Перейти на мобільну версію сайту


17.01.2014

РОСІЇ НЕ ПОТРІБНІ УКРАЇНСЬКІ ГАСТАРБАЙТЕРИ

Днями від кам’янчан, які роками їздили на заробітки в Росію й після Нового року не змогли повернутися на роботу, почали надходити скарги про те, що росіяни перекрила українцям можливість заробляти на прожиття. Люди, доїхавши до кордону, змушені були повертатися назад додому. За попередніми підрахунками лише за минулий рік Росія заборонила в'їзд на свою територію понад 20 тисячам громадян України.
Чому українців повертають з російського кордону? По коментар ми звернулися консул-радника Російської Федерації в Україні (м.Львів) Вадима Басінського, і ось що він нам розповів.
- Нині за різними підрахунками в Російській Федерації працює від 2 до 4 мільйонів українців, - каже Вадим Валерійович. - Жодних обмежень для українців на в’їзд у нашу державу немає, лише для тих, хто порушував правила перебування. Порушники внесені в електронну базу даних, і тому вони не змогли перетнути кордон.
З 1 січня 2014 року набрали чинності Федеральний закон Російської Федерації «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду до Російської Федерації» та стаття 5 Федерального закону «Про заробітчани.jpgправове положення іноземних громадян у Російській Федерації» від 28.12.2013 р.
Відтепер термін тимчасового перебування в Росії іноземних громадян, які прибули в порядку, що не вимагає отримання візи (у тому числі громадяни України - прим.Ред.), не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, за винятком випадків, передбачених Федеральним законом, а також у разі, якщо такий термін продовжено. Якщо іноземець під час свого попереднього перебування в Росії перевищив термін перебування в 90 діб сумарно за період 180 діб, то йому буде заборонено в’їзд до Російської Федерації терміном на 3 роки з дня виїзду з Росії.
Режим поїздок громадян України та Росії визначено Угодою між Урядами України та Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації та Протоколом про внесення змін до Угоди від 30.10.2004 р.
Відповідно до статті 1 згаданої Угоди, громадяни України та Росії можуть в'їжджати, виїжджати та пересуватися територією обох держав без віз із дотриманням правил перебування, що діють у державі. При собі вони повинні мати документи, що посвідчують особу і підтверджують громадянство. При цьому громадяни України та Росії звільняються від реєстрації у компетентних органах за місцем їхнього перебування на території іншої держави, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в'їзду на територію, за наявності в них міграційної картки з позначкою органів прикордонного контролю, проставленої при в'їзді на територію держави. Отже, громадяни України можуть перебувати на території Росії без перебування на міграційному обліку впродовж 90 діб.
Наостанок консул-радник Вадим Басінський порадив українцям, котрі планують закордонні поїздки до Російської Федерації, дотримуватися законів цієї країни. Також важливо перед тим, як вирушити в дорогу, перевірити на сайті Федеральної міграційної служби, чи бува, не внесене ваше прізвище до так званого чорного списку. Якщо ні, можете сміливо їхати, та на більше ніж 90 днів поспіль не затримуватися.
З 2015 року Росія планує ускладнити в'їзд для громадян країн СНД. Перетинати кордон можна буде лише за наявності закордонного паспорта і страховки. Про це заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. За словами голови російського уряду, вводити візи для країн СНД Росія не планує, але перетин кордонів має бути за відповідними паспортами. Обов’язковим пуктом для перетину кордону для мігрантів стане знання російської мови.
Заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жаріхін вважає, що таке рішення було ухвалено через те, що є проблеми з незаконними трудовими мігрантами, в першу чергу з країн Центральної Азії.
- Ми не хотіли б відразу вводити візи, але необхідно хоча б якось упорядкувати цю ситуацію. У 2015 році США планують виводити свої війська з Афганістану і, користуючись тим, що паспорти країн Центральної Азії не завжди є шедеврами поліграфії, до нас зі Сходу можуть проникати різні небажані для нас люди, - зазначає пан Жаріхін.

Теги: заробітчани, Росія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.