Перейти на мобільну версію сайту


13.05.2016

РОЗКІШНЕ ЖИТТЯ - ГАРЯЧА ВОДА

Уже з 1 липня кам’янчани житимуть по-новому - тарифи на підігрів води та опалення зростуть майже на 100%. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення.

Чи  буде гаряча вода в домівках кам’янчан, мають вирішити самі люди. Про це повідомив директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук під час зустрічі з журналістами. Поставити питання руба змусив Уряд, який з 1 травня зобов’язав НАК «Нафтогаз України» підвищити тарифи на газ, а вже з 1 липня ввести їх у дію.
- Якщо до 1 травня ціна на газ для виробітку теплової енергії для послуг населення становила 2994,30 грн, то після підвищення це 6809,64 грн за тисячу метрів кубічних, - каже генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Григорович. - Зростання відбулося у 2,27 рази, тобто на 75%.

- Майже на сто відсотків збільшено тариф на теплову енергію, - додає його заступник з економічних питань Світлана Лень, - із 645,65 грн/Гкал до 1242,35 грн/Гкал, а на гаряче водопостачання – з 42,51 грн/куб.м до 74,44 грн/куб.м (з рукосушильником); та з 39,65 грн/куб.м до 68,98 грн/куб.м (без рукосушильника).

Відтепер плата користувачами при споживанні гарячої води на одну особу за нормою (3,51 куб.м/місяць) становитиме 261,28 грн, а не як раніше – 149,21 грн; за лічильником (2,5 куб.м/міс.) – 186,1 грн, що на 79,83 грн більше, ніж до 1 травня.
На сім’ю із трьох осіб за нормою (10,53 куб.м/міс.) було встановлено до підвищення 447,63 грн, після 1 травня ця сума становить 783,84 грн.

- Ми готові подавати гарячу воду в оселі кам’янчан уже завтра, але за якою ціною? - зазначив Валерій Григорович. - Сьогодні заборгованість підприємства перед НАК «Нафтогаз України» становить 7 млн 914 тис. грн, а ПАТ «Хмельницькгаз» - 5 млн 305 тис. грн. У разі невідшкодування державою різниці в тарифах до жовтня, нам необхідно буде заплатити за газ майже 28 млн 248 тис. грн. Закупити паливо на зиму збираємося шляхом економії коштів через скорочення персоналу та економії на заробітній платі. Ми від 11 травня перейшли на 4-денний графік роботи.
Директор КП просить вибачення за незручності. Однак він зазначив, що в такі рамки поставлені сьогодні всі аналогічні підприємства України. Виникає проблема і з тим, що постачальник газу ПАТ «Хмельницькгаз» не бере до уваги пільги та субсидії, а вимагає від підприємства «Міськтепловоденергія» «живих коштів».  Саме це стало однією із причин, що 29 квітня ПАТ «Хмельницькгаз» відключив газопостачання котелень КП «Міськтепловоденергія» у зв’язку із боргом.
Щодо підігріву води пелетами, то ціна для кам’янчан не може бути нижчою, бо тарифи на гаряче водопостачання встановлює Нацкомісія.

Зрозуміло, що мало хто з нашими злидарськими зарплатами зможе оплачувати таку розкіш, як помитися чи помити посуд теплою водою. із такою політикою уряду ми наздоженемо африканські племена, але в них бодай тепло.
Незрозуміло, чому так, адже видобуток блакитного палива маємо достатній, аж 19 мільярдів кубічних метрів, хоча лише 15 мільярдів споживають українці. Узагалі вважається, що дешевше газу палива не буває, воно й зручне, адже ніякого бруду після нього, на відміну від твердого, не залишається. Та арифметика тут проста: з рук держави вислизнули найголовніші важелі й тепер нам диктують свої умови власники. А апетити в них серйозні: мається на увазі їхні зарплати, які добігають до півмільйона на місяць. Такі грошики десь потрібно взяти, от і спускають шкуру з нас.

Теги: гаряча вода, КП "Міськтепловоденергія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.