Перейти на мобільну версію сайту


16.03.2018

РЕПОРТЕР ЗАВЕРШУЄ КРОКУВАТИ МІКРОРАЙОНОМ ЖОВНЕВИМ

SAM_5016КОСМОНАВТІВ
Вулиця Космонавтів названа рідкісною професією людей, які підкоряли простори космосу. Вона з’єднує вулицю Миколи Гордійчука (Жукова) з Нігинським шосе і має 800 метрів. Вулиця Космонавтів не рівненька, а має закарлюку на вул.30 років Перемоги. Космонавтів з обидвох боків забудована дев'ятиповерхівками, має два садочки, практично один навпроти другого. Початок вулиці розпізнають магазином «Зоряним» з парної нумерації та рестораном «Барбі» з непарної нумерації. Це обидва досить велетенських г-подібних будинки з облаштованими охайними дворами. З правого боку – величезна територія дитячого садка, далі – кооперативний будинок, а потім аж три підряд малосімейки, до яких прибудоване одноповерхове приміщення, яке слугує воротами чи захистом двору з арками. В одній частині розмістилася амбулаторія сімейної медицини цього мікрорайону та стоматологічний кабінет. Колись тут було відділення міліції і стоматологія. Нині остання перебралася на територію амбулаторії, а ті приміщення здаються. У наступній частині був і є ЖЕК, чи як тепер модно перейменовано на КП «Господар». В останньому приміщенні колись розташовувався центр юних техніків, діти зі всього мікрорайону тут були зайняті поза школою. Але ЦЮТ наказав довго жити і довго стояв пусткою, а тепер його прибрав до рук підприємець. Частина першого поверху довжелезної дев'ятиповерхівки теж зайнята під суспільно-корисні установи. Чого тут колись тільки не було, але тепер тут аптека і пункт прийому платежів. Двори теж охайні, але добряче заставлені машинами.

SAM_5012Щоб потрапити на наступну частину вулиці Космонавтів, потрібно пройти кілька десятків метрів по 30 років Перемоги. І тут жахи. Будинки лише з лівого боку кооперативні, тому, коли їх здавали, тут був досить гарний благоустрій. Навколо них заасфальтована територія і тротуари, в цьому кварталі теж є дитячий садок. Тобто тут досить комфортно жити, є магазини. Але, якби не одне але. Вікна будинків виходять на старе польське кладовище. Свого часу мешканці навіть спостерігали, як у землі на кладовищі є отвори, з яких виднілися труни. Але тепер там все позаростало. Тротуари понівечені, дорога, яка була запланована з’єднати Нігинське шосе із 30 років Перемоги і яку з десяток років почали будувати, нині заросла самосівними деревцятами та бур’янами. Владі того часу вистачило лише сил засипати її щебенем і частково встановити бордюрний камінь. Один час тут по щебеню їздив транспорт, але недовго. Нині це мертва дорога, яка швидше за все нагадує захаращений смітник. А праву сторону всього кварталу займає старе кладовище, на території якого є два храми. Дорога попереднього кварталу нині в нормальному стані, хоча тут час від часу виникають проблеми, проте про неї дбають, бо ж вона є транспортною артерією. По ній прямують усі маршрутки, які з'єднують мікрорайон Жовтневий з іншими районами міста. Тротуари тут обабіч не в дуже гарному стані, але ноги не поламаєш, хіба що вздовж садочка №8 асфальтове покриття зійшло, є ями, які наповнюються водою і становлять чималу небезпеку. До садочка від будинку №2 ведуть сходи, які теж не завадило привести до ладу. А на розі цього будинку тротуар заріс бур’яном, а ще там якийсь бетонний блок закриває каналізацію. Також колись охайний палісадник з боку дороги недоглянутий. Це перехрестя теж завжди було проблемним, постійні ями, але їх справно ремонтують.

SAM_500930 РОКІВ ПЕРЕМОГИ
15 травня 1975 року постановою міськради вулиці надано назву 30 років Перемоги, на честь перемоги СРСР у Великій Вітчизняній війні. Вона має 950 метрів. Вулиця тягнеться від Васильєва і до патріарха Мстислава (Фабриціуса). Її початок досить жвавий, тут постійно ведеться вулична стихійна торгівля. Це дуже зручно для мешканців, вони можуть придбати овочі і фрукти, молочку від сільгоспвиробника, тобто від селян. Вони заполоняють вздовж тротуару, викладеного плиткою, зелену зону, яка відділяє дорогу від будівель. Колись на цій території до колишнього гуртожитку сільмашу було лише кафе «Жовтневе», але тепер підприємці щільно його забудували різними комерційними закладами: магазинами, аптеками, кафешками. Тут постійно брудно, напевне, нікому прибирати. Протилежний бік вулиці має асфальтове покриття і щільну житлову забудову. У кутовому будинку розташовані: аптека, відділення Ощадбанку, адвокатська контора. У дворі кілька багатоповерхівок, є дитячі майданчики і багато зелені. Далі – пагорб, на який вели жахливі, понівечені сходи, але їх відремонтував підприємець, який орендував там приміщення. І хоча він там не довго перебував, але сходи залишилися. Далі йде охайна територія, видно, що мешканці будинку дбають про свій затишок і прибирають навколо будинку. Тут багато дерев, які затуляють вуличне освітлення, їх потрібно або підрізати, або видалити. Влітку по цьому тротуарі небезпечно ходити в світлому одязі, бо фрукти, які падають з дерев, можуть поцілити на одяг, а ще тут через них слизько.

SAM_5030Наприкінці цього кварталу також є крутий спуск, але немає сходів, хоча вони є біля тамтешньої зупинки громадського транспорту. Далі через дорогу цілий квартал території старого кладовища. Могил тут вже немає, на цьому місці люди розробили землю і облаштували собі городи, які обгороджують гіллям. З обидвох боків кладовища знаходяться церкви, а також є пам’ятник воїнам-визволителям. Також тут було футбольне поле, але зараз вже діти у футбол не грають, тож тут пасли і пасуть кіз. Тротуар занесло брудом, і тепер він позаростав травою. З іншого боку біля багатоповерхівки, в якій колись був магазин «Явір», тротуар відсутній взагалі. Там лише вузенька стежина на краю палісадника. Далі починається тротуар, який неодноразово переривали через проблеми зі старим водогоном, але його кілька років тому замінили, і тепер проблем із цим не буде. Тут нещодавно заасфальтували внутрішньодворовий проїзд. Із дев'ятиповерхівки на розі 30 років Перемоги і Космонавтів мешканці через вікна постійно викидають сміття. Тут під балконами безліч недопалків, але тамтешнє панство прибирати не вміє. Тут же абрикос, коли дозріває і падає на тротуар, створює проблеми. Далі теж є асфальтовий тротуар, але його в багатьох місцях підірвало коріння дерев, і не перечепитися, особливо в темряві, просто неможливо. Особливо це проблеми від верби біля магазину «Мічуринськ». SAM_5026Але він вже не «Мічуринськ», його відбудовують, можливо, осучаснюють і зняли зі стіни ліпнину. У цій же будівлі розташована аптека, але жоден із підприємців ще не спромігся подбати про відвідувачів своїх закладів і не облаштував тротуар. Та й далі по ходу тротуари недоглянуті, їх підірвало коріння кремезних тополів. Дорожнє покриття тут теж час від часу ремонтують, бо дуже великий автопотік, особливо проблемне місце на перетині 30 років Перемоги і Дружби народів.

ДРУЖБИ НАРОДІВ
Назва вулиці втілює в собі одне з радянських гасел. Вулиця з’єднує вулицю Миколи Гордійчука з Нігинським шосе і має 600 метрів. Це середня вулиця мікрорайону Жовтневий. Дружби народів має лише правий бік житлової багатоповерхової забудови.

SAM_5031Починається вулиця від Миколи Гордійчука і тягнеться до Нігинського шосе. На початку вона дуже проблемна, сюди сходиться вся дощова вода і тут великий транспортний потік, тому є постійні проблеми з асфальтовим покриттям, навіть, незважаючи на те, що є зливова каналізація. Непевне, вона не справляється зі стічними водами або просто забита. Тут постійно стоїть вода. Дружби народів має житлову забудову лише з правого боку і здебільшого п’ятиповерхову. Біля будинків є широка прибудинкова територія, яка дає можливість бути подалі від проїжджої частини. Тут ростуть кремезні тополі, які вже давно пора видалити, бо під час періоду тополинного пуху багато людей потерпають від цього. А біля будинків просяться культурні дерева. Тротуари тут є, але залиті багнюкою. На колишньому пустирі було лише поштове відділення, згодом замість стихійного ринку виріс ринок «Вікторія», який довгий час будувався, а підприємців винесли на алею, яка вела на вулицю Васильєва. Тут все окультурили, облаштували пристойні тротуари плиточкою, але будівництво критого ринку довгий час заважало підприємцям вести підприємницьку діяльність та заважало проходу пішоходів. За дерев’яний паркан обов’язково хтось чіплявся одягом, а вночі взагалі страшно було пройти. Також тут не було освітлення. Нарешті будинок звели, але про воду і каналізацію забули, тому просто зруйнували ту бруківку, яку мали відновити, проте тепер тут повно багнюки і бруківка понівечена. Куди дивляться комунальні служби?

Ліворуч на початку вулиці знаходиться велика АЗС, її територія облаштована. А ще з цього боку зона відпочинку мікрорайону Жовтневий. На розі з Нігинським шосе, де загалом не можна було будувати, проте депутати тієї каденції протягнули будівництво там дитячого двоповерхового кафе, але чомусь будівля стала триповерхова і кафе перетворилося в торговий центр. Згодом там збудували футбольне поле зі штучним покриттям. Огорожу навколо нього постійно ламають вандали, так саме, як і б’ють ліхтарі. У зоні відпочинку гарні клумби, які ретельно доглядають.

SAM_5033 SAM_5034

SAM_5020 SAM_5021


Теги: крокуємо містом, мікрорайон Жовтневий

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.