Перейти на мобільну версію сайту


01.09.2017

РЕПОРТЕР КРОКУЄ БІЛАНІВСЬКИМИ ПРОВУЛКАМИ

візікомУперше репортер вирішив пройти провулком і ним став провулок Північний. Це якраз той випадок, коли чорт ногу може зламати. Адже провулок – це невелика, зазвичай коротка вулиця, яка слугує з’єднанням двох більших вулиць. Провулок є елементом вулично-дорожньої системи. Довжина його зазвичай становить один-два квартали.

Цей провулок має кілька відрізків: два з’єднаних і два нез’єднаних між собою. Якщо вам доведеться шукати когось із знайомих, то, повірте, доведеться попітніти. Навіть місцеві мешканці не зможуть вам підказати потрібний номер будинку. Блуд на вас нападе точно.

Отже, перший провулок Північний починається від колишнього цегельного заводу, далі йде вздовж поля, робить хвилю в бік міста і впирається у вулицю Північну. Він має 1 кілометр. Наступна гілка має 320 метрів і впирається у вулицю Жукова, ще одна впирається в провулок Войкова і має 137 метрів. Той шматок, який впирається у Патріарха Мстислава – 270 метрів, а відрізок у вигляді підкови, який починається і закінчується на вулиці Північній, має 560 метрів.

Ще один кусок Північного починається за багато кварталів від інших вулиць і провулків та ще й поперек. На його шляху провулоки Чапаєва (Сергія Боднарчука), Войкова (Каньйонний), Чубаря (Білановецький) і навіть пояснити важко, звідки він починається – паралельно до провулку Чапаєва від провулку Північного, але поперек. Далі йде великий масив приватної забудови і вже потім провулок починається на межі Каньйонного і петляє зигзагом паралельно до вулиці Космонавтів та впирається в п’ятиповерхівку вулиці Фабриціуса (Патріарха Мстислава).

провЩе одна частина Північного має вигляд глибокого квадратного кошика, вона починається від Північної і закінчується на Північній та має 400 метрів довжини. Хоча на карті вказано, що починається і закінчується на Тімірязєва.

Перша частина вулиці, яка починається від цегельного заводу, зовсім необжита і зрозуміло, що дорога там паршивенька, але вона є. Йде провулок паралельно до річки Смотрич, а через кілька сотень метрів вулиця різко повертає вліво і йде назад у бік цегельного заводу. Тут, окрім шевченківських хаток, почалася розбудова панських маєтків, навіть грунт із пагорба зняли. Далі знову роздоріжжя, яке вже йде вздовж тильного боку стадіону ЗОШ №7 та котельні «Міськтепловоденергії». Тут теж пару занедбаних будинків, хащі. Впирається провулок у оазу порядку – молитовний будинок. Дорога в цей куток пристойна, хоча і не заасфальтована.

пров-1Далі на рівні провулку Чапаєва (Калинового) від рогу єврейського кладовища на Північному розпочинається приватна забудова. Тут гарне вуличне освітлення, пристойна дорога, а також будинки. Тротуарів на Північному немає, як і немає каналізації, у людей септики. Майже вся Біланівка неканалізована. Поперечний провулок Північний починається від Північного, 35а і, що цікаво, чомусь з будинку №2, коли попередні будинки мають нумерацію 9... Будинків на цьому відрізку не багато, дорога й освітлення погане. А ось той кусок провулку, який починається від Войкова – це суцільне бездоріжжя, яке стартує з вимитої стічною водою канави, але вздовж неї господарі на відрізку свого домогосподарства забетонували тротуар. Тут небагато будинків, і вони досить таки пристойні. Від провулку Каньйонного дорога суттєво звужується, їздити транспортом досить складно, вона тут понівечена, хоча, якщо дуже потрібно, то проїхати можна. На цьому відрізку старенькі хати і благоустрою ні на подвір’ях, ні за парканом жодного. Але одне домоволодіння перед п’ятиповерхівкою потопає в трояндах.

пров-2Нічого кращого не скажеш і про ще один апендицит цього провулку – від Північної до Північної в районі колишнього МЕНЦУМу. Яка його функціональна потреба була, незрозуміло. Просто хтось колись там побудувався і потрібно було дати якусь адресу, пробили до тих будинків сервітут у кварталі і став той закуток провулком.

На відміну від цього провулку, Біланівка починається з провулку Калинового (Чапаєва). Його прокладено вздовж бокової огорожі єврейського кладовища від провулку Північного до вулиці Жукова, і він має 270 метрів довжини та знаходиться нижче рівня провулка Каньйонного, тому вся дощова вода знайшла лазівку й прямує по Калиновому. Чому провулок назвали Калиновим, незрозуміло, адже жодного деревця калини там не знайдено, можливо, колись мешканці і висадять тут калиновий гай. Дорога тут, як і скрізь на окраїні міста – давно нелагоджена. Хоча домоволодіння на цьому провулку достойні й благоустроєні, але за огорожею вже господарів немає, на відміну від вулиці Чапаєва (Сергія Боднарчука).

пров-3Вулиця Чапаєва розпочинається від провулку Чапаєва і продовжується Білановецькою набережною. Вулиця має 560 метрів та гарне дорожнє покриття, хоча ще минулого року тут був майже суцільний рів, який вимила дощова вода. Але старанням міської влади та депутата Миколи Шуханова верхню частину Чапаєва добре відремонтували, а мешканці нижньої вулиці Набережна Білановецька згуртувалися й за допомогою міського голови зробили відвід води та забетонували частину вулиці, бо їх постійно затоплювало. Натхненником ремонту вулиці виступила місцева активістка Людмила Худик. Верхня частина вулиці досить широка, але чим далі, тим вона чомусь звужується, напевне, люди зводили собі огорожі й прихоплювали частину дороги, тому вона й стала вужчою. На Чапаєва різні домогосподарства – від сучасних маєтків до злиденних хаток, які, здається, після чергового дощу просто розсунуться.

Ще один провулок є в тому районі – Чубаря (Біланівський), який знаходиться вище вулиці Північної між провулками Войкова і Червоногвардійського та впирається в огорожу дитячого садка №8, що на Космонавтів з тильного боку. Провулок має 160 метрів і нумерацію будинків до 10-ти. Нічим особливим він не відрізняється від решти тамтешніх провулків. Щоправда, йому не дошкуляють стічні води мікрорайону Жовневий, який постійно затоплює Біланівку. Чим думали тодішні архітектори, коли планували вулиці? Напевне, вони все робили по картах, бо якби вийшли на місце, то побачили, що воді діватися нікуди, і передбачили би зливову каналізацію та водовідведення.

пров-4 пров-5Теги: крокуємо містом, Біланівка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.