Перейти на мобільну версію сайту


05.01.2018

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ХМЕЛЬНИЦЬКИМИ

SAM_4450Цього тижня репортер пройшовся шосе, вулицею і провулком, які взяли свою назву від обласного центру Хмельницького.

5 червня 1947 року шлях Кам’янець-Подільський – Проскурів почали вважати продовженням вулиці Шевченка, 16 квітня 1950 року вулиця отримала назву Проскурівське шосе, 1954 року після перейменування міста Проскурів на Хмельницький, відповідно і вулицю переназвали на Хмельницьке шосе.

Вулиця має 2350 метрів довжини і чотири смуги руху. Дорожнє покриття в гарному стані, його частенько ремонтують, хоча час від часу на окремих ділянках виникають проблеми із асфальтовим покриттям і це в основному на перехрестях. Починається Хмельницьке шосе від проспекту Грушевського в районі «Бастіону».

Зліва колись був величезний пустир, але кам’янчани сміття туди не вивозили, а була досить доглянута територія у вигляді трикутника. Це була окраїна і тут навіть пікніки місцеві жителі влаштовували. Згодом ріг трикутника виділили спілці воїнів-афганців для будівництва придорожнього кафе і міні-готелю, щоб далекобійники мали де поїсти і перепочити, а афганці могли заробляти на потреби своєї громадської організації. Кафе з номерами для відпочинку побудували, депутати тієї каденції порушували питання, щоб «Бастіон» набрав вигляду справжнього бастіону. Тому їм було запропоновано розробити проект огорожі, але замість нього виросла АЗС, згодом цю територія та майно перепродали і бастіоном при в’їзді в місто він так і не став. Згодом цей трикутник почали забудовувати, виросли якісь височенні огорожі, за якими суцільний безлад, а далі на захаращеній території ведеться забудова, але, швидше за все, вона має виходити на проспект Грушевського. Недавно на найбільш широкому відрізку трикутника виріс житловий мікрорайон, а перед ним і супермаркет «Епіцентр», і нині тут охайна територія, яка радує око. Тепер на цій території підприємливі кам’янчани намагаються встановити тимчасові споруди під приводом встановлення зупинки громадського транспорту. Напевне, вирішили подбати про зручність пасажирів, але доки тут не було супермаркету, ніхто про пасажирів і не дбав, бо такого пасажиропотоку тут не було, як потягнув нині супермаркет. Хоча з іншого боку, конкуренція – це добре.

SAM_4449Біля житлової забудови цього кварталу невеличка зелена зона, але на диво тут не паркуються авітвки, бо будівельник не засипав природній яр, а засадив травичкою і сюди доступу автомобілі не мають.

Закінчується цей квартал вулицею Черняхівського, від якої починається суцільний квартал житлової забудови аж до вулиці Чехова. Перші житлові будинки з’явилися від вулиці Чехова. Тут були справжнісінькі мочарі, але коли до Олімпійських ігор 1980 року пробили транспортну артерію проспекту Леніна від Північної і до початку Хмельницького шосе та відібрали шмат території артбази, то почали тягнути різні підземні комунікації, які послужили дренажною системою. Мочарі висохли, артбазі додали землі, але не суцільної з їхньою територією, адже пробили вулицю Чехова, тому в артбази з’явилося дві території, отже вже за новою територією почали виростати військові будинки. Проте ще донедавна в дворі цих будинків постійно стояла на весні і восени вода, доки не почалося будівництво нових будинків. Цей квартал перерізає залізнична колія, яка створює проблеми проїзду для громадського транспорту. Крім того, тут немає шлагбаума для забезпечення безпеки дорожнього руху, але потяг тут ходить так рідко, що на шлагбаум витрачатися не варто.

Після залізничного переїзду дев’яти­поверхівки утворили бар’єр для дитячого садка, що знаходиться в цьому дворі. Далі – декілька будинків нової забудови, в яких перший поверх зайняли торгові точки і офіси. Парна нумерація Хмельницького шосе починається з п’ятиповерхових гуртожитків, які знаходяться на чималій відстані від дороги, як і наступні дві дев’ятиповерхівки. Біля цих гуртожитків колись збирали хлопців, яких відправляли в армію, і називали територію «збірний пункт на учхозі». Тут грав духовий оркестр, SAM_4453п’яні родичі ридали, а молодь вчиняла бійки. Але на тому місці збудували житловий будинок, і тепер призовників відправляють на службу з військкомату. Далі теж, на колишньому пустирі, житлова забудова, переважно багатоповерхова аж до вулиці Черняхівського. У останній дев’ятиповерхівці були магазини, а тепер там розруха. Також перед магазинами був стихійний риночок, навіть прилавки влада встановила, і до тепер тут люди торгують, але із землі. Починається квартал зі старої-престарої автобусної зупинки, такі колись будували із цегли. За нею йде приватна забудова до вулиці Смирнова, а від вулиці Саксаганського, яка знаходиться паралельно до Смирнова, кілька п’ятиповерхівок старої забудови. Якраз звідси і аж до вулиці Північної розділова зелена зона була засаджена тополями, на них постійно тусувалися ворони і неможливо було пройти не обстріляним. На когось і потрапить вороняча мітка. Та нарешті місто позбавилося від тополь, і тепер вже сміливо можна йти, а не пробігати.

Від вулиці Чехова і до Північної – промислова зона, тут величезна територія К-ПЕМЗу, яка займає майже півкварталу. Завод мав власну автостоянку, але з часом вона була прибрана до рук. Далі – станція техобслуговування, АТП «Миронюка». Завершується квартал будівлею СКБ МЕД. У ній на першому поверсі з’явилися магазини і кафе. Біля будівлі висаджені ялинки, на кілька з них вже піднялася рука вандала, і блакитні ялинки зрубали. А ще тут на розі Північної і Хмельницького шосе ріс кулястий клен, який засох. Його мали зрізати, але він з переляку вже наступної весни ожив, розспустилися листочки.

SAM_4445Ліву сторону цього кварталу займає померла артбаза. Тут широка зелена зона, було багато тополь, гарна огорожа, але паркан в окремих місцях похилений, зелена зона почала місцями заростати, щоправда від Чехова й до штабу артбази кілька разів висаджували берізки, які крали і ламали. Взагалі дорога тут швидкісна і завантажена транспортним потоком. Наприкінці Хмельницького шосе трапляються часті аварії, а взагалі вздовж усієї дороги не прибрана прибордюрна зона, тут просто багнюка.

ХМЕЛЬНИЦЬКА

На вулицю Хмельницька можна потрапити як з Нігинського шосе, так і з Хмельницького. Хмельницька розташована в селищі Смирнова. Свою назву отримала 26 жовтня 1956 року під час розширення селища Смирнова на північ. Вулиця має 1050 метрів, кілька п’ятиповерхівок зліва, а решта вулиці – приватний сектор. Будинки тут різні, здебільшого одноповерхові, також і різні огорожі, на які спроможні були господарі. Тротуарів тут немає, як і асфальтованої дороги. У негоду тут пройти неможливо, а їхати тими ямами теж не дуже приємно, але вулиця не транспортна, тут їздять лише місцеві мешканці, отже самі й мусять дбати про свій благоустрій.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
На провулок Хмельницький потрапити можна з вулиці Хмельницької. Провулок маленький, має 130 метрів довжини, він нічим не відмінний від вулиці Хмельницької.

SAM_4448 SAM_4452


Теги: крокуємо містом, Хмельницьке шосе

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.