Перейти на мобільну версію сайту


19.05.2017

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПІВНІЧНОЮ

північна4Нині репортер крокує колись останньою північною вулицею міста. Тому її й присвоїли назву Північна. 17 лютого 1967 р. вулицю перейменовано на Жовтневої революції, а вже 1 червня 1992 р. їй повернуто історичну назву - Північна.

Як і Тімірязєва, Північна має довжину 3,2 км. Починається вона теж від каньйону, але початок вулиці дуже жахливий, адже вона має нахил у бік каньйону, куди валить уся вода з міста. Постійно потерпають від дощової води мешканці Білановецької набережної, чиї будинки вздовж скелі. Тут вимило водопровідну трубу, а це загрожує тим, що під час морозів мешканці залишаться без води, бо водопровід або розморозиться, або розірве. 

Узагалі Білановецька частина Північної аж до Шевченка досить широка. А от до майже Суворова вона є зеленою (реакреаційною) зоною міста, яка носить назву алея Північна (придорожна зелена смуга від вул.Суворова до вул.Чапаєва, орієнтовна площа якої повинна складати 2,6 га, але...), що по обидва боки має дорогу. Проте це лише на папері, бо насправді там хто що хоче, те й робить. Отже, одна частина дороги асфальтована і має пішохідну зону, тобто тротуар, з іншого боку дорога грунтова. Та не скрізь вона є, бо ж підприємливі мешканці прихопили цю дорогу собі й до вулиці Козачої (Войкова) вона де-не-де існує, а от зелена зона в хащах, або ж використовується під городи, загороджені патиками (вигляд, як у занедбаному селі). Щоправда тутешні мамочки відстояли, ні - відбили (!) від зазіхача спортивно-дитячий майданчик. Вони по черзі ночували на ньому, аби не дати захопити. Самі його доглядають, фарбують, чепурять. На зеленій зоні перехрестя Північної і Козачої розпочалося будівництво каплички. А от вже від Козачої всю алею розсерветутили, тобто, незважаючи на те, що вздовж лівого боку домоволодінь є проїжджа частина, все одно через зелену зону газди зробили проїзд майже від кожного домоволодіння, але цього свавілля ніхто не хоче бачити, бо ж там мешкають свати, брати, сестри, куми чи друзі сильних світу цього.

північна3Тут же, на зеленій зоні, повстановлювали якісь кибітки, влаштували склад будматеріалів. Узагалі цю частину вулиці сміливо можна вважати пам’ятником весільної сукні. Надто цікавим є квартал від Фабриціуса до Суворова. Тут суцільне свавілля, причому прецедент створили депутати ще минулого скликання, а нинішнє скликання якимось дитячим лепетом намагалося щось зробити, але... 

Отже, квартал починається з будівництва на проїжджій частині маєтку, далі дорога є, і алея «Північна» має пристойний вигляд. Тут доглянуті рослини й дерева впродовж 5-6 домоволодінь, а далі - знову хащі, якісь споруди, альтанки, будиночки невідомого архітектора. І тут цікаве - знову будівництво на дорозі. Депутати вже цього скликання надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою, хоча тамтешній депутат доводив, що надавати тут, на зеленій зоні, земельний наділ не можна, бо це алея Північна. Все одно дозвіл дали, і тепер тут ведеться облаштування фортечного комплексу.

Далі було джерельце, з якого все місто брало собі воду, але хтось за огорожею рембази збудував будинок, після чого розібрали огорожу рембази, і тепер виїзд буде через зелену зону. І ще, щойно з’явився там будинок, як зникла вода з джерельця. Люди кажуть, що господар цю воду спрямував у своє житло і має її задарма. Дещо раніше тут же на зеленій зоні з’явилася автомийка, та незрозуміло куди дівається використана вода з миючими засобами, адже каналізація тут немає. На розі Північної і Суворова вже не один рік стоїть незавершене будівництво, нібито теж автомийка.

північна5Гадаю, що тут для прокуратури є багато роботи, але ж у прокурорів не вистачає часу опікуватися інтересами громади, або просто ліньки читати пресу, звідки можна почерпнути досить багато цікавої інформації, а, може, просто вигідно, коли «моя хата скраю».

Від Суворова і до Шевченка по лівому боці колись був тротуар, але нове, незавершене будівництво дев’ятиповерхівки повністю знищило пішохідну зону. Далі вона існує до Шевченка. З парного боку Північна повністю має тротуар, аж до Привокзальної, щоправда його понівечено там, де будувалися багатоповерхівки. Будинки здали в експлуатацію, свою територію облаштовували, а те, що понівечили, залишили для комунальних служб міста.

Проїжджа частина Північної колись була просто жахливою, але її частинами за кілька років привели до ладу. А наприкінці минулого тижня відремонтували понівечений відтинок на перехресті Північної з Шевченка. Але при виїзді з Гагаріна на Північну суцільні ями, та ще й стовп на розі створює небезпеку у русі транспорту. Також суттєва яма на проїжджій частині відразу при повороті з проспекту на Північну.

північна1Уся ліва сторона від Шевченка до проспекту Грушевського поки що цілком незаймана. Тут ще ніхто не придумав, щоб таке збудувати. Можливо, комусь приглянеться ця територія для будівництва гаражів. Чому раніше вздовж огорожі артбази нічого не будували? Напевне, це неможливо було через те, що за огорожею був режимний об’єкт, який охоронявся воєнізованою охороною.

Колись був гарний тротуар вздовж автоагрегатного заводу, але час і людська безгосподарність його зруйнували. Він закінчувався на вулиці Індустріальній, бо далі вздовж огорожі птахокомбінату були людські городи (самозахоплені), а тепер там виросла автостоянка, яка доходить до господарського двору залізничної станції. На розі Північної і Привокзальної дорога постійно розбита, бо сюди прямує увесь вантажний транспорт, тобто це частина є об’їзною.

Щодо руху пасажирського транспорту, то потрапити на Північну можна на частину від Суворова до Войкова (Козача) маршруткою №10. Тут є нещодавно встановлені дві зупинки, які ніхто не прибирає, а точніше на яких гидять місцеві тусовщики. Також на Північну можна потрапити на частині від Огієнка до Суворова на багатьох маршрутках, які прямують у бік мікрорайону Жовтневий. Від Огієнка і аж до Привокзальної нічим на Північну не доїдеш. Але можливо, потреби та й такого вже пасажиропотоку немає, щоб вулицею курсував громадський транспорт.

Проблем із електрикою тут теж немає - встановлено нові електроопори й вулиця в нічний час освітлюється майже повністю. 

північна північна2 північна6


Теги: крокуємо містом, вул.Північна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.