Перейти на мобільну версію сайту


26.05.2017

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ВУЛИЦЕЮ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

вулицяЦього тижня репортер крокує вулицею Червоноармійська. Після декомунізації вона отримала назву Героїв Небесної сотні. Первісна назва цієї вулиці – Семінарська, пов’язана з тим, що вулиця розпочиналася біля Подільської духовної семінарії. 

28 грудня 1927 року загальні збори членів житлово-будівельного кооперативу «Стройкооп» ухвалили просити президію міської ради назвати вулицю «Стройкопа», проте прохання залишилося без розгляду. 9 лютого 1928 року вулицю перейменовано на Інститутську, оскільки розпочиналася вона від Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту, а 9 квітня 1936 року – на Червоноармійську. 2005 року міський осередок політсили «Свобода» запропонував перейменувати вулицю на Симона Петлюри. Навіть, були пропозиції встановити на привокзальній площі пам'ятник головному атаману УНР Петлюрі. Проте жодної пропозиції не було підтримано. І от тепер вона носить назву Героїв Небесної сотні. 

Червоноармійська починається від Шевченка і закінчується на Привокзальній, майже на привокзальній площі та має довжину 1400 метрів.

вулиця1Якщо вулиця й починається від Шевченка, то непарна нумерація будинків з лівого боку починається посередині кварталу Шевченка – Лесі Українки, а парна аж за два квартали – на перехресті з Огієнка. Тротуари з обох боків вулиці є. Вони кращі з правого боку, а от з лівого в багатьох місцях вони нібито порепані. Можливо, від старості повимивало бітум, а можливо, від недоглянутості. Біля приватного сектору люди самі понівечили асфальт, бо тягнули у свої домівки блага цивілізації - воду, газ, каналізацію. У тих місцях, де рили, а потім заліпили, залишилися проблеми з просіданням і бугристістю, а в окремих місцях - із ямками.

По правий бік від початку вулиці цілий квартал займає ПДАТУ, тут можна пройти по тротуару, не замастивши взуття, щоправда, потрібно дивитися під ноги, щоб носом не зарити. З лівого боку тротуар існує, також тут вздовж будинків зелена зона – майже міні-парк під вікнами, але мешканці його не доглядають, і він потопає в хащах. Можливо, хтось розчистить ті хащі і зведе собі якийсь комерційний об’єкт. І та зелена зона вже зникає за перехрестям із Огієнка. Тут землю захопили приватники й обгородили її парканами. Досить поганий тротуар починається вздовж гімназії №14. Його зіпсували велетенські тополі корінням, яке почало вилазити на поверхню.

вулиця2Уздовж стоматполіклініки й аж до приватного стоматкабінету слід бути уважним, бо можна зашпортатися. У тих місцях, де живуть справжні господарі, із облаштуванням території все гаразд, і тротуари біля домоволодіння пристойні. З правого боку тротуари нормальні аж до Привокзальної, лише плити біля кінотеатру «Сінема» чогось покоробило. Лівий бік пішохідної зони нібито й існує, але він не такий, щоб хтось хотів прогулюватися цією вулицею. Між гуртожитком індустріального коледжу і будинком, де було кафе «У Саші», причаївся чиряк Героїв Небесної сотні. Тут затерлася поміж багатоповерхівки одноповерхова розвалюшка, яка щороку обростає різним хламом і псує вигляд вулиці. 

Уздовж будинку №39 зелена зона теж обростає незрозумілими комерційними об’єктами. Схожа ситуація навпроти будинків №45 і 49. А колись ця вулиця була справжніми воротами в місто, тут цвіли троянди і тюльпани, вона мала пристойний вигляд, а нині від неї дме нафталіном.

Щодо дорожнього покриття, то воно тут пристойне за винятком кількох відрізків, зокрема неподалік від стоматполіклініки розбита проїжджа частина та ще є кілька вибоїн далі. Транспортне сполучення на Героїв Небесної сотні досить таки потужне.

Вулиця комфортна для проживання, але на ворота в місто не тягне. Проте,очікує незабаром нових табличок із новою назвою Героїв Небесної сотні, зразки вже бачили журналісти.

Теги: репортер крокує містом

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.