Перейти на мобільну версію сайту


09.06.2017

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПО ДРАГОМАНОВА І ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО

вулЦього тижня репортер пройшовся двома вулицями - Драгоманова і Данила Галицького, ще донедавна Дзержинського і Островського. Первісно вулиці називалися Могилівська і Кишинівська. Напевне, кам’янчани прагнули до дружби із Молдовою.

16 серпня 1875 р. міською управою на засіданні міської думи Могилівську хотіли переназвати на Притулкову (неподалік знаходився дитячий притулок), але нічого не вийшло, їй залишили першу назву. У списку вулиць за грудень 1927 р. ще згадувалася як вулиця Могилівська, а вже 23 вересня 1949 р. – Дзержинського. 1 червня 1992 р. постановою міськвиконкому вулиці надано ім’я Михайла Драгоманова – історика, фольклориста, літературознавця, філософа, громадського діяча.

вул2Вулиця Данила Галицького мала первісну назву Кишинівська. 16 серпня 1875 р. дума запропонувала переназвати її на Монопольну, але назва не прижилася. 20 березня 1936 р. вулиці присвоїли ім’я письменника Миколи Островського, а вже 1 червня 1992 р. міськвиконком вирішив змінити назву на ім’я галицько-волинського князя (з 1253 р. - короля) Данила Галицького.

Вони обидві починаються від вулиці Шевченка, бо ж від Смотрицького каньйону розкинувся міський парк.

Вулиця Драгоманова зовсім невеличка і має 820 метрів, а Данила Галицького – 1370 метрів.

вул3ДРАГОМАНОВА

Вулиця має обабіч пішохідну зону. Тротуар з правого боку і аж до проспекту Грушевського в досить пристойному стані. На початку вулиці біля майданчика для твердих побутових відходів квітує клумбочка, думаю, ні в кого не підніметься рука кинути туди сміття. З лівого боку вулиця починається з аптеки, де збереглася первісна кам’яна тротуарна плитка, далі, повз домоволодіння приватного сектору, асфальт зійшов. Лише там, де є комерційні установи, власники подбали про прилеглу територію й гарно її облаштували. Далі, з лівого боку, вздовж колишнього заводу дереворізального інструменту, де була колись теж кам’яна плитка, яка кудись поділася, і тротуар місцями заасфальтували, але той асфальт теж місцями зійшов. Також асфальт викришився вздовж стадіону К-ПНУ. А от на розі Лесі Українки і Драгоманова підприємець перерив асфальтове покриття, добираючись до колектора, й не лише шматочок Драгоманова, але й метрів тридцять уздовж Лесі Українки. Перерито й проїжджу частину, яку засипано щебенем, що порозлітався навколо. Біля колектора справа хтось уже раніше рив асфальт і, коли ту канаву засипали, вона достатньо просіла й там добряча яма, яка під час дощу наповнюється водою. За десять метрів при в’їзді у двір міського ліцею теж ями.

вул4Далі по правій стороні різні приватні установи, які облаштували прилеглу територію, шкода, що не домовилися й не облаштували в однаковому стилі, але тротуари є, ними ходити приємно. Проїжджа частина теж у пристойному стані. Чого не можна сказати про тротуар від вулиці Огієнка і аж до проспекту. Він просто жахливий від аптеки на розі Огієнка і Драгоманова. Тут хтось щось добудовує на тротуарі, в аптеку пандус теж зайняв півтротуару. Уздовж палісадника кремезні дерева понівечили корінням асфальт. У кварталі між Огієнка і Гагаріна тротуар існує вздовж території прокуратури. У досить поганому стані квартал від Гагаріна до проспекту. Тут було нормальне покриття, яке не так давно було капітально відремонтовано, але під проїжджою частиною йдуть комунікації, де стався порив, і тут займалися заміною теплотраси, але тепер потрібно чекати, коли знову дійде черга до капітального ремонту цього відрізку дороги. Наштовхнулася на кілька сухих кремезних дерев на розі Драгоманова і Огієнка. Слід відзначити й брудні вікна в помешканнях багатоповерхівок. Чи то в тих квартирах ніхто не проживає, чи то там живуть люди поважного віку, які не можуть дати ради.

вул5ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО

Досить обідрано виглядає початок вулиці Данила Галицького. По обидва боки старі багатоповерхівки, де-не-де з пластиковими вікнами, але їхні фасади облущені. Думаю, що мешканці самі мали би подбати про вигляд свого будинку, адже в середині у всіх євроремонт. Тротуари тут по обидва боки стерпні аж до Лесі Українки, а далі з правого боку просто потрібно бачити. Тут одноповерхова забудова і тротуару немає, його колись розрили, а з непарного боку нумерації тротуар перегородив довгобуд суду. Далі, аж до проспекту, тротуар існує обабіч. Та раптом око зачепилося за сходи до «Фуршету», вони як після бомбардування і, скільки не намагалися комунальники вести перемовини з адміністрацією супермаркету, як кажуть, віз і нині там. Навколо «Фуршету» відремонтували дорожнє полотно, хоча псує його багатотонний вантажний транспорт, який розвантажується там.

вул6Від проспекту і до Привокзальної колись була промислова зона, зліва тротуар взагалі відсутній, далі на стику з Першотравневою була рампа кукурудзяного заводу і величезні черги на розвантаження зерна. Цим кварталом пройти можна було правим боком до військового містечка. Дорога теж кілька років була в жахливому стані, але її вже відремонтували. Проте тротуари, як і скрізь: де є справжній господар, там вони в порядку, а де немає – там і немає.

Крім того, прилегла територія кукурудзяного заводу позаростала так, що скоро вовки витимуть. А кремезні тополі попіднімали своїм корінням землю досить сильно, та й пуху від них стільки, що не лише астматики можуть постраждати, але й здорові люди. Їх настав час негайно видалити.

Багато вікон у будинках також досить брудні. Таке враження, що вони не один рік немиті.

І ще - ноги самі принесли в двір навпроти «Фуршету» між новобудом-дев’ятиповерхівкою і хрущовською п’ятиповерхівкою, а тут жахи! 

Теги: репортер крокує містом, Драгоманова, Галицького

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.