можливість відбирає місцевий фермер.

- Ми не будемо мати, де пасти худобу, - обурюється Світлана Гулько, - бо місцевий фермер, пан невитребувані паїУсатий, розпочав дискування пасовища. Тому й вийшли на трасу, аби нас почули. У селі, та ще й з дітьми без корови неможливо, вона наша годувальниця. Що нам тепер робити? П’ять років тому помер мій чоловік, я одна виховую семеро дітей, мені ніхто не допомагає. Крім того, паї, які належать моєму чоловікові, я не можу зараз оформити, бо не маю грошей. Але сподіваюся, що настане час, і я зможу це зробити. Та де я буду шукати ці паї, якщо їх вже роздеребанили?

- По справедливості для пасовиська має бути по 50 сотих на корову, там є по 40, - каже розлючена багатодітна мама Світлана Лаврентьєва. - Але чомусь у нашому селі про пасовисько забули, його навіть по документах немає. Свого часу пасовисько роздеребанила сільська рада. Ми неодноразово зверталися в районну адміністрацію та до голови районної ради. Нам порадили не пускати трактора, щоб орав поле. Пан Усатий колись працював головою колгоспу, а його дружина була економістом, то вони добряче на нас нажилися. Коли розділяли майнові паї, мені припала корова, а вони собі трактори, комбайни побрали за копійки.

Ми, господарі своєїй землі, опилися в жахливій ситуації: землю в нас відбирають просто з-під ніг. Дитина у саду не має права яблучка зірвати. Його сад межує зі школою та дитячим садочком, а він вносить хімію без попередження керівництва, труїть наших дітей. І управи на нього немає ніякої. Уявіть собі, йому дісталося 143 гектари землі. Як таке може дістатися простій людині? Нині гроші роблять усі документи.

Крім того, Усатий все село пообгороджував сіткою, ми скоро лабиринтами будемо ходити.
- Як це так, ми з діда-прадіда обробляємо ці землі, а з’являються хитруни, які відбирають усе, - каже пан Сохацький. - Мені корову на бойню здати чи як? А за що тоді жити? Ставки в селі пороздавали, навіть з вудкою немає де посидіти. Усатий теж орендував четвертий ставок і минулого року стріляв по людях з рушниці, коли ті підходили до ставка з вудочкою.

- Діти не мають де купатися влітку, - приєднується до розмови Олеся Полятинчук. - Щоб це зробити, потрібно уклінно проситися. Водний кодекс каже, що в орендованих ставках люди можуть купатися, напувати худобу, а тут навіть підійти не можна, сторож відразу виганяє.

- Районна державна адміністрація надала в оренду підприємцю невитребувані паї, де колись люди проводили випас худоби, - пояснює Рудський сільський голова Віталій Корнєєв. - Тому й мешканці незадоволені цим. До невитрибуваного паю належить пай померлого члена громади. А спадкоємці довгий час не переоформляли документи, от і сталася колізія. Свого часу Усатому було надано 9,5 га, а нині він викликав фірму, яка вибиває в натурі всі такі ділянки, тому й виникла неприємна ситуація.

- Коли «Стіомі Холдинг» орендував паї, він виділяв для людей землю під пасовище, тільки сільська рада чомусь нічого не виділила, - розповідає менеджер «Енселко-Агро» Марія Ярова. - Ми виділили 18 га, і люди пасли худобу по 50 соток на корову. Селяни й досі користуються пасовищем. Нині маємо два невитребувані паї, ще на чотирьох, які належать людям, дозволяємо випасати їхню худобу.

Ми зверталися в районну адміністрацію, аби нам дали в оренду невитребувані паї, за які би ми справно платили гроші в міську казну, а люди, як і колись мали би повноцінне пасовище. Та ці паї передали Усатому, і тепер усі, хто пасуть худобу, робитимуть це винятково на нашій землі.
Село обдирають, а на заміну нічого не дають...

Правоохоронцям райвідділу міліції вдалося домовитися з рудчанами, щоб вони не перешкоджали проїзду автомобільного транспорту. Люди на це погодилися й відступили, аби дати можливість можновладцям врегулювати ситуацію. Якщо ті між собою не порозуміються, то селяни пообіцяли вийти на трасу зі своїми годувальницями коровами. Можливо, так до чиновників швидше дойде...

Теги: невитребувані паї, с.Руда

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.