Перейти на мобільну версію сайту


13.04.2018

РЕПОРТЕР ПРОДОВЖУЄ КРОКУВАТИ ПІДЗАМЧЕМ

SAM_5225Репортер продовжує крокувати вулицями Підзамче. Переходячи з одного провулку на інший, натрапили на пустир, а точніше полігон зі сміття та руїн. Сюди точно не ступала нога жодного інспектора з благоустрою. Це жахіття потрібно лише бачити, бо ні словами сказати, ні пером описати. Там напівзруйновані величезні приміщення, можливо, були бокси для транспорту. Біля них хащі й насипи землі та сміття, а ще тут якісь дивні споруди, які ледве вилізли із землі біля дерев’яного будиночка невідомого архітектора. Та й взагалі на окраїнах провулків, які підходять майже впритул до каньйону, сміття і пластика чимало. Що цікаво: туди вже ніхто, окрім місцевих жителів, не може звозити сміття.

ШОЛОХОВА ПРОВУЛОК
Провулок Шолохова починається від вулиці Папаніна і тягнеться до однієї з частин провулка Некрасова. Його названо іменем російського письменника, лауреата Нобелівської премії (1965 р.), двічі Героя Соціалістичної Праці, автора романів «Тихий дон», «Піднята цілина» Михайла Олександровича Шолохова (жив 1905-1984 рр.)

SAM_5232Провулок Шолохова має 260 метрів. Тут досить рівна, не асфальтована, без тротуарів і досить вузька дорога, ледве можуть роз’їхатися два автомобілі. Будинки тут старої радянської забудови, є відреставровані, але здебільшого старенькі. Домогосподарства теж є прибрані, з гарною огорожею, а є захаращені. Із благ цивілізації – газ, вода та електроенергія. Є вуличне освітлення на сучасних електроопорах, проте залишилися й дерев’яні стовпи, напевне для телефонного зв’язку. Провулок, на відміну від багатьох Підзамецьких, досить охайний, але табличок з назвою немає.

ВУЛИЦЯ АКАДЕМІКА ЗАБОЛОТНОГО
19 серпня 1977 року постановою виконкому Кам’янець-Подільської міської ради Другий провулок Шолохова був перейменований на честь подолянина Данила Кириловича Заболотного (жив 1866-1929 рр.) – видатного мікробіолога, засновника кафедри епідеміології Одеського медінституту (1919 р.), члена ВУАН (з 1922 р.), президента ВУАН (1928-1929 рр.). Данило Кирилович автор понад 200 наукових праць, директор науково-дослідницького інституту мікробіології та епідеміології, який у 1894-1895 роках працював лікарем в Кам’янці-Подільському.

SAM_5234Вулиця видатного кам’янчанина, академіка, мікробіолога Заболотного йде паралельно до провулка Шолохова. Але вона зовсім не тягне на пристойну вулицю. Щоб її розгледіти в хащах, необхідно знати, що вона там є. Обабіч вона позаростала самосівом і бур’янами, як і позаростали обійстя людей на її початку. Дорога тут підсипана щебенем та будівельним сміттям і доходить до рогу двох провулків Некрасова, один із яких є продовженням вулиці Заболотного. Було б доречніше, щоб усій вулиці присвоїли назву Заболотного, а не шматували. Вулиця Заболотного має 470 метрів, вуличне освітлення, в оселях є газ, вода.

НЕКРАСОВА ПРОВУЛОК
Провулок отримав назву від неподалік розташованої вулиці Некрасова, одна його частина йде півколом, а інша – паралельно до Папаніна. Провулок має 590 метрів, домогосподарства розташовані на рівнині і хоча будинки не нової забудови, але охайні і реставровані. Провулок досить довгий і міг би претендувати на вулицю, а не називатися провулком. Тут гарно прибрані обійстя та городи, напевне, товариство господарів проживає, і це дуже приємно радує око. Провулок йде у вигляді підкови, а якби ще він був повернутий праворуч, то в нього був би знак євро, але він повернув ліворуч, тому став трішки схожий на «Y». На провулку старі стовпи, без ліхтарів, але охайно підчеплені мережі. Дорога тут, як і на попередніх провулках, без асфальтового покриття, але і без особливих проблем, напевне кожен господар біля себе її доглядає.

SAM_5240ВУЛИЦЯ НЕКРАСОВА
Вулиця Некрасова названа на честь російського поета Миколи Олексійовича Некрасова (жив 1821-1878 рр.). Вона розпочинається від Папаніна і закінчується біля провулка Некрасова №32. Якщо провулок досить пристойний у всіх сенсах, то вулиця якась проблемна, хоча широка і в задумах там є тротуар, але це на початку. Ближче до кінця вулиця йде вниз, тобто тут вже не рівнина. На вулиці сучасні електроопори, є вуличне освітлення, домоволодіння більш сучасного періоду, але теж на початку вулиці. Як і на попередніх вулицях, тут важко знайти таблички із назвою.

ПАНАСА МИРНОГО ПРОВУЛОК
19 серпня 1977 року частині Другого провулку Некрасова надали ім’я Панаса Мирного (жив 1849-1920 рр.) – українського письменника, автора романів «Повія», «Хіба ревуть воли як ясла повні?»

SAM_5244Провулок знаходиться на рівнині, з’єднує вулицю Некрасова з провулком Кам’янецьким при повороті і є нібито продовженням до вулиці Папаніна. Він має 260 метрів. На провулку пристойні, сучасні електроопори, є вуличне освітлення, а от дорога проблемна. Забудова тут однотипна і досить щільна. Як і на решті провулків блага цивілізації присутні. Частина провулка досить стрімко піднімається вгору, і тут вода на своєму шляху змиває все, тому на дорозі канави та вибоїни. Провулок Панаса Мирного впирається в провулок Кам’янецький.

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ПРОВУЛОК
Поки Підзамче було передмістям, назва була доречною, але після його приєднання 1957 року до міста, назва стала недоречною, адже всі провулки в Кам’янці є кам’янецькими. Провулок має 220 метрів і є нібито продовження провулка Панаса Мирного. Він як близнюк схожий на попередні. Але прикро, що таку символічну для міста назву отримав такий занедбаний провулок.

SAM_5247АМБУЛАТОРНИЙ ПРОВУЛОК
Провулок Амбулаторний названо тому, що колись там була амбулаторія. Починається він від вулиці Папаніна і тягнеться аж до Зіньківців. Він має хвилясту конфігурацію і 400 метрів. Сказати, що це жахливий провулок – нічого не сказати. Починається він від вже давно закинутої і спаленої амбулаторії. Там навколо хащі, як і далі по курсу. При повороті зліва звели пристойний маєток за височенним парканом. От там і дещо нижче при другому повороті на Зіньківці, де Молитовний будинок, охайна, гарно облаштована територія. І це єдиний позитив, який можна відзначити на Амбулаторному провулку. Дорога на ньому була колись із бруківки, потім на неї наносили асфальт, згодом він зійшов, у багатьох місцях зіпсувалася й бруківка, тож цю дорогу можна назвати військово-польовою.

SAM_5254ПРОВУЛОК ПОПОВА
Його походження невідоме місцевим мешканцям, його навіть на карті немає. Провулок Попова має 130 метрів, він вихлястий, дорога тут місцями підсипана щебенем, пройти і проїхати можна. Щільна забудова, старі стовпи, але є ліхтарі вуличного освітлення, газ. Домоволодіння не сучасної забудови.

ВИДРОВЕЦЬКИЙ УЗВІЗ
Видровецький узвіз з’єднує Підзамче та Видрівку. Це особлива транспортна артерія. З’їхати тут у негоду – це потрібно бути асом, та й не лише в негоду. Дорога на узвозі вистелена бруківкою, а інженерна думка її правильна, краї дороги дещо нижчі за центр, щоб стічні води не розмивали всю дорогу, а йшли цілеспрямовано. Тут забудована лише ліва сторона, праворуч при повороті на Видрівку починається урвище, внизу якого колишній соковий завод. Там суцільні руїни і хащі. Приміщення хтось розбирає і влаштував сміттєзвалище. Також за поворотом ліворуч, як на сцені причаїлися кілька старезних хаток, які вже почали люсуватися, бо ж вони з глини. Узвіз переходить на Видровецьку вулицю. Вона взагалі коротесенька, без освітлення і благ цивілізації. Узвіз має 700 метрів.

SAM_5276ВИДРІВКА
Видрівка – частина міста вздовж правого берега річки Смотрич від Замкового мосту до млина, назва якої пішла від того, що Катерина ІІ подарувала ці землі козаку Видрі. У с.Видрівка 1925 року було 40 господарств і 224 жителі. У ХХ ст. село включене в межі міста. На Видрівці занходиться й однойменна вулиця Видровецька, яка має 270 метрів і кілька будинків.

СМІТТЯ
Далі шлях репортера проліг вздовж річки Смотрич, через понтонний міст. Залізна конструкція перебуває в нормальному стані, через неї можна об’їхати платний проїзд через Замковий міст, але якщо не шкода своєї автівки.

На воді в річці цілі популяції пластикових пляшок перегороджують русло водойми. І така ситуація не в одному місці, а в кільканадцятьох. Особливо це помітно в місцях, де верби попадали у воду.

SAM_5283 SAM_5282

SAM_5286 SAM_5288


Теги: крокуємо містом, Підзамче

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.