Перейти на мобільну версію сайту


25.05.2018

РЕПОРТЕР ЗАВЕРШУЄ КРОКУВАТИ СЕЛИЩЕМ ПЕРШОТРАВНЕВИМ

SAM_5680Репортер крокує мікрорайоном Пршотравневим.

Вулиця ЦЕНТРАЛЬНА
Якщо з вулиці Миру повернути ліворуч і йти в напрямку Нігинського шосе, то потрапиш на вулицю Центральна, яка впирається в провулок Котовського. Центральна отримала назву за географічним розташуванням, тобто вона знаходиться в центрі мікрорайону Першотравневого і має 100 метрів.

НОВИЙ ПЛАН ПЕРШОТРАВНЕВОГО
Якщо попередні вулиці мікрорайону Першотравневого народилися як робітничий район цементного заводу, то інша його частина виникла, коли місто почалося розбудовуватися, і тут виріс елітний одноповерховий райончик приватної забудови навпроти вулиці Молодіжної, де колись було поле. Але 9 листопада 1995 року рішенням виконкому Кам’янець-Подільської міської ради за №1245 безіменні вулиці селища Першотравневого отримали свої назви. Почнемо з вулиці Тонкочеєва.

SAM_5681ВУЛИЦЯ ТОНКОЧЕЄВА
Про неї, як і про решту цієї частини можна сказати, що це охайна нова приватна забудова. Вулиця отримала ім’я Григорія Андрійовича Тонкочеєва (1904-1991) – першого секретаря Кам’янець-Подільського міськкому КПУ, голови міськвиконкому, почесного громадяни Кам’янця-Подільського, який був взірцем керівництва міста. При ньому було збудовано чимало житла, соціально-побутових, культурних і спортивних об’єктів міста, а також заводів та установ. Він, як справжній господар, зранку пішки обходив міське господарство і не з чуток, а на власні очі бачив, що робиться в місті і хто із посадовців має покращити роботу.

Вулиця починається від Нігинського шосе і закінчується на Миру, перетинаючи вулицю Молодіжну. Вона схожа на перевернуту букву «Г». Тонкочеєва має 1350 метрів, тут елітна забудова, охайні домогосподарства, можливо, ще не встигли обрости різним хламом, або просто тут мешкають люди нової формації. Є тут і ще незабудовані земельні SAM_5685ділянки, але вони мають своїх господарів. Вулиця межує з полем, тому забудована лише ліва сторона. Дорогу на цій вулиці вже почали підсипати щебенем, напевне, господарі самі почали облаштовувати проїзд до своїх домогосподарств. Але це лише на початку, десь після половини відстані дороги люди ще не подбали про проїзд. Тут є відрізки, де ями позасипали будівельним сміттям. Хоча вулиця Тонкочеєва розташована найдальше від Молодіжної, на якій розміщена вся інфраструктура мікрорайону Першотравневого – магазини, кафе, школа, транспорт. Наступна довга вулиця цієї частини мікрорайону – Лелюшенка.

ВУЛИЦЯ ЛЕЛЮШЕНКА
Вулиця названа на честь генерал-лейтенанта, Героя Радянського Союзу, Героя Чехословаччини, командувача 4-ої танкової армії, що брав участь у визволенні Кам’янця-Подільського Дмитра Даниловича Лелюшенка. Вона має 750 метрів. Вул.Лелюшенка йде паралельно до вулиці Тонкочеєва, але починається забудова не доходячи до Хмельницького шосе і впирається у вулицю Северина Наливайка. Правий її бік ще незабудований і, напевне, нерозподілений. Там хащі, де-не-де городи і кілька храмів різних релігійних конфесій. А ще тут є котельня, яка забезпечує селище теплом.

SAM_5690ВУЛИЦЯ ДОВБУША
Вулиця Довбуша носить ім’я українського народного героя Олекси Довбуша. Вона починається від середини вулиці Северина Наливайка і йде десь у глиб пустиря в напрямку Нігинського шосе. Вона має 350 метрів, на ній земляна дорога, сучасні домоволодіння.

ВУЛИЦЯ СЕВЕРИНА НАЛИВАЙКА
Вулиця Северина Наливайка отримала ім’я козацького ватажка, керівника повстання 1594-1596 рр. Тягнеться вона від Тонкочеєва і до Молодіжної та має 220 метрів. У неї, як і в решти – ґрунтова дорога, яку напевне, люди як захочуть, то заасфальтують. Тут небагато домоволодінь і вони охайні та сучасні.

ВУЛИЦЯ БЕЛЯЄВА
Вулиця Беляєва, як і решта у цьому районі, отримала свою назву 9 листопада 1995 року. Їй було присвоєно ім’я письменника Володимира Павловича Бєляєва – уродженця Кам’янця-Подільського (1909 р.), лауреата Сталінської премії, Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка, премії КДБ СРСР, нагородженого двома орденами Трудового Червоного Прапора, двома орденами «Знак Пошани», Кавалерійським Хрестом «Відродження Польщі», SAM_5691заслуженого діяча польської культури. Бєляєв є автором трилогії «Стара фортеця», памфлетів і документальних повістей «Під чужими прапорами» (1958), «Луна Чорного лісу» (1965), «Нічні птахи» (1965), «Формула отрути» (1971), «Хто тебе зрадив?» (1972), «Я звинувачую» (1978), «Дитинство», «Ровесники», «Границя у вогні», «Під небом Мурманська», сценаріїв, фільмів «Тривожна молодість», «Іванна», «Зустріч під бомбами», «До останньої хвилини» та ін. 1967 року став почесним громадянином Кам’янця-Подільського. Помер Володимир Бєляєв 20 лютого 1990 року в Москві, похований на Кунцевському кладовищі.

Вулиця Беляєва, як близнюк схожа на вул.Наливайка, вона має 200 метрів і з’єднує вулиці Тонкочеєва із Молодіжною.

ВУЛИЦЯ ГЛІБОВА
Вулиця Глібова названа на честь відомого українського байкаря і лікаря Леоніда Глібова. Вона має 120 метрів, починається від вулиці Тонкочеєва і закінчується на Лелюшенка. Дорожнє покриття тут земляне, можливо, навіть колись було підсипане гравієм, але він втрамбувався в землю. Ця частина селища ще не зовсім обжита, але має бути елітним поселенням.

Теги: крокуємо містом, Першотравневе

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.