Перейти на мобільну версію сайту


26.01.2018

РЕПОРТЕР ПРОДОВЖУЄ КРОКУВАТИ СЕЛИЩЕМ СМИРНОВА

гайдараГАЙДАРА
Провулок Гайдара починається від вул.Руслана Коношенка і закінчується на Мічуріна. Раніше він називався Другий провулок. Мічуріна отримав ім’я А.П.Гайдара – письменника, автора повісті «Тимур і його команда», який загинув на початку війни 1941 року. Провулок має 250 метрів. Спочатку він був досить широким, але люди захоплювали землю за огорожею, і він звужувався. В’їзду з вулиці Руслана Коношенка немає, його відгороджує земляний вал. Дорога дуже брудна, в окремих місцях тротуари захоплені аж попри дорогу, хоча вона має ще таке полотно, що можна одночасно рухатися в обидві сторони. Провулок перетинається вулицею Хмельницька. Нумерація будинків тут дуже заплутана, таблички з назвою провулку та номерами будинку відсутні. У провулку є ще діючі колодязі.

SAM_4734КОРОЛЕНКА
5 червня 1947 року постановою міської ради одній із безіменних вулиць у селищі Смирнова надано ім’я письменника Володимира Галактіоновича Короленка. Тут же неподалік розташований і провулок Короленка.

Вулиця Короленка починається майже від саду ПДАТУ, йде повз митний пост через вулицю Руслана Коношенка, й має 1200 метрів.

Початок вулиці на пустирі в хащах, дорога тут грунтова, є ямки, засипані будівельним сміттям, далі розміщені якісь склади і велика огороджена територія митного поста. Після зіткнення з вулицею Руслана Коношенка розпочинається приватна забудова. На Короленка в основному приватна забудова, окрім школи №10, яка займає цілий квартал від вулиці Мічуріна до Лисенка. Вздовж території школи існує асфальтований тротуар, хоча на дорозі з асфальту ям достатньо. Як і багато ям по всій довжині дороги. Є тут і величезні калабані, а є ділянки, з яких асфальтове покриття вже давно злізло. Хоча на початку вулиці гарна асфальтова дорога, тут і будинки пристойні, сучасні, видно, що господар дбає не лише про власне обійстя, але й про те, що робиться за його огорожею. Він, на відміну від інших, облаштував прилеглу територію навколо: виклав плиткою тротуар, зробив короленкоквітники. Тут завжди чистота. Таке враження, ніби ти потрапила закордон. Чого не скажеш про кутовий будинок: хоча там охайно, але тротуару вже немає, а він колись тут був. Далі з правого боку теж охайно, прибрана прилегла територія, є палісадник, але без тротуару. Також незрозуміло, куди веде тротуар повз будинок №1, адже далі – хащі. 

Проминувши перехрестя з вулицею Героїв Крут, починається ямкова дорога. Тротуари тут позахоплювали господарі домоволодінь, а там, де не захопили, ростуть недоглянуті дерева, швидше самосіви, з яких листя й досі на дорозі. Хто його буде прибирати? Здалося б тамтешнім господарям це зробити, щоб не утворювалася багнюка, яка носиться далі й далі.

У цьому кварталі до вулиці Хмельницької є ще кілька господарів, які облаштували прилеглу територію як слід, з тротуаром, а є й такі, яким не вистачило ще й на огірочки, і вони огородили не свою землю, а громадську. На будинках рідко зустрінеш таблички з номерами та назвами вулиці. А вже від Хмельницької Короленка звузилася аж до бордюрів з обидвох боків вулиці. Таке враження, що тут тротуарів взагалі ніколи й не було. Тут дуже багато величезних ям, які люди закидають будівельним сміттям. 

SAM_4510Проминувши перехрестя з Мічурина, картина з дорожнім полотном не стає кращою аж до вулиці Лисенка. Хоча сліди ремонту дороги навпроти школи №10 є. Також тут є і міні-магазинчик з виносною торгівлею під парасолями пивного бренду, щоб зі школи дітям прищеплювали звикання до нього. А от вже від Лисенка дорожнє полотно, напевне, нещодавно капітально відремонтоване, адже воно гладеньке аж до першого будинку парної нумерації за перехрестям з вулицею Ватутіна. Та й тротуар закінчився територією школи, бо ж далі його відібрали ґазди. І дорога тут починається як після бомбардування, але може це поки що добре, бо господарі домоволодінь ще проводять собі комунікації, риють траншеї. Взагалі було би добре, якби ремонт вулиць не робили, доки всі не проведуть до своїх будинків газ, воду, каналізацію, бо ж потім створюються проблеми собі та біда бюджетним коштам.

А от перехрестя з вулицею Черняхівського заасфальтоване, проте далі ще гірше. Тут ями вже глибокі, вулиця візуально звужується, проте біля домоволодінь непарної нумерації проведено благоустрій, чого не скажеш за парну нумерацію. Якщо повернути праворуч, то можна потрапити на провулок Павлова. Далі вулиця Короленка впирається в вулицю Смирнова, тут і закінчується. 

SAM_4539ПАВЛОВА
5 червня 1947 року міською радою прийнята ухвала, за якою середню магістральну вулицю селища Смирнова почали вважати продовженням 7-го листопада. 25 березня 1950 р. їй дали ім’я академіка І.П.Павлова (жив 1849-1936 рр.) – фізіолога, основоположника фізіології вищої нервової діяльності, лауреата Нобелівської премії (1904 р.)

Провулок Павлова з’єднує вулицю Короленка і Павлова. Якраз там, де закінчується нормальне дорожнє полотно вулиці Короленка. На розі Короленка і провулка Павлова знаходиться покинута амбулаторія сімейної медицини. Коли її тут відкривали, то обіцяли, що це вже навіки, але пройшло десять років, і вона стала непридатною. Тут потрібен капітальний ремонт, бо вже тече дах. Та про що говорити, напевне, будівельник, який проводив капітальні роботи, щось не врахував, або провів їх халатно, а медики не спромоглися проконтролювати, або змусити усунути недоліки. Та вже маємо що маємо. Довжина провулка 300 метрів, тут вмістився 21 будинок. Дорожнє покриття існує, щоправда тротуарів вздовж всього провулка немає. Як і скрізь, громадську землю прихопили дбайливі господарі, вони десь встановили височенні огорожі, десь просто засадили деревами.

SAM_4707Провулок Павлова починається з вулиці Павлова. Сама ж вулиця йде від Хмельницької і аж до Чехова, щоправда в районі новобудов на Смирнова вона переривається і вже від Саксаганського й до Чехова знову є. Вулиця має 750 метрів, вона досить широка, але тут теж окремі газди захопили пішохідну зону і встановили огорожі впритул до дороги, інші просто загородили, щоб ніхто не міг пройти, а є такі, які розбили біля свого домогосподарства квітники та облаштували тротуар. Якийсь безлад коїться: незрозуміло, хто дав дозвіл на такі діяння, чи може люди самі собі вирішили таке зробити, а відповідні служби на це заплющують очі? Можливо, настав час навести лад у приватному секторі? По цій вулиці, напевне, можна рухатися в один бік, бо ж дорожнє полотно настільки звузили самі мешканці, що дві автівки не зможуть розминутися. Біля будинків №1 і №7 огорожі перенесені метрів на десять, звичайне самозахоплення. Біля домоволодінь складуються будівельні матеріали, бо ж багнюки розводити на подвір’ї зовсім не хочеться, а за огорожею її й не обов’язково прибирати. 

На Павлова багато новозведених будинків, які мають пристойний вигляд і європейський благоустрій. Є на Павлова і колодязі, можливо, біля тих будинків, де немає центрального водопроводу. Є також городи при дорозі, але є й квітники. Кому чого в житті не вистачає.

панфілова2На відрізку від вулиці Саксаганського і до вулиці Чехова вулиця Павлова дуже широка, але дорожнє полотно нормальне, та теж є випадки його захоплення. Вулиця дуже зелена влітку, адже на ній багато дерев. Потрапити з Павлова на Павлова досить важко, адже шлях перегородила низка гаражів на Саксаганського. Колись тут був пустир і легко було перейти стежкою через залізницю, згодом люди облаштували собі городи, а тепер тут глухий кут і, щоб потрапити на продовження вулиці, потрібно обійти добрячу відстань через Хмельницьке чи Нігинське шосе.

ПАНФІЛОВА

5 червня 1947 року постановою міськради одній із запроектованих вулиць селища Смирнова надано ім’я генерал-майора Івана Васильовича Панфілова (жив 1893-1941 рр.), який загинув під час оборони Москви. Тепер, коли ця вулиця потрапила під приціл, її ймовірно декомунізують. Вулиця Панфілова розпочинається від вулиці Хмельницької і закінчується на Хмельницькому шосе та має 500 метрів. Колись на цій вулиці було асфальтове покриття як на дорозі, так і на тротуарах. На ній приватна забудова шестидесятих років, хоча є й більш сучасна. Кінець вулиці біля багатоповерхівок, які відносяться до Хмельницького шосе, просто жахливий, ніби сюди снаряди падали. Є тут покинуті і захаращені будинки, також як і на попередніх вулицях тротуари, які ще залишилися, раптом впираються в огорожі прихопленої громадської території. Початок вулиці від Хмельницької досить звужений, як і дорожнє полотно. Крім того, асфальт з нього вже зліз, є достатньо ям, але не глибоких. Місце розташування вулиці досить привабливе, а от сама вулиця не дуже.

Вулицями, якими пройшов репортер, не ходить громадський транспорт, та напевне через те, що в приватному секторі малий пасажиропотік. Магазинів тут мало, до найближчих потрібно йти на Хмельницьке шосе, чи на мікрорайон Жовтневий. Кому куди зручніше.

SAM_4559 SAM_4530  SAM_4585

панфілова панфілова3


Теги: крокуємо містом, Смирнова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.