Перейти на мобільну версію сайту


02.06.2017

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПУШКІНСЬКОЮ

пушкінськаЦього тижня репортер крокує вулицею Пушкінською. Її перша назва Богадільницька – від богадільні (притулку), яка розміщувалася на цій вулиці. На початку ХХ ст., у зв’язку з будівництвом Пушкінського народного дому, вилиця отримала ім’я російського поета Олександра Пушкіна. У будинку за адресою Пушкінська, 31 працював лікарем, згодом відомий письменник Михайло Булгаков.

Вулиця Пушкінська має 3,2 км довжини, як Північна і Тімірязєва, але вона починається нібито з апендициту, через те, що на її шляху знаходиться територія військової частини. Тому до восьмого номера, від каньйону до Суворова, вулиця має невеличкий уступ. Але цей апендицит настільки захаращений, що на вулицю і не схожий. Тут немає асфальтового покриття, його, напевне, і не було. Хащі тут як обабіч дороги, так і в більшості домоволодінь, хоча є й досить пристойні. пушкінська-1Та порядку на вулиці, швидше за все, нікому не хочеться наводити. Через те, що ця частини вулиці не така вже й транспортна і тут немає туристичної стежини, зрозуміло – асфальтувати її ніхто не буде. Крім того, вона не така вже й велика, тому її мешканці (приватний сектор) мусять самі за нею доглядати. Тим більше, що вулиця починається з досить пристойних воріт, за якими - потужна будівля.

Після Суворова по праву руку біля автобусної зупинки двоповерхівка, якій понад двісті років - Пушкінська, 10. У ній немає навіть елементарних зручностей. Ще в 90-их ходили чутки, що будинок йде під знесення і там мала будуватися багатоповерхівка, але для того потрібно було дати з десяток квартир. Як і початок вулиці, так і його права сторона аж до міського парку – приватний сектор, який має два вкраплення – дві дев’ятиповерхівки з досить пристойним благоустроєм. Повноцінно ліва сторона розпочинається з п’ятого номера і це є НВК №13, далі наш шлях впирається у будівельну кампанію (у 60-их тут була дитяча поліклініка, пізніше - наркодиспансер), тобто тротуару немає.

пушкінська-2Уздовж гарної новобудови господарі передбачили тротуар, але він недалеко проліг, бо ж далі знову шлях перегородила військова територія, де колись була військова лазня і пральна. Вздовж наступних кількох багатоповерхівок нібито і є тротуар, але його зайняли під квітники. Від вул.Каліської і аж до міського архіву ходу немає: коли будувалася тамтешня шестиповерхівка, місце під тротуар не передбачили, напевне, вирівнювали територію з приватною забудовою. Від архіву і аж до Привокзальної так і з правого боку від Суворова до Привокзальної тротуар існує, щоправда не скрізь його можна назвати тротуаром, але пішохідна зона є. Так, уздовж парку, де колись проходив ремонт мереж, тротуар поганий, схожа ситуація і біля ПДАТУ, а попри лікарню його понівечено корінням дерев, тут теж прокладали комунікації. Земля просіла і, відповідно, асфальт, тож потрібно дивитися під ноги, коли йдеш. 

пушкінська-3Від Шевченка і до просп.Грушевського права сторона тротуару досить пристойна, особливо в тих місцях, які прилягають до справжніх господарів, котрі подбали про імідж своїх установ. А от від проспекту і до Привокзальної вздовж кукурудзяного заводу асфальтований тротуар, але кілька десятків років там люди не ходять і його ніхто не прибирав, тож він заріс пліснявою і брудом. 

З лівого боку від ЗОШ №15 стоїть кілька житлових п’ятиповерхівок та малосімейні гуртожитки, тут теж тротуари бажають кращого. А наприкінці вулиці - палісадник, який відноситься до будинку на Привокзальній. Дивно, як ще той шмат землі ніхто не пригледів під комерцію.

пушкінська-4Щодо проїжджої частини вул.Пушкінська, тобто дороги, то вже нині там порядок. Вулицю майже повністю відремонтовано. Якщо і є кілька маленьких вибоїн, то це нерахується. Ще донедавна вздовж 13-ої школи, де найбільш потужна транспортна розв’язка і постійні проблемні місця, бо ж стічними водами вниз вулиці сходить вода, тікав і асфальт. Тут навіть відновили зливову каналізацію, але її потужності не завжди достатньо, тому й на цій ділянці найбільші вибоїни, які заасфальтували, а також зробили нову розмітку.  

Щодо будинків, то тут обшарпаний вигляд мають гуртожитки та два будинки між кафе «Під левом» та дев’ятиповерхівкою, а також будинок №10.

Висновок один: Пушкінська має досить презентабельний вигляд, тут хороша транспортна розв’язка, є достатньо магазинів та аптек, різних комерційних установ. Вулиця Пушкінська комфортна для проживання, хоча тут здебільшого помешкання хрущовського типу.Теги: репортер крокує містом, вул.Пушкінська

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.