Перейти на мобільну версію сайту


11.08.2017

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПРИВОКЗАЛЬНОЮ

привокзальнаЦього тижня ми пройдемо вулицею Привокзальною. Вона має 2100 метрів. Це майже передостання вулиця, яка на початку межує з районом, селом Кам’янкою. Назву отримала від того, що проходить повз залізничний і автобусний вокзали. Вперше назва з’явилася в списку вулиць 23 вересня 1949 року. 7 грудня 1972 року була подана пропозиція вулиці Привокзальній присвоїти ім’я Свердлова, але вистачило комусь здорового глузду залишити нейтральну назву транспортній артерії міста. 

Раніше Привокзальна розпочиналася від вулиці Північної і йшла аж до Чкалова (Князів Коріатовичів). Нині ж вона розпочинається від «Гіпсовика» і йде повз «Птахокомбінат». Колись там був пустир і «гортоп» (міський паливний склад). Там були мочарі, згодом частину забудував алебастровий завод, пробили дорогу до заводу і птахокомбінат переніс свій головний вхід з Індустріальної на Привокзальну. Обидва підприємства були досить потужними, вони працювали в 2-3 зміни і до них було облаштовано тротуар та дорогу. На птахокомбінат звідусюди звозили яйця, з яких виробляли меланж, займалися забоєм курей і кролів. Навіть був власний магазин із продажу цієї продукції. Там виробляли смачнющу варену ковбасу. На прохідній чергувала міліція, і коли жінки йшли зі зміни, їх оглядали, аби чого не винесли. По всьому периметру «птічки» у засідках сиділи теж міліціонери, виловлювали тих, хто перекидав м’ясо і яйця через огорожу в хащі. Далі було якесь житло барачного типу, можливо, тут жили залізничники і був колись гарний благоустрій, будиночки потопали в квітах. Нині це напівруїни з побитими вікнами і хащами.

привокзальна-1Після них була якась оптова база, нині там теж оптова база будматеріалів. Лівий бік кварталу до Північної – промислова зона залізниці, там рампа, колись були потужні крани, якими розвантажували й завантажували вантажі. Тут же на території пізніше виділили місце для залізничної міліції, потім звели приміщення залізничної станції, промислову зону огородили височезною огорожею, там же опинилася й рампа. Колись звідси відвантажували всю продукцію, яку виробляли місцеві підприємства. Там навіть асфальтове покриття було, а нині пилюка така, що коли їде машина, то вона стоїть стовпом. 

Тут завжди була проблема з дорожнім покриттям, постійно на перехресті Привокзальної і Північної жахливі ями, щоправда нині вони підремонтовані. Дорожнє покриття вимощене бруківкою, а от від Північної і до «Гіпсовика» було колись асфальтове покриття, хоча нині там яма на ямі. Розбили багатотонажні машини, які приїздять завантажуватися на «Гіпсовик». Далі, зліва, теж залізнична територія, яка нині огорожена. Раніше там була невисока огорожа, магазин залізничників, досить таки пристойний, отоварюватися могли й місцеві мешканці, але делікатеси перепадали лише привокзальна-2залізничникам. Межував магазин із помешканнями працівників залізниці. Вони також барачного типу. За ними був сад, і в саду, зліва від приміщення залізничного вокзалу, громадський туалет. Щоправда, він завжди був загиджений, як кажуть, не припусти Господи, тай зараз він жахливий. Хоча, напевне, його час від часу прибирають, але... Туалет також є і в перебудованому приміщенні вокзалу, але обидва і жіночий, і чоловічий зачинені. У приміщенні вокзалу був колись шикарний і престижний ресторан. Тут же на Привокзальній площі колись була автостанція, потім площу і будівлю реставрували, автостанцію збудували на розі Привокзальної і Князів Коріатовичів. Далі від Привокзальної площі теж була одноповерхова забудова, дитячий садок і поліклініка залізничників. Згодом там з’явилася багатоповерхівка, теж житло для колійників. Неподалік у двоповерховому приміщенні, де колись був посилочний пункт, розмістився лінійний відділ міліції. Там же, біля залізничної колії, завжди оселялися цигани, потім вони переселилися ще далі, на рампу. За нею був пустир, а тепер там АЗС і вздовж гілки, яка колись вела на кукурудзяний завод, виросли ангари.

привокзальна-3З лівого боку від Північної свого часу звели зеківський гуртожиток, так називали гуртожиток для умовно достроково звільнених. На першому поверсі була спецкомендатура і велика їдальня. Той район люди не любили, бо туди сходилися ті, хто відпрацьовував на будівництві цементного заводу. Міліція в гуртожитку була цілодобово. Далі, від Тімірязєва до Героїв Небесної сотні, стоїть так званий «безразмерний» будинок, який має два номери – 14 і 16. Він дивиться на Привокзальну площу і там дуже хотіли націоналісти встановити пам’ятник Симону Петлюрі, але вистачило здорового глузду цього не робити. Тут, на площі, лише стоянка таксі та розворот для маршрутного таксі. Власне площа з нормальним дорожнім покриттям, а от під’їзди до вокзалу ямковиті. 

Справа до колишнього залізничного переїзду – дві п’ятиповерхівки між якими виріс житловий комплекс дев’ятиповерховою забудовою, у якій є спортивний комплекс. Тут гарний сучасний благоустрій. Лівий бік від переїзду і аж до Коріатовичів – це промислова зона, виробнича база КП «Комбінат благоустрою». Далі колись була нафтобаза, і привокзальна-4від залізничного мосту перед військовим містечком збудували магазин, а від нього вздовж залізницю колишні хащі теж розібрали на ділянки для продажу піску, щебню та цементу. Далі – кілька АЗС. Навпроти них – виїзд із автовокзалу та базару «Ната», який збудували на пустирі. Раніше тут було кафе «Дорожнє», де проводили навіть весілля. Тут же, на території вокзалу, жахливий туалет – ганьба для нашого міста. За «Натою» зведено АЗС та низку будівель із різними магазинами для побутових потреб. І знову поруч база будівельних матеріалів. Отже, цей квартал можна сміливо назвати «Все для будівництва». Вулиця зовсім не престижна для проживання, тут шумно, постійний пил, дорожнє покриття час від часу в поганому стані, але це й не дивно, бо вона об’їзна і не була збудована для такого потоку автотранспорту.

привокзальна-5.jpgНайжахливішою ділянкою був відрізок від Пушкінської і аж до Драгоманова. Її можна було порівняти з дорогою після бомбардування. Та її дещо полагодили, але є сподівання, що зроблять як слід, адже вже виділено 16 млн грн на ремонт. Тротуари тут теж старезні. Щоправда біля новобудов і «зеківського» гуртожитку тротуари пристойні. Тут недавно з’явилося нове приміщення, яке дивиться на обдертий фасад гуртожитку. До слова, житло тут приватизували будівельники.Теги: крокуємо містом, вул.Привокзальна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.